Skocz do zawartości

Blokada na tarcze hamulcowa, disclock


Rekomendowane odpowiedzi

Mialem w reku i tanie blokady i te z wyzszej polki.

Jesli masz juz inwestowac w disc-locka to stanowczo odradzam tanie bazarowe produkty. Sa one tak miekkie, ze to prawie atrapa, a nie blokada.

Podczas naszego redakcyjnego testu w pospiechu zapomnielismy zdjac blokade (taka wlasnie za 30zl) z tarczy. Moto zeskoczylo z centralki, lekkie chrupniecie i blokada wykrzywila sie do tego stopnia, ze trzeba solidnych narzedzi, aby dalo sie ja wogole zdjac. Podejrzewam, ze gdybysmy jeszcze troche pchneli moto do przodu to blokada odpadlaby sama.

Oczywiscie na tarczy i zacisku nie pozostalo zadnego sladu po tej przygodzie.

 

Jesli mialbys kupowac blokade to najlepiej zainwestowac w Xene. Tutaj masz moj test: http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=111

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas naszego redakcyjnego testu w pospiechu zapomnielismy zdjac blokade (taka wlasnie za 30zl) z tarczy. Moto zeskoczylo z centralki, lekkie chrupniecie i blokada wykrzywila sie do tego stopnia, ze trzeba solidnych narzedzi, aby dalo sie ja wogole zdjac. Podejrzewam, ze gdybysmy jeszcze troche pchneli moto do przodu to blokada odpadlaby sama.  

Oczywiscie na tarczy i zacisku nie pozostalo zadnego sladu po tej przygodzie.  

To ja na waszym miejscu bym sie cieszyl. Wyobraz sobie jakie szkody moglaby wyrzadzic taka blokada, gdyby nie popuscila :roll: Dlatego nigdy nie stosuje disclocka-tak naprawde to dzialanie zabezpieczajace ma on niewielkie, a szkod narobic moze na gruba kase. Po prostu moze sie zdarzyc ze sie o nim zapomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu moze sie zdarzyc ze sie o nim zapomni.

Nie w moim przypadku ;)

Ja do disc locka przymocowalem sobie sznurek okolo 2 metrow. Zawsze jak zakładam blokade to drugi koniec sznurka mocuje na kierownicy. W takim przypadku nie ma mozliwosci zapomniec o blokadzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas naszego redakcyjnego testu w pospiechu zapomnielismy zdjac blokade (taka wlasnie za 30zl) z tarczy. Moto zeskoczylo z centralki, lekkie chrupniecie i blokada wykrzywila sie do tego stopnia, ze trzeba solidnych narzedzi, aby dalo sie ja wogole zdjac. Podejrzewam, ze gdybysmy jeszcze troche pchneli moto do przodu to blokada odpadlaby sama.  

Oczywiscie na tarczy i zacisku nie pozostalo zadnego sladu po tej przygodzie.  

To ja na waszym miejscu bym sie cieszyl. Wyobraz sobie jakie szkody moglaby wyrzadzic taka blokada, gdyby nie popuscila :roll: Dlatego nigdy nie stosuje disclocka-tak naprawde to dzialanie zabezpieczajace ma on niewielkie, a szkod narobic moze na gruba kase. Po prostu moze sie zdarzyc ze sie o nim zapomni.

 

podchodzisz z młotkiem i przecinakiem i po blokadzie... więc raczej nie należy się cieszyć

a sposób na zapominanie jest prosty, i patent ze sznurkiem nie będzie potrzebny - widziałem jak baba w dełuu tiko przykleiła sobie na kierownicy mega napis: wyłącz światła! - nieźle się ośmiałem; tak na prawdę to taki sam efekt byłby jakby to była naklejona biała mała kropka czy cokolwiek - i wystarczy odpowiednie skojarzenie... zapamiętywanie z pomocą skojarzeń jest najbardziej skuteczne! spróbujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czym sie roznia owe blokady prócz kolorem i cena ok 30zł. Znalazlem na allegro XE za 210zł a w najtanszym sklepie internetowym XN15 kosztuje 240zł. Prosze o wypowiedzi osob które wiedza cos na ten temat

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model XN 15 jest modelem wyzszym od XE 15 (tak w ogole to drugi model patrzac od gory) Model XN 15 jest wykonany z nieco innych-lepszych stopow aniezeli model XE 15 Poza tym model XN 15 posiada podwujna blokade rygla blokujacego-XE 15 juz nie Wiecej roznic miedzy nimi nie ma-obie maja takie same wymiary tak samo sa zasilane etc

Ja od roku posiadam model XN 15 Moje spostrzezenia-to naprawde solidna blokada i nie zaluje wydanych pieniedzy na nia ale uwazam ze sam alarm to poprostu bajer i nazwalbym go raczej powiadamiaczem/przypominaczem a nie alarmem...

PS. Cena najwyzszego modelu blokady Xena to katalogowe 199ojro;)

Edytowane przez jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale sie podepne.

powiedzcie mi lepszym zakupem jest taka blokada czy raczej łańcuch? Musze cos kupic przed sezonem i mam dylemat. Nie wiem co bedzie lepsze i zda lepiej egzamin. Lańcuchem moge teoretycznie przypiac do czegos. Dzieki za rady.

 

jeszcze jedno pytanie jak wyglada dezaktywacja tej blokady? podchodze i wkladam kluczyk i otwieram? nie zacznie on piszczec przy tej operacji? Aktywacja jest automatyczna z tego co wiem. dzieki

Edytowane przez Sienkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza to jest blokada na tarczę z alarmem np. Xena i do tego łańcuch :wink:

Sam łańcuch nie wiele Ci da, bo były fotki na forum jak ktoś zastał na miejscu gdzie zostawił moto samo koło :icon_rolleyes: :icon_eek:

A taka blokada z alarmem narobi hałasu jak ktoś ruszy moto :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie jak wyglada dezaktywacja tej blokady? podchodze i wkladam kluczyk i otwieram? nie zacznie on piszczec przy tej operacji? Aktywacja jest automatyczna z tego co wiem. dzieki

 

Właśnie przyłącze się do pytania, bo też zamierzam sobie nabyć taką - jak się ją wyłącza żeby nie piszczała :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyłącze się do pytania, bo też zamierzam sobie nabyć taką - jak się ją wyłącza żeby nie piszczała :flesje:

 

 

Wyłącza się przez przekręcenie kluczyka. Zawsze przy tym piśnie ostrzegawczo :flesje: nie ma dramatu. Jednak dość szybko padają mi baterie, myślałem że jakieś zwarcie. Odesłałem na gwarancji, ale stwierdzili że wszystko gra. Prawdopodobnie mam baterie padliny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...