Skocz do zawartości

Blokada na tarcze hamulcowa, disclock


Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze moze taka blokade chcesz do uk wziac??? to sie dlugo k4 nienacieszysz :icon_razz:

xenna to jest to czego szukasz.... :buttrock:

 

Niestety nie do UK bo mieszkam w Irlandii i motor bede trzymal na podworku za domem, ale na wszelki wypadek warto cos zalozyc na zabezpieczenie. Poza tym bede mial oczywiscie lancuch.

Ogolnie chodzilo mi o wymiary i o to czy bedzie pasowac a nie o konkretny typ ktory chce kupic.

Dzieki za odpowiedzi, sprawdze oferte xenna i abus.

A mozecie mi polecic jakies konkretne modele jak i dobre lancuchy?

Pozdrawiam

 

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja osobiscie Ci polecam Xene XN15, jedna z lepszych wersji posiadajaca bardzo dobry i czuly alarm.

 

wlasnie zastanawiam sie nad kupnem drugiej takiej, na tylnia tarcze :) ewentualnie wersji XN18.

 

Na dzien dzisiejszy moj motocykl posiada alarm, imobilajzer, lancuch (najgrubszy i najlepszy jaki tylko znalazlem w sklepie), Xene XN15 z alarmem na przedniej tarczy i moze niedlugo kupie druga taka na tylnia tarcze albo wieksza siostre XN18.

Edytowane przez Szpakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam garazu wiec trzymam na dworze :/ chwilowo za domem ale niedlugo przeprowadze sie i bede zmuszony trzymac moto przed domem na podjezdzie stad tyle zabezpieczen.

 

Mimo wszystko mam ubezpieczenie od kradzieży ale wole dmuchac na zimne i zabezpieczyc odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Xenę XN, jakość wykonania rzeczywiście dobra, piszczyk jakiś jest (czyt. alarm), wrażenia dobre i sumienie spokojniejsze. Ale jak coś mają podpieprzyć to i tak podpieprzą. Nie ma to jak ubezpieczenie ;). Co do zabezpieczeń, to bardzo chwalą znakowanie, mniejsza szansa że na części ukradną ;). Pytanie ile tylko w tym chwaleniu jest reklamy, a ile rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wszyscy tak chwalicie sobie xene a ja bylem dzis w sklepie motocyklowym w ktorym gosciu nie miał blokad xeny a to poniewaz sie bardzo psuja i wogole nie działaja.

 

powiedzial tez ze sprowadzal kiedys blokady xena ale mial duzo reklamacji a po za tym jego znajomi tlumaczyli sie ze w tych blokadach alarm wogole nie dziala.

 

za to zaproponował mi taka linke metalowa ktora ma metalowe zbrojenie, taka jakby spirale za 60zł ktora nie miesci mi sie pod kanapa wiec do tego gosciu w sklepie zaproponował mi torbe na zbiornik paliwa :)

 

a na xene planowalem wydac 200-250 :D

 

wstrzymalem sie jeszcze z zakupem dlatego ze niestac mnie na jakas linke za 60zł produkcji made in czajna :D

 

a motor nie mam jakis mega wypaśny bo to 10 letni bandzior ale niechce sie go pozbyc zbyt latwo

 

jak myslicie czy naprawde te blokady xena sa takie lipne?

 

a mam jeszcze jedno pytanie czy te xeny zolte maja plastkikowa tą czarna czesc czy rownies metalowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zakupiłem Xenę XEHD za 210zł. Alarm włączał się samoczynnie w 10sekund po każdym zapięciu , a po rozłączeniu cicho piszczała. Sprzedawca stwierdził że mam słabe baterie i kazał założyć ten zapasowy zestaw. Lepiej było tylko przez jeden dzień, a potem scenariusz się powtórzył. Odsyłam tą xenę na reklamację i mam strtasznie kwaśną minę, bo przecież sezon w pełni , a tu motór bez zabezpieczenia będzie przez jakiś dłuższy czas. Myślałem że te xeny , to jakaś firmowa rzecz, a tu widzę że to niezła tandeta , skoro nawet dwóch dni nie działa poprawnie. O wynikach reklamacji powiadomię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w W-wie kupilem w Motoriscie xn-14 (przymierzylem na miejscu i okazalo sie ze mniejsza 14 sie spokojnie miesci). Daja fakture imienna.

Jak zaloze ja na gorna czesc tarczy to czesto sie sama wlacza, ale jak na dolnej sobie dynda to odpala sie tylko jak sie ruszy motocyklem. Ogolnie jestem zadowolony i nie mam zadnych zastrzezen.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam xn 15 i sobie chwalę czasem sobie myślę że mogłaby być bardziej czuła, ale to chyba kwestia gdzie się zapnie, nie żałuję pieniędzy na nią wydanych

xena ma dwie czułośći w zależności od tego na którą tarczę przedniego koła ją założysz. Moja xena była nawet zbyt czuła, wyjąłem baterie i używam jako zwykłą blokadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam disc- locka Xena, jednak gdyby nie to, że mam alarm firmowy, to zdecydowałbym się na jej zakup... z powodu alarmu!

Od zawsze byłem przeciwnikiem alarmów, bo szczerze powiedziawszy denerwują mnie gdy wyją, a jakoś nie jestem przekonany, że uchronią przed kradzieża... ale...

Ponieważ chciał- nie chciał używam alarmu, zaobserwowałem jedno ciekawe zjawisko: odstrasza on gdy piknie parę razy gawiedź od motocykla, więc nikt się nie bawi, nie sadza dzieci, nie kręci manetką... Co niestety w naszym kraju nie jest aż taką żądkością :evil:

A człowiek potem się zastanawia skąd rysy na lakierze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...