Skocz do zawartości

Jaki smar do łańcucha?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bel-ray i jestem bardzo zadowolony.Nie mam porównania co prawda ale według mnie jest jak najbardziej ok.Trzyma średnio 200-300 km jak jest chłodniej to trochę więcej.istotne jest to że nic nie brudzi i nie chlapie.Ma niebieski kolor , za puszkę około 500-600 ml zapłaciłem coś około 50 złotych.Smaruje łańcuch jakieś 4000 km i jeszcze jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku bo mnie temat łańcuchów już nie dotyczy (na szczęście :biggrin: ) ale korzystam w pracy ze szprajów i z góry odradzam produkt CarTech. Bieda nie smar. Śmierdzi jak rozpuszczalnik, można wypsikać całą puszkę a na łańcuchu i tak nie będzie go widać. Tania lipa dla frajerów. ODRADZAM!

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja kupilem teraz spray shell'a, niestety strasznie brudzi felge. Teraz kupie spray muc-off i zobacze jak sie sprawdzi.

Lancuch czyszcze takze sprayem do lancuchow lub WD-40. Przecieram szmatka do sucha i nakladam smar.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie skończył spray TAKI O. Jest bardzo dobry moim zdaniem, nie syfi felgi, dobrze się trzyma i ogólnie spoko.

 

Doszedłem do wniosku, że za niewiele więcej kasy niż jedna puszka tego sprayu mogę sobie zrobić automatyczną oliwiarkę, która na pewno lepiej zadba o łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bel-ray i jestem bardzo zadowolony.Nie mam porównania co prawda ale według mnie jest jak najbardziej ok.Trzyma średnio 200-300 km jak jest chłodniej to trochę więcej.istotne jest to że nic nie brudzi i nie chlapie.Ma niebieski kolor , za puszkę około 500-600 ml zapłaciłem coś około 50 złotych.Smaruje łańcuch jakieś 4000 km i jeszcze jest sporo.

 

 

Do tej pory używałem smaru Bel Ray, to mój pierwszy smar w sprayu. Jestem średnio zadowolony, zawsze się upaprze mi opone na biało (przy smarowaniu, pod czas jazdy nic sie nie odrywa) i mam wrażenie ze łańcuch szybko się błyszczy więc jest suchy :icon_rolleyes:

 

Teraz wyczyściłem dokładnie łańcuch i posmarowałem hipolem, zobaczymy jak się sprawdzi.

Spodziewam się, że przy pierwszej jeździe tez troche pobrudzi felge ale to normalka.

 

Jak widać, rzecz gustu, kto co lubi. W sumie nie mam porównania z innymi w sprayu.

 

Jeden i drugi sposób ma swoje wady i zalety, nie wyobrazam sobie w długiej trasie pędzelkiem smarować łąńcuch. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty do mycia silników są zbyt agresywne. A ringi bardzo szybko chooy może strzelić. Najlepsza jest nafta, żadne agresywne ścierwa.

Kurna, Vector z tego co słyszałem każdy mechanik odradza naftę do czyszczenia... :icon_rolleyes:

 

Swoją drogą, spotykasz się może z Niezniszczalnymi pod Okrąglakiem :icon_question:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, Vector z tego co słyszałem każdy mechanik odradza naftę do czyszczenia... :icon_rolleyes:

 

Swoją drogą, spotykasz się może z Niezniszczalnymi pod Okrąglakiem :icon_question:

 

Boa, nie jeżdżę pod okrąglaka bo w tygodniu absolutnie nie mam czasu. I do tego jescze środy :icon_rolleyes:

 

Co do nafty, wyczyściła lepiej niż Motulowy czy Larssonowy czyścik w spreju :) Mnie się wydaje, że lepiej naftą aniżeli benzyną, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli źle myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...