Skocz do zawartości

Nowy mastodont BMW?


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie dlatego Ducati jest tak popularne w Japonii, że schodzi każda rzucona na tamten rynek Duka..., a i te najrzadsze często też tam trafiają...a sami japończycy już nie mogą patrzeć na swe produkty hahaha...

 

Więc niech japończycy kupują Ducati u nas. W którymś z ostatnich ŚM widziałem jesienną przecenę nowych Ducati z roczników 2008 i 2007... i muszę powiedzieć że mocno zeszli z ceny :biggrin:

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki by ich zabiły..., ale widzę te ironczne uśmieszki, więc chciałbym tylko przypomnieć, że Ducati 2 razy z rzędu wygrało World Superstock- czyli motocykli dostępnych dla klienta, no i producentów w WordSBK..., a prodkuje tylko 30-35 tyś poj. rocznie...

Dobra już się nie odzywam...Pozdr. J-999 N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki by ich zabiły..., ale widzę te ironczne uśmieszki, więc chciałbym tylko przypomnieć, że Ducati 2 razy z rzędu wygrało World Superstock- czyli motocykli dostępnych dla klienta, no i producentów w WordSBK..., a prodkuje tylko 30-35 tyś poj. rocznie...

Dobra już się nie odzywam...Pozdr. J-999 N.

 

 

Tu i tak większość woli pokemoniarskie suzuki które produkuje 15 mln rocznie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz enZo :)

a mnie w ogóle temat masówka kontra hooy wie co na maxa śmieszy :) pierdolenie o duszy motocykli Ducati itp.itd... włoszczyzna-motocykl ani jeden nie ma duszy-jest tylko kawałkiem żelastwa które ma nam sprawiać frajdę-a to że frajdę w najlepszym wydaniu dają japońce i to przy najmniejszych nakładach i przy najwyższej jakości to już problem innych marek :) to takie dorabianie ideologii z dupy że Ducati i inne włoszki mają to czego nie mają yapsy- pytam się co??? nic-tyle samo żelastwa za większe pieniądze, gorsze jakościowo-myślisz że japońce wkładają mniejszą pasje w produkcje swoich motocykli niż włosi, anglicy, francuzi... już ci mówię-wkładają jej na pewno tyle samo co nie więcej-gdyby tak nie było nie osiągnęli by takiego sukcesu-w ten sam sposób są produkowane wszystkie motocykle o których tu mowa-co za różnica czy milion czy 100 tyś? i tak to jest masówka i tak ale ja się pytam co z tego? co z tego że nowej Yamahy R1 wyprodukują milionpińcetstodziewiecet a włoszczyzny 1/5 mniej jak i tak to jest absolutny majstersztyk techniczny-robią to co potrafią najlepiej-od lat wychodzi im to najlepiej-wkładają w to całą swoją pasje-był ostatnio w TV ciąg programów o japońskich motocyklach, Yamaha, Kawasaki, Honda, Suzuki. Pozostało mi w pamięci to co dał od siebie dla motocyklizmu Soichiro Honda- dał tyle pasji i serca że pierdolenie o masówkach i denności tych sprzętów jest po prostu głupie! Myślisz że yapońce kochają mniej to co robią niż np. włosi? Nie są chyba jeszcze bardziej jebnięci na punkcie motoryzacji niż cała europa-a to że robią to dobrze to mogą tego sprzedawać i produkować dużo!

Macie włoski motocykl-to super-tak samo super jakbyście mieli niemiecki, angielski, francuski czy hoooy wie jeszcze jaki :) ale nie wmawiajcie że co włoskie jest lepsze bo to największa bzdura!!! Wujek ma Alfe- pierdoli się na umór, cały czas coś jest z nią-ale uwielbia ją nad życie i nigdy tej marki nie zmieni-ale nigdy nie powiedział mi że Alfa to najlepszy samochód bo wie że tak nie jest-jest najlepszy ale dla NIEGO i to rozumie i szanuje! Ale czym innym jest ślepa wiara w swoje moto i wyśmiewanie wszystkiego innego dookoła.

enZo nowe R1 jest pokemonem ale jakby tak postawić twoją aprille przy tym pokemonie to twojej włoszce by lakier ze wstydu zszedł z owiewek :)

 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz enZo :)

a mnie w ogóle temat masówka kontra hooy wie co na maxa śmieszy :) pierdolenie o duszy motocykli Ducati itp.itd... włoszczyzna-motocykl ani jeden nie ma duszy-jest tylko kawałkiem żelastwa które ma nam sprawiać frajdę-a to że frajdę w najlepszym wydaniu dają japońce i to przy najmniejszych nakładach i przy najwyższej jakości to już problem innych marek :) to takie dorabianie ideologii z dupy że Ducati i inne włoszki mają to czego nie mają yapsy- pytam się co??? nic-tyle samo żelastwa za większe pieniądze, gorsze jakościowo-myślisz że japońce wkładają mniejszą pasje w produkcje swoich motocykli niż włosi, anglicy, francuzi... już ci mówię-wkładają jej na pewno tyle samo co nie więcej-gdyby tak nie było nie osiągnęli by takiego sukcesu-w ten sam sposób są produkowane wszystkie motocykle o których tu mowa-co za różnica czy milion czy 100 tyś? i tak to jest masówka i tak ale ja się pytam co z tego? co z tego że nowej Yamahy R1 wyprodukują milionpińcetstodziewiecet a włoszczyzny 1/5 mniej jak i tak to jest absolutny majstersztyk techniczny-robią to co potrafią najlepiej-od lat wychodzi im to najlepiej-wkładają w to całą swoją pasje-był ostatnio w TV ciąg programów o japońskich motocyklach, Yamaha, Kawasaki, Honda, Suzuki. Pozostało mi w pamięci to co dał od siebie dla motocyklizmu Soichiro Honda- dał tyle pasji i serca że pierdolenie o masówkach i denności tych sprzętów jest po prostu głupie! Myślisz że yapońce kochają mniej to co robią niż np. włosi? Nie są chyba jeszcze bardziej jebnięci na punkcie motoryzacji niż cała europa-a to że robią to dobrze to mogą tego sprzedawać i produkować dużo!

Macie włoski motocykl-to super-tak samo super jakbyście mieli niemiecki, angielski, francuski czy hoooy wie jeszcze jaki :) ale nie wmawiajcie że co włoskie jest lepsze bo to największa bzdura!!! Wujek ma Alfe- pierdoli się na umór, cały czas coś jest z nią-ale uwielbia ją nad życie i nigdy tej marki nie zmieni-ale nigdy nie powiedział mi że Alfa to najlepszy samochód bo wie że tak nie jest-jest najlepszy ale dla NIEGO i to rozumie i szanuje! Ale czym innym jest ślepa wiara w swoje moto i wyśmiewanie wszystkiego innego dookoła.

enZo nowe R1 jest pokemonem ale jakby tak postawić twoją aprille przy tym pokemonie to twojej włoszce by lakier ze wstydu zszedł z owiewek :)

 

 

Pomijając że Twoja odpowiedź jest dziecinna i nie na temat to mimo to spróbuję Ci wytłuamczyć kilka iststnych różnic:

 

- .. włoszczyzna-motocykl ani jeden nie ma duszy-jest tylko kawałkiem żelastwa które ma nam sprawiać frajdę-a to że frajdę w najlepszym wydaniu dają japońce i to przy najmniejszych nakładach - duszy nie ma żadent to fakt, co do frajdy to element taki sam jak gust, jednemu daję frajdę jazda z prędkością 300 km/h a innemu 30 km/h.

 

 

- przy najwyższej jakości ... - niby jak to oceniłeś ? np. CBR z 6-cioma generacjami napinacza rozrządu (nie potrafili przez tyle lat zrobić dobrego kawałka sprężyny), VFR z przepalającymi się regulatorami napięcia, Kawasaki z pękającymi ramami, nie wspominając użytych podzespołów czy jakości tworzywa ? chyba pomyliłeś się z niezawodnością.? Dla mnie jakość to użyte komponenty, materiał i ich wykonanie, a chyba zgodzisz się że stal chromomolibdemowa i jej specjalny sposób obróbki i spawania jest droższa od aluminium, że kute koła czy magnezowe pokrywy są droższe i bardziej zawansowane jakościowo niż aluminiowe, że zawieszeni OHLINS to najwyższa półka nie tylko w świecie motocyklowym i kosztuje więcej niż pierwszy byle jaki amorek itd. itp. - TO JEST JAKOŚĆ, zawansowana technologia wytworzenia ze zwiększonymi kosztami z użyciem drogich materiałów.

 

 

- to takie dorabianie ideologii z dupy że Ducati i inne włoszki mają to czego nie mają yapsy- pytam się co??? - ODPOWIADAM - hamulce BREMBO, pompę radialną sprzęgła BREMBO, kute koła, stalowy oplot w serii, Magnezowe pokrywy, inną ramę, inny silnik, rozrząd, kierunkowskazy, tworzywa, zawieszenie OHLINS, amortyzatory skrętu OHLINS, elektronikę Magnetti Marelli czy DALEJ NIE WIDZISZ RÓŻNICY ??? JEŚLI TAK TO SIĘ PYTAM CZY KIEDYKOLWIEK JECHAŁEŚ JAKIMKOLWIEK MOTOCYKLEM WŁOSKIM SPORTOWYM ??

 

- w ten sam sposób są produkowane wszystkie motocykle o których tu mowa-co za różnica czy milion czy 100 tyś? - NIC NIE WIESZ O TECHNOLOGII I KOSZTACH PRODUKCJI, Co za różnica - CZY BYŁEŚ KIEDYKOLWIEK W JAKIEJKOLWIEK FABRYCE ? nie ważne jakiej, może być nawet sprzęt AGD ten adresowany dla mas i ten adresowany dla elit. Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że np piekarnik Amica kosztujący 1 PLN ma takie same koszty produkcji i jakość co MIELE kosztujący 10 tys PLN ??? i wg Ciebie są tak samo produkowane ?? Zejdź na ziemię człowieku !!!

 

 

- Myślisz że yapońce kochają mniej to co robią niż np. włosi? Nie są chyba jeszcze bardziej jebnięci na punkcie motoryzacji niż cała europa-a to że robią to dobrze to mogą tego sprzedawać i produkować dużo! - KOLEJNY PRZYKŁAD ŻE NIE MASZ POJĘCIA O PRODUKCJI!!! mogą sprzedawać dużo bo ich grupa docelowa jest inna, mają inne koszty wytworzenia, inna półkę cenową, inne cześci, innych odbiorców itd. itp. ale to za szeroka ekonomia jak dla Ciebie :biggrin:

 

 

- Wujek ma Alfe- pierdoli się na umór, cały czas coś jest z nią-ale uwielbia ją nad życie i nigdy tej marki nie zmieni-ale nigdy nie powiedział mi że Alfa to najlepszy samochód bo wie że tak nie jest-jest najlepszy ale dla NIEGO i to rozumie i szanuje! Ale czym innym jest ślepa wiara w swoje moto i wyśmiewanie wszystkiego innego dookoła.

enZo nowe R1 jest pokemonem ale jakby tak postawić twoją aprille przy tym pokemonie to twojej włoszce by lakier ze wstydu zszedł z owiewek :) - a kto mówi o awaryjności ??? i o autach ??? kolejny raz cię proszę abyś uważniej czytał i odpowiadał na pytania! poniższej odpowiedzi nie będę komentował bo to nie mój poziom intelektualny :clap: :lapad:

 

 

Twoj sposób myślenia jest taki sam jak Skodziaży - SKODA, VW i AUDI dla niech to to samo więc jeżdzą skodą bo po co przepłacać za VW ?? TAK ?

 

Tylko jest istotna różnica - miałem spotkanie kiedyś z wytwórcą elementów z ABSu (takie tworzywo :bigrazz: ) dla Skody, VW i Audi pokazał ten sam element deski rozdzielczej, ta sama forma, taki sam wygląd do wszytkich 3 aut, tylko że ten da Audi był 3 razy droższy niż ten do Skody - dlaczego?

 

Ten so Skody to zwykły ABS, do VW - ABS + dodatki antystatyczne i inna struktura (cena x 2) do Audi -ABS + dodatki antystatyczne, przeciwilgociowe, wytłumiające itd itp. cena x 3 ale zapewne dla Ciebie i Skoda i Audi mają taką samą jakość ?? Tak jak Suzuki i Ductai, Honda czy Aprilia, Yamaha czy MW ??

 

Właśnie z tąd się bierze jakość Audi i cena, a nie dla tego że za kółka na masce płaci się więcej. Tak samo jest w Włoskimi motocyklami.

 

Pomijając już fakt że większośc motocykli Włoskich składa człowie a nie maszyna - obejżyj sobie jak powstaje BIMOTA, i wtety wypowiedz się o kosztach produkcji.

 

Dziecinny jesteś.

 

Pozdro

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie dorabianie ideologii z dupy że Ducati i inne włoszki mają to czego nie mają yapsy- pytam się co???

 

 

 

nie zrozumie tego ktoś kto traktuje sprzęty przedmiotowo/użytkowo :P

to tak jakbyś porównał takie klasyki jak maseratti czy ferrari z audi (np. r8) albo nissanem (gtr) :icon_eek:

 

wszystkie jeżdżą niesamowicie a różnica jednak zauważalna co? ;) cena też :P

 

 

przecież i tak każdego sprzęt jest najlepszy i jedyny więc nie ma co dyskutować nad wyższością jednego nad drugim. zima źle na Was działa.

 

pozdrawiam

Mikos

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby dyskutować nad wyższością świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia.

Dla motocyklisty każdy motocykl ma duszę a dla użytkownika motocykla to tylko kupa żelaza :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo-kiedyś całkiem do rzeczy pisałeś. Ale od jakiegoś czasu pie**olisz gorzej niż harlejowiec...Dorabiasz do wszystkiego ideologię ,i to mocno naciąganą. No ale niech Ci będzie-ważne że masz frajdę z jazdy ;)

 

Chyba za dużo mam na łbie ostatnio :biggrin: i ta zima za oknem :bigrazz:

 

P.S. ernestZL - pewnie nie masz argumentów :P to jeszcze sobie porównaj nakłady japońców na dział R&D, marketing itd. itp, i zastanów się ile masz "produktu w produkcie" w porównaniu z Włoskimi sprzętami :]

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo-kiedyś całkiem do rzeczy pisałeś. Ale od jakiegoś czasu pie**olisz gorzej niż harlejowiec...Dorabiasz do wszystkiego ideologię ,i to mocno naciąganą. No ale niech Ci będzie-ważne że masz frajdę z jazdy ;)

Dobrze gadasz. Ja ci powiem ze to sie zaczelo chyba od czasu jak zacza jezdzic ta aprilka, teraz mysli ze jest kims wyjatkowym :biggrin: .

 

Sebus we wczesniejszym poscie piales ze co to za roznica dla Kowalskiego ze maszyna ma 190 czy 193 km i mialem nawet zacytowac twojego posta i cie pochwalic ze w koncu cos sensownego napisales a nie ciagle ten sam belkot o makaronach a tu nagle ktos powiedzial o nich zle slowo a ty w nastepnym poscie zaczynasz gadke o brenbo, ohlinsach, kutych felgach itd myslisz ze to juz ma znaczenie dla nas Kowalskich?

 

Odnoscie odwiecznej dyskusji "Japonce konrta reszta swiata" chcialem powiedizec tylko tyle ze skoro sprzedaja tak wielkie ilosci to chyba o czyms swiadczy. Nie trzeba byc ekonomista, pracowac w fabryce zeby zauwazyc ze musi byc w nich cos dobrego za dobra cene ze tak sie sprzedaja. Mysle ze zadna z tych makaronskich marek nie sprzedalaby takiej ilosci gdyby wypuscili taki naklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz. Ja ci powiem ze to sie zaczelo chyba od czasu jak zacza jezdzic ta aprilka, teraz mysli ze jest kims wyjatkowym :biggrin: .

 

Sebus we wczesniejszym poscie piales ze co to za roznica dla Kowalskiego ze maszyna ma 190 czy 193 km i mialem nawet zacytowac twojego posta i cie pochwalic ze w koncu cos sensownego napisales a nie ciagle ten sam belkot o makaronach a tu nagle ktos powiedzial o nich zle slowo a ty w nastepnym poscie zaczynasz gadke o brenbo, ohlinsach, kutych felgach itd myslisz ze to juz ma znaczenie dla nas Kowalskich?

 

Odnoscie odwiecznej dyskusji "Japonce konrta reszta swiata" chcialem powiedizec tylko tyle ze skoro sprzedaja tak wielkie ilosci to chyba o czyms swiadczy. Nie trzeba byc ekonomista, pracowac w fabryce zeby zauwazyc ze musi byc w nich cos dobrego za dobra cene ze tak sie sprzedaja. Mysle ze zadna z tych makaronskich marek nie sprzedalaby takiej ilosci gdyby wypuscili taki naklad.

 

Rozpierdalacie mnie - czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem ?

 

Zarzut był wyższości jakości japońca nad włochem - wiec podając argument podałem zastosowanie cześci i skąd wynika cena, a nie czy ktoś czuję różnicę czy nie. A pozatym chyba nie powiesz że nie czujesz różnicy hamując Brembo w stalowym oplocie z radialną pompą a układem nawet w GSX-R ?

 

 

Po co mają wypuszczać taki nakład ? Nie jest to ich celem, nie tak się pozycjonują, nie jest to ich grupa docelowa, nie mają możliwości technologicznych na taki nakład, zapotrzebowania na rynku ? Co ty pipeprzysz Paweł ?

 

Nie dyskutuję z wami bo przedszkole normalnie :rolleyes:

 

R.S. Jak jeździłem japońcami to zawrze pieprzyłem jak potłuczony o Ducati, nie pamiętasz już ? na targach 3/4 czasu siedziałem na stoisku Ducati itd. itp. nie wzięło mi się to od kiedy kupiłem RSV bynajmniej, a koń jaki jest każdy widzi, i jak patrząc na RSV i na obok stojącego GSX-R nie widzi różnicy w jakości to jest ślepy alboo nie chcę widzieć, sorry taka prawda.

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pamiętajcie, że w każdym Ducati- 1198 S ,nawet Mosterze, czy dawniej niesławnym czopperze- Ducati Indiana- jest duch wyścigówki - mistrza wyścigów TT2, a potem WSBK, no a jaki duch wyścigówki jest w Intruzie 1400, czy GL 1800...

Ehhh znowu główny temat poszedł bokiem, jak zdezelowana tylnonapędowa Skoda po śniegu...Luzu ludzie!

Pozdr. J-999 N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...