Skocz do zawartości

Śmierć motocyklisty – dla sądu warta 180 zł


Izzy-MM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w wyniku takich działań mediów powstają "mapy bez terytoriów". Po ludzku-obraz świata, który nie ma odpowiednika w rzeczywistości. Dlatego emeryci, którzy czytają Fakt i Super Exspres w każdym młodym człowieku w kapturze widzą mordercę, złodzieja i gwałciciela w jednym. Hunter ma rację trzeba się takiemu przedstawianiu świata sprzeciwiać inaczej za 30 lat wszyscy będziemy mieli " gówno w mózgu". Szczególnie w publicznej czyli naszej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wyniku takich działań mediów powstają "mapy bez terytoriów". Po ludzku-obraz świata, który nie ma odpowiednika w rzeczywistości. Dlatego emeryci, którzy czytają Fakt i Super Exspres w każdym młodym człowieku w kapturze widzą mordercę, złodzieja i gwałciciela w jednym. Hunter ma rację trzeba się takiemu przedstawianiu świata sprzeciwiać inaczej za 30 lat wszyscy będziemy mieli " gówno w mózgu". Szczególnie w publicznej czyli naszej telewizji.

Masz rację, tylko jak chcesz się temu sprzeciwić? Po prostu nie nakręcić tego materiału?

A może nakręcić taki reportaż własnym sumptem i umieścić w Youtube? Mamy na forum zdolnych kamerzystów, a youtube to niesamowite medium... Tak luźno myślę...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko jak chcesz się temu sprzeciwić? Po prostu nie nakręcić tego materiału?

A może nakręcić taki reportaż własnym sumptem i umieścić w Youtube? Mamy na forum zdolnych kamerzystów, a youtube to niesamowite medium... Tak luźno myślę...

 

pozdr

 

Niezła myśl. Ja zwyczajnie nie oglądam telewizji, a jeśli już to robię to selektywnie wybierając programy naukowe.

Podchodzę z dystansem do wszelkiego typu sensacji starając się wyciągać własne wnioski i oceny, a nie te narzucane przez reporterów/prezenterów.

Życie publiczne i polityczne zupełnie mnie nie interesuje, a śmierć naszego kolegi, wyrok który zapadł i podejście do sprawy mediów publicznych świadczy tylko o tym, że telewizja już nawet nie dosięgnęła dna, ale przebiła je i puka od spodu. :icon_evil:

 

Myślę, że powinniśmy sami nakręcić ten reportaż przy odpowiedniej organizacji co jest chyba naszą specjalnością. Zebrać się, opowiedzieć tą historię, wypuścić, niech ludzie zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nakręcić taki reportaż własnym sumptem i umieścić w Youtube? Mamy na forum zdolnych kamerzystów, a youtube to niesamowite medium... Tak luźno myślę...

 

pozdr

Świetny pomysł :lalag:

 

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własny materiał to świetny pomysł, jednak trudny w realizacji. Inny sposób to jasno i rzeczowo informować, że nie przyjmujemy zasad gry "przeciwnika" i przedstawić przyczyny naszego stanowiska.

To podejmijmy ten trud i udowodnijmy w ten sposób, że jednak się da! Sam sprzeciw na zasadzie jasnego i rzeczowego informowania to ciut zamało. Zamiast gadać, działajmy.

 

 

 

p.s. oj, ta ortografia ;)

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwyczajnie nie oglądam telewizji, a jeśli już to robię to selektywnie wybierając programy naukowe.

 

Ten materiał w TV miał być dla targetu, do którego ty się Hunter nie łapiesz - o to chodziło. Co o sprawie myśli "środowisko motocyklowe" wszyscy wiemy. Materiał na YT też będzie robieniem materiału w głównej mierze dla siebie samych, ale oczywiście nie twierdzę że to niepotrzebne.

 

Może przy drugim podejściu w marcu, przy większej frekwencji, pani Jaworowicz będzie w stanie sprowokować eksplozję gniewu i werbalnej agresji, żeby wskazówka używanego przez nią w pracy miernika emocji weszła na czerwone pole. Gdyby poziom emocji widoczny w postach na forach internetowych przełożyć na "występy" przed kamerą, być może pani redaktor dostałaby to o co jej chodzi. Pytanie tylko czy o to chodzi rodzinie Maćka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podejmijmy ten trud i udowodnijmy w ten sposób, że jednak się da! Sam sprzeciw na zasadzie jasnego i rzeczowego informowania to ciut za mało. Zamiast gadać, działajmy.

 

 

Jestem za działaniem , jednocześnie uważam, że trzeba tam być i nie dać sobie narzucić perspektywy Pani Redaktor. Motocyklisci powinni wystapić w tym programie jako grupa mówiąćą silnym jednym głosem przeciw pogoni za tanią sensacją, za rzetelnym i uczciwym wyjaśnieniem sprawy. To również działanie. A własny film na ten temat super-jestem gotów wspomóc inicjatywę finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze w marcu/maju jak sie rzuci haslo, wiecej osob przyjedzie i przyjada na motocyklach. Padl pomysl zeby zrobic to na otwarciu sezonu - wtedy parada bedzie przejezdzala i wiecej ludzi na moto sie skrzyknie . Poza tym w wiekszej grupie wieksza szansa ze ktos bedzie chcial sie wyrwac i nabluzgac. Teraz przyjechaly tylko miekkie faje, samochodami i nie chcieli sie bic (sam bylem jedna z tych miekkich faj wiec prosze sie nie obrazac) ;) . Wowczas Pani Redaktor bedzie zadowolona i wyemituje program.

 

Sadze ze moznaby zagadac z chlopakami z adrenaline motorosport warszawa - kreca swietne materialy, sadze ze raz w dobrym celu by skrecili taki material o tym wydarzeniu. Gotowy material moznaby wrzucic na YT a potem z tym materialem podbijac do dziennikarzy - jednak przekaz wizualny bardziej trafia do wyobrazni ludzi.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał na YT też będzie robieniem materiału w głównej mierze dla siebie samych, ale oczywiście nie twierdzę że to niepotrzebne.

Niekoniecznie. Nie chodzi mi o to, że ktoś weźmie sobie kamerę, grupa motocyklistów zbierze się do kupy i coś popsioczą. Nie. Trzeba to zrobić porządnie. Musi to być zorganizowane przez osoby zaznajomione ze sztuką dziennikarską, operatorską itp. To musi być profesjonalny materiał inaczej nie ma sensu w ogóle się tego podejmować.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Nie chodzi mi o to, że ktoś weźmie sobie kamerę, grupa motocyklistów zbierze się do kupy i coś popsioczą. Nie. Trzeba to zrobić porządnie. Musi to być zorganizowane przez osoby zaznajomione ze sztuką dziennikarską, operatorską itp. To musi być profesjonalny materiał inaczej nie ma sensu w ogóle się tego podejmować.

 

pozdr

 

Juri :clap:

 

Sadze ze w marcu/maju jak sie rzuci haslo, wiecej osob przyjedzie i przyjada na motocyklach. Padl pomysl zeby zrobic to na otwarciu sezonu - wtedy parada bedzie przejezdzala i wiecej ludzi na moto sie skrzyknie . Poza tym w wiekszej grupie wieksza szansa ze ktos bedzie chcial sie wyrwac i nabluzgac. Teraz przyjechaly tylko miekkie faje, samochodami i nie chcieli sie bic (sam bylem jedna z tych miekkich faj wiec prosze sie nie obrazac) ;) . Wowczas Pani Redaktor bedzie zadowolona i wyemituje program.

 

Sadze ze moznaby zagadac z chlopakami z adrenaline motorosport warszawa - kreca swietne materialy, sadze ze raz w dobrym celu by skrecili taki material o tym wydarzeniu. Gotowy material moznaby wrzucic na YT a potem z tym materialem podbijac do dziennikarzy - jednak przekaz wizualny bardziej trafia do wyobrazni ludzi.

 

Jak przeczytałem co napisał Adwent to muszę mu przyznać rację, że pani redaktor znalazła się w trudnej sytuacji. Jednak miała problem nie z targetem tylko z własnym nieprzygotowaniem. Jak się ma płaczących ludzi i trupa we krwi, wystarczy Nokia w rękach przechodnia żeby zrobić wstrząsający materiał. Pani Jaworowicz nie mogła porozmawiać ze spokojnymi ludźmi, bo nie wiedziała o czym. Nie chciało jej się poczytać popytać czy może pomyśleć.

Rzeczowy opis sytuacji, zwłaszcza poparty jakimś autorytetem byłby rewelacyjny. Zrobienie spędu byłoby "niedźwiedzią przysługą". Patrząc na ten temat mogę sobie wyobrazić groźby pod adresem sprawcy i nawoływanie do zemsty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba dalej nawiazywac kontakt z wlasnie z ta pania redaktor? Przeciez jest masa dizennikarzy ktorzy chetnie by o tym napisali bo podajemy im cos gotowego na tacy. Jako brac motocyklowa mozna by sie nawet zwrocic do Durczoka z faktow zeby cos poradzil bo z tego co wiem to on tez jezdzi na moto.

 

To dobrze ze my motocyklisci jednoczymy sie w ten sposob gdy jednemy z nas sie dzieje krzywda. Trzeba tylko przy tym pamietac zeby to nie bylo wbrew rodzinie bo moze oni akuratnie chca juz spokoju i zapomniec o tej niesprawiedliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko przy tym pamietac zeby to nie bylo wbrew rodzinie bo moze oni akuratnie chca juz spokoju i zapomniec o tej niesprawiedliwosci.

Oni akurat chcą walczyć do końca o sprawiedliwy wyrok - jak mówią. Na pewno nie chcą tego odpuścić. Jeśli macie jakieś pomysły- chyba dobrze było by się z nimi skontaktować przed realizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam temat to przypomina mi sie akcja z Peja sprzed kilku miesiecy http://www.tvn24.pl/-1,1619531,0,1,peja-na...,wiadomosc.html

 

peja mowil wtedy miedzy innymi

zawołał do tłumu: „wiecie, co macie robić, rozj...w chu..”. Po tych słowach zebrani na koncercie wielbiciele twórczości poznańskiego rapera rzucili się na człowieka, który zdenerwował ich idola. Peja przyglądał się wszystkiemu ze sceny i krzyczał dalej: „tak kończą frajerzy”. By dodatkowo podgrzać agresorów raper zapewniał: „wszystko na mój koszt”.

 

chcialem jeszcze zaznaczyc ze nie sa to moje slowa i poglady lecz jedynie cytat z oficjalnej strony tvn24

Edytowane przez p A q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...