Skocz do zawartości

Jaki smar do łańcucha?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nafta jak najbardziej jest OK. Jeśli jakiś mechanik kwestionuje ją jako środek do czyszczenia łańcucha, to chyba należałoby zakwestionować jego kwalifikacje. :icon_mrgreen: Natomiast nie należy stosować benzyny ekstrakcyjnej, bo może zniszczyć gumowe uszczelki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś smarowideł Motorex? Motorex Chain Strong albo Racing? Na forum znalazłem tylko jedną wzmiankę (z pozytywną opinią), no i jedną o motorexie off road.

 

Aha, co z tymi smarami Ipone? Dobre to?

 

Dodam że do tej pory trzymałem się Motula Road Plus, ale coś mnie kusi żeby zmienić, mimo że byłem zadowolony - trzeba mieć jakieś porównanie ;)

Edytowane przez gandw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie testuje to http://moto.allegro.pl/item1169408028_motu...o_lancucha.html

 

nic nie zarzuca na felgę a po 300km łańcuch jest jeszcze w miarę mokry od smaru.

 

 

Właśnie zastanawiałem się, czy ten psikacz jest dobry. Dostałem puszkę gratis przy kupnie oleju (też motula) i nie wiedziałem czy trzymać w garażu, czy oddać znajomym. Sam mam scottoilera, ale na wszelki wypadek warto mieć zapasowe smarowidło pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem dzisiaj do Leroy w celu zakupu nafty. Jako, że ostatnio sam nie wiem jaką miałem na półce znalazłem tylko naftę oświetleniową. Taka może być do czyszczenia łańcucha?

 

Ciężko chyba teraz o inną jak oświetleniową .

Używałem takową i wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś smarowideł Motorex? Motorex Chain Strong albo Racing?

Dla mnie w wersji racing nr 1.

Teraz testuje Motula Road+.

 

 

Wszedłem dzisiaj do Leroy w celu zakupu nafty. Jako, że ostatnio sam nie wiem jaką miałem na półce znalazłem tylko naftę oświetleniową. Taka może być do czyszczenia łańcucha?

Tak. pięknie czyści łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze kupiłem złotego DID-a i ma być złoty, a nie biały od Motula. Więc potrzebuję bezbarwny szprej, który będzie zajebiście się trzymał na łańcuchu, a nie na feldze.

 

masz tez przezroczystego motula,

masz przezroczystego castrola

masz przezroczystego elf moto - wychodzi najtaniej (28 zl detal) i w tym roku, gdy zmienili sklad to naprawde nie wali sie na felge.. sam tego obecnie uzywam w bladziochu

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam castrola ... po przyjeździe na ciepły łańcuch i odstawiam moto... felga praktycznie czysta, wczęsniej używałem kluber;a i brudził bardziej.

 

 

Interesują mnie opinie jakie tu przeczytalem naforum, ktoś napisał że łańcuch się smaruje tylko po to by nie rdzewiał - według mnie totalna bzdura

 

Smarowanie o-ringów jest oczywiście najważniejsze, ale według mnie rolki tez nie powinny się świecić jak psu jajca na wiosnę.

 

A są opinie że rolki można wytrzeć do sucha mogą być lśniące, oby tylko o-ringi były nasmarowane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Dla mnie właśnie oznaką, że łańcuch wymaga pryśnięcia są błyszczące ogniwa. Pilnuję, aby były muśnięte smarem ;)

 

Ja stosuję obecnie Motula Chain Road Lube i faktycznie psikając na rozgrzany łańcuch nie syfi felgi praktycznie w ogóle, ale co mnie na maksa wkurza, to to, że starcza na te 300 km MAX.

Jest jakiś patent, aby to na dłużej starczyło? Może psikanie warstwami? Muszę sprawdzić, ale to już muszę kupić nowy, bo ten mi się właśnie skończył. Denerwujące jest też to, że czuć, że na dnie jeszcze jest płyn w puszcze, ale już ciśnienia brak i nie mogę tego wypsikać. Często to zjawisko w tych motulach?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...