Skocz do zawartości

Jaki smar do łańcucha?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na 300km?! Yyy.. ja mam X-Ceramic, kupiłem go na początku zeszłego sezonu w takiej sporej puszce i dopiero teraz się kończy. Czyli starczył na jakieś.. 15k kilometrów?! A psikam często, co ~300-400 km i po każdym deszczu. Nakładam jedną warstwę na dwie części łańcucha.

 

Nic mi się z łańcuchem niepokojącego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego Castrola używasz? Bo ja pamiętam, że Castrol potrafi być wszędzie... :wink:

 

11 stron o tym samym? Czy to nie jest aby lekka przesada? :)

 

Ja używałem tego Castrola:

http://www.moto-akcesoria.pl/smar-do-lancu...l-400-ml,p,9005

 

Potem z ciekawości (nawet o ile dobrze pamiętam za Twoją radą) kupiłem Motul Road+.

Teraz używam valvoline (bo akurat był do wzięcia).

 

I wnioski mam takie: każdy smar od tzw. uznanych producentów będzie dobry :) Żaden z w/w nie zabrudził mi nigdy felgi, ani niczego innego poza łańcuchem.

 

Z mojego doświadczenia wynika raczej, że felgi znacznie bardziej syfią się od codziennej jazdy niż od ewentualnego nadmiaru smaru z łańcucha (nie żeby był to dla mnie jakiś problem) :)

 

Update: mowa oczywiście o warunkach "na szosę". O enduro/crossach się nie wypowiadam :)

Edytowane przez duddits

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bel-ray Super Clean Chain Lube i jestem zadowolony chociaż porównania nie mam.

 

Ja osobiście nie polecam belreja, tak samo jak fuchsa i ...coś jeszcze testowałem na moich endurakach ..ale musiałbyć shit bo nie zapamiętałem. Ostatnio kumpel kupił mi Putoline. I wydaje sie całkiem dobry. Po rozpyleniu-naniesieniu "puchnie" na łańcuchu jak pianka montażowa, dobrze sie klei do łańcucha , nie spływa i nie chlapie podczas jazdy (oczywiście gdy sie nim nie leje jak z węża :biggrin: ). Piach moment wszysko śliskie wysuszy ale jak na razie Putoline wydaje mi sie całkiem dobry i wart swojej kasy. Polecam spróbować.

 

Pzdr

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego Castrola używasz? Bo ja pamiętam, że Castrol potrafi być wszędzie... :wink:

 

 

używam tego

 

http://www.moto-akcesoria.pl/smar-do-lancu...l-400-ml,p,9005

 

 

jak idzie na rozgrzany łańcuch i potem moto do garażu i jazda na następny dzień to felga czysta... nie powiem że nie znajdziesz ani jednej kropli na feldze.... bo pewnie kilka jest ale nie jest usyfiona.

 

Nie każdy markowy olej będzie się trzymał, miałem Kluber'a przywiozłem z zachodu w PL praktycznie nie stosowany, puszka ok. 60zł więc dwa razy droższy a felga i zadupek cały w oleju :(

 

 

a używał ktoś

 

http://allegro.pl/smar-do-lancucha-repsol-i1179670389.html

 

 

Edytowane przez Rafal_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej o tym smarowidełku Motorex'a?

No nic, jutro muszę iść na zakupy :)

a co tu pisać. Smarowałem tylko tam gdzie trzeba, potem nadmiar wycierałem szmatką wstawiałem do garażu a potem w drogę. Felga bardzo mało zabrudzona od smaru, prawie w ogóle. Jak narazie jestem z niego najbardziej zadowolniony. Teraz czekam na przetestowanie motula road+.

Edytowane przez Kolega_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

Panowie, stoję przed dylematem, jaki smar do łąńcucha? Czytałem na tym forum kilka tematatów, i już kompletnie nie wiem... Korzystałem jakiś czas z Castrola, ale był beznadziejny :/ Brudził felgę, a że mója hania jest biała, to i zadupek też dość konkretnie był usyfiony, dodatkowo miałem wrażenie jakby utrudniał pracę napędu... Słyszłem że dobry jest Motul w sprayu, ale też słyszałem że świetny jest Hipol... Jak to jest?

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...