Skocz do zawartości

Kurtka 2 warstwowa vs 3 warstwowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co będzie korzystniejsze jeśli porównamy 3 warstwową kurtkę - wypinane ocieplenie i wypinana membrana Humax Z-liner (Modeka Montana Pro 800 zł /lub inna z taką lub podobną membraną w podobnej cenie/) z kurtką 2 warstwową - tylko wypinana membrana ale oryginalna Gore-Tex (Hein-Gericke Journey 1000 zł) bo nie wiem co lepiej wybrać i czy warto dopłacać.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znałem się i kupiłem 3 warstwową kurtke Macna, i to było główne krytrium wyboru. Jeżdzę w niej dwa lata i jestem względnie zadowolony ale powiem jak to wygląda w praktyce. Zaczynam i konczę sezon ze wszystkimi warstwami, w czerwcu odpinam ocieplacz i tak jeżdzę do września a potem zakładam znów ocieplacz. Membranę wypiąłem tylko raz rok temu, w tym roku nie doczekałem jeszcze takich temperatur - generalnie brak membrany powoduje wiekszy przewiew w trakcie jazdy a jak stoisz i tak się gotujesz i tak. CZyli w moim przypadku szkoda zachodu na 3 warstwową kurtkę (założenie membrany to minimum 10 minut wkurwiania się)

 

Jak bym dziś kupował to wybrałbym coś z górnej półki i nie żałował pieniędzy. Tą co mam teraz jest ok ale juz mi się nie podoba a swoje kosztowała. A te pieniądze które pożałowałem na coś lepszego wydałem nie wiem nawet na co :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znałem się i kupiłem 3 warstwową kurtke Macna, i to było główne krytrium wyboru. Jeżdzę w niej dwa lata i jestem względnie zadowolony ale powiem jak to wygląda w praktyce. Zaczynam i konczę sezon ze wszystkimi warstwami, w czerwcu odpinam ocieplacz i tak jeżdzę do września a potem zakładam znów ocieplacz. Membranę wypiąłem tylko raz rok temu, w tym roku nie doczekałem jeszcze takich temperatur

:icon_eek: Jaką masz membranę? :rolleyes: Podejrzewam, że jesteś bardzo szczupły. Albo ulepiony z innej gliny. :wink:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dziś kupował to wybrałbym coś z górnej półki i nie żałował pieniędzy. Tą co mam teraz jest ok ale juz mi się nie podoba a swoje kosztowała. A te pieniądze które pożałowałem na coś lepszego wydałem nie wiem nawet na co :-)

Czytałem inne Twoje posty, w których zachwycasz się systemem mocowania membrany w szmatach Macny :biggrin:

 

Chyba jednak zdecyduję się na dwie warstwy, wypinane ocieplenie, coś z Buse będzie to w okolicy ~1100 zł, HG na GT wyniesie ~1800 zł, 7 stów więcej ale czy warto, na coś konkretnie z wyższej półki mnie niestać - 2000 zł za samą kurtke to jednak nie na moją kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy trójwarstwowe kurtki nie sprawdzają się gorzej w deszczu niż dwuwarstwowe, bo jak membrana jest wypinana, to mniej ściśle przylega do zewnętrznej warstwy kurtki i może przepuszczać wodę np. na dole, gdzie już nie jest łączona z kurtką suwakiem. Oby moje obawy się nie sprawdziły.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na dwie warstwy, wypinane ocieplenie, coś z Buse będzie to w okolicy ~1100 zł, HG na GT wyniesie ~1800 zł, 7 stów więcej ale czy warto, na coś konkretnie z wyższej półki mnie niestać - 2000 zł za samą kurtke to jednak nie na moją kieszeń.

 

Wydaje mi sie ze decydujesz sie na polsrodki. Generalnie gdybym mial kupowac ciuchy z Gore-Tex'u to moj wybor ograniczyl by sie do dwoch firm.

 

Rukka

 

BMW

 

Kolejnosc dowolna. Rukke mozna wyrwac taniej.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam trójwarstwową kurtkę od metro i jestem zadowolony.

Model na lato - część wykonana z siatki.

Bez membrany jeździ się dobrze podczas upałów i raczej na krótkie trasy - przewiew trochę przeszkadza. Podczas jazdy powietrze zachowuje sie na membranie, chłodząc ją. Oczywiście działa podczas szybkiej jazdy... :crossy:

 

Z ocieplaną częścią jeszcze nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ja tam w ciemno bral bym kurtke z gorą.

w gorze nie ma znaczenia czy materiał przylega do innych warstw czy tez nie. Jesli jest dobrze zszyte nie powinno przemakac nawet jak będą oblewali Cie wodą z wiadra. No i duzo szybciej odprowadzac pot na zewnątrz. po drugie moge sie zalozyc ze ta membrana w kurtce 3-warstwowej ma duzo gorsze parametry niz gore-tex(bo na pewno nie jest to jakis tam super nowoczesny materiał - takie są równie drogie albo i drozsze niz gore). Nie mam doswiadczenia z kurtkami membranowymi na moto - pisze tak bo sie orientuje mniej wiecej w odzieży w góry. Ale to ten sam materiał.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użytkuję montanę pro modeki i powiem Ci ,że w tym sezonie nie używałem ocieplenia, a membranę wypiąłem po pierwszej przejażdżce. Ta membrana jest gówno warta całą wiosnę i lato przejeździłem bez niej, miasto i trasy po kilkaset km. Po prostu w lecie nie da się w niej wytrzymać, nawet -moim zdaniem- na trasie. założyłem ją z powrotem tydzień temu bo wieczorami już chłodniej i jest ok. Do kurtki nie mam zastrzeżeń, ale ta membrana to lipa. Dołóż parę złotych i kup coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie korzystniejsze jeśli porównamy 3 warstwową kurtkę - wypinane ocieplenie i wypinana membrana Humax Z-liner (Modeka Montana Pro 800 zł /lub inna z taką lub podobną membraną w podobnej cenie/) z kurtką 2 warstwową - tylko wypinana membrana ale oryginalna Gore-Tex (Hein-Gericke Journey 1000 zł) bo nie wiem co lepiej wybrać i czy warto dopłacać.

Ja używam trójwarstwowej kurtki BF z membraną. Jej założenie/zdjęcie zajmuje 2 min. (mam na myśli membranę, nie kurtkę :biggrin: )Wg mnie 3 wartstwy się przydają. Na zimę i długie chłodne trasy wszystkie 3 warstwy, w lecie 1, na lekki chłód lub deszcz 2. Jako tako się to sprawdza. Możesz mieć kurtkę 2 warstwową i wtedy zamiast trzeciej, ocieplającej warstwy będziesz musiał założyć jakiś zwykły ocieplający ciuch i wg mnie powinno to działać tak samo.

Edytowane przez _SB_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualnie jestem na etapie poszukiwań jakiejś dobrej kurtki trójwarstwowej i jestem nieco rozczarowany ofertą.

 

Jest Modeka ze swoim Challangerem i Blizzardem (i pewnie ze trzema modelami jeszcze), nawet przymierzałem. Opinie o Modece są jednak podzielone, ich design też do mnie nie przemawia więc staram sie znaleźć coś innego.

 

Jest Held, ale ich strona internetowa w wersji angielskiej to generalnie jakaś pomyłka i ciężko się rozeznać czy dany model ma wypinaną membranę czy nie (patrz model Taigami, który według informacji na ich stronie nie posiada, a według informacji znalezionych w jednym ze sklepów internetowych posiada)

 

Jest Vanucci, lecz dostępność w Polsce woła o pomstę do nieba, nie mówiąc o cenach. A skoro o cenach to zastanawia mnie czemu w Polsce graty motocyklowe mają takie niebotyczne ceny? Mała konkurencja, niewielki jak na razie rynek? Ręce opadają jak sie porównuje ceny w UK/DE a PL :O

 

Badał ktoś Helda Taigami lub Samarę? Mają trzy warstwy? Arco (która na pewno ma wypinaną membranę) jest ponoć za bardzo przewiewna na wiosnę/jesień..

 

Yhh, jeżeli okaże się że wszystkie te informacje można swobodnie znaleźć w necie to zwracam honor.

 

PS. Spodnie z wypinaną podpinką i membraną inne niż Modeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Spodnie z wypinaną podpinką i membraną inne niż Modeka?

 

macna, któryś turystyczny model h-g, retbike'a wymienię tylko dla statystyki

to tak na szybko - poczytaj jeszcze trochę, np. temat o ciuchach ze średniej półki, tam powinno być więcej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...