Skocz do zawartości

Masz japońskiego klasyka?


ucio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Droga zakupu nabyłem CX 500:]stan wizualnie fatalny ale po drobnej kosmetyce jakos wyglada najwazniejsze ze piec bez zarzutu...

Noooo - troszkę to trwało ale wreszcie zakupiłeś "pompę do gnoju" - gratulacje;

Dawaj jakieś zdjęcia motora;

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos powie ze tragedia to powiem ze to juz po starciu kurzu zbednej ilosci farby nakładanej z pedzla i pewnej warstwy rdzy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c101d30ce861603d.html

tyle dobrego ze piec jest ok, rozrzad nie stuka, tylko zawory do regulacji i wszycho, dzis zaczałem rozbiórke rama do piaskowania idzie po jutrze:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos powie ze tragedia to powiem ze to juz po starciu kurzu zbednej ilosci farby nakładanej z pedzla i pewnej warstwy rdzy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c101d30ce861603d.html

tyle dobrego ze piec jest ok, rozrzad nie stuka, tylko zawory do regulacji i wszycho, dzis zaczałem rozbiórke rama do piaskowania idzie po jutrze:]

Eegghhhh.........wygląda lekko "nie wyjściowo". Szczerze mówiąc spodziewałem się troszkę innego "obrazka";

Ile za to dałeś...??? Ino szczerze...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 szelestów do tego jest komplet papierów do rejestracji, gotowe tłumaczenie, i 3 wielkie kartony czesci, czyli cały drugi piec w czesciach, i pół osprzetu, zle nie jest dobrze wcale, a tu jeszcze filnik z pierwszego odpalenia , jeden tłumik dziurawy jak sito i chodzi jak kombajn:]:

http://www.youtube.com/watch?v=U6bpJCBizDc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos powie ze tragedia to powiem ze to juz po starciu kurzu zbednej ilosci farby nakładanej z pedzla i pewnej warstwy rdzy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c101d30ce861603d.html

tyle dobrego ze piec jest ok, rozrzad nie stuka, tylko zawory do regulacji i wszycho, dzis zaczałem rozbiórke rama do piaskowania idzie po jutrze:]

Szczerze mówiąc myślałem, że będzie gorszy widok. Bez zbędnych przeróbek masz rat-bike ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem włąśnie Honde Cb 750 four z 1974r. I o ile byłem święce przekonany że to ładny kundel, to teraz nie jestem już pewien. Wyjasniam już dokąłdnie o co chodzi. Otóz przekonany byłem iż koła oraz wydechy są nieorginalne ale po zkupie motora przypomniał mi się pewny film na youtube. Od razu odgrzebałem owy filmik i wyszło mi że moja honda i honda z youtube jest bliźniaczo podobna. Te same koła! Te same wydechy! Nawet zauważyłem te same manetki na kierownicy! Koledzy co wy na to? Prosze o opinie? Może to jakiś model Hondy na rynek amerykański albo cuś? Ten z youtube ma owiewke, moj z kolei ma kufry. Kurcze sam juz nie wiem. Raczej niema opcji zeby moj moto i moto z youtube to ten sam motocykl. Biore pod uwage również fakt iz moze to jakis zestaw tuningowy z tamtych lat do Hondy. Może było to sprzedawane w komplecie (koła, wydechy, manetki)

Oto link do filmiku z yoytube (brat bliźniak):

A to oto kupiłem :)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1840451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz przekonany byłem iż koła oraz wydechy są nieorginalne [/url]

Są nieoryginalne. Koła wyglądaja jak od Kawy, ale mam denny internet, wiec nie zobaczę większych obrazków. Wydech tez nieoryginalny. Były 2 wersje - 4w4 i 4w2. No i kanapa i kierownica też są skundlone. Jak chcesz dokładnie wiedzieć, (i jeżeli szpik inglisz) to powieś pytanie na sohc4.net/forums Największe forum w necie nt. Hondy SOHC. Wszystko co do śrubki ci napiszą.

 

No i gratulacje! Jakkolwiek jeżeli chcesz z tego zrobić oryginał, to troszkę pracy cię czeka... Jak zrobisz, to zapraszam na SSSJ!

 

co znaczy Four-Four? bo nie chce się wymądrzać ale u ciebie tego chyba nie ma?

Może to miał być wydech 4 w 4 ale na pewno go tam nie ma

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy Four-Four? bo nie chce się wymądrzać ale u ciebie tego chyba nie ma?

Four -Four znaczy tyle, że gośc który sprzedawał motocykl kompletnie sie nie znał na rzeczy! Generalnie w szoku byłem bo to starszy dziadek sprzedawał. Więc stąd i opis że to model four four :) jakby w ogóle cos takiego istaniało.

 

Natomiast Buber jak zatem wytłumaczyć filmik z youtube, mam wrazenie ze nawet go nie obejrzałeś! raczej nie wierze w takie przypadki, że ktos zrobil taki sam motocykl ( podkreslam te same felgi, te same wydechy i na dodatek te same manetki) HALO!!! Coś tu chyba nie tak!!! No w taki przypadek mi ciezko uwierzyć :) Co prawda temat Hondy four drąże od kliku lat i raczej nie natknołem sie na jakiś inny model, ale naprawde mam niezłego zgryza, ten film rozwalił mnie na maksa. Co do felg to na jednym ramieniu jest napis LESTER, może to będzie jakas podpowiedź dla was. Ale raz jeszcze podkreslam jak wytłumaczyc że oba motocykle maja te same wydyche, te same felgi i na dodatek taki sam szczegoł jak manetki??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół, to nie jest to oryginał fabryka, tylko jakieś ówczesne akcesoriom. Tu masz podobną też na kołach Lestera: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1976-Honda-...8QQcmdZViewItem

Wydech i manetki to też typowe akcesorium. Sprawdź eBaya, jest tam tego od groma. Na allegro z resztą też: np. http://moto.allegro.pl/item989714093_tlumi...star_50_cm.html.

Siodło to akcesorium firmy Corbin.

 

Są to dość popularne akcesoria, wiec nie ma nic dziwnego w tym, że jest pełno motocykli ubranych w ten sposób.

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Stasiu tu mnie przekonałeś. Jest to rozsądne i logiczne. Akcesoria te muszą byc dość popularne. Zresztą też jak pogrzebałem po necie to te koła lestera na wielu motorkach widziałem, zarówno na fourkach jak i na goldasach a także na kawach. Ebay rządzi! Tak więc jestem już spokojniejszy! I oczywiście w miare możliwości akcesoria te bedą znikały z mojego motorka. Już pościągałem kufry i smieszne tylne podnózki. Siodło też już sciagniete, i rozglądam się za orginałem. Już w zasadzie znalazłem, teraz kwestia zamówienia tego poprostu i bedzie u mnie. Udało mi się też znaleść tylne koło, już poszukuje przodu. Wydechy najwczesniej w przyszłym sezonie. Zastanawiam się jeszcze na jaki kolor bedzie malowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raz jeszcze podkreslam jak wytłumaczyc że oba motocykle maja te same wydyche, te same felgi i na dodatek taki sam szczegoł jak manetki??

można tłumaczyć w ten sposób, że kiedys właściciele tych 2 motocykli zakupili od jednego fachmana "zestaw tuningowy".albo jakims cudem te 2 twoje linki pokazują ten sam motocykl :icon_mrgreen: .... co by nie gadać masz go teraz u siebie w garazu i jeśli to jest to czego szukałeś to gratulacje.

ale jak najpierw kupiłeś a teraz szukasz dziury w całym to współczucie bo chyba nie będziesz zadowolony. :bigrazz:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tłumaczyć w ten sposób, że kiedys właściciele tych 2 motocykli zakupili od jednego fachmana "zestaw tuningowy".albo jakims cudem te 2 twoje linki pokazują ten sam motocykl :icon_mrgreen: .... co by nie gadać masz go teraz u siebie w garazu i jeśli to jest to czego szukałeś to gratulacje.

ale jak najpierw kupiłeś a teraz szukasz dziury w całym to współczucie bo chyba nie będziesz zadowolony. :bigrazz:

pozdr.

 

Zenoo chyba mnie nie zrozumiałeś. Pisałem już wcześniej że zakupiłem z pełną swiadomością kundelka. I po pewnym czasie przypomniało mi się ze gdzies taki moto widziałem, odgrzebałem filmik z youtube i zaczołem się zastanawiać o co chodzi. Stasiu racjonalnie mi to wytłumaczył więc wróciłem do stanowiska jakie miałem przy kupnie. A zatem gdzie tu szukanie dziury w całym, bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje pięknego zakupu. Co do tych nie oryginalnych części to są to akcesoria z epoki, więc , źle nie jest.

Zastanawia mnie tylko dlaczego chcesz ją malować ??, jeśli jest w oryginale to ją zostaw, bo jakikolwiek lakier zmniejszy tylko jej wartość i to nie tylko finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...