Skocz do zawartości

Blokada na tarcze hamulcowa, disclock


Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącza się przez przekręcenie kluczyka. Zawsze przy tym piśnie ostrzegawczo :P nie ma dramatu. Jednak dość szybko padają mi baterie, myślałem że jakieś zwarcie. Odesłałem na gwarancji, ale stwierdzili że wszystko gra. Prawdopodobnie mam baterie padliny ;)

 

Baterie nie daja rady przy nizszych temperaturach, rozladowuja sie momentalnie. Ja w tamtym roku wrocilem do sklepu bo myslalem ze cos sie zrabalo (blokada sygnalizuje rozladowanie bateri popikujac :buttrock:), ale skonczylo sie na komplecie baterii gratis :banghead:. Co do pytania Sienkosa - wszystko zalezy jak chcesz uzywac tych zabezpieczen. Tak na chwile na miasto to blokadoalarm mysle lepszy, jak na dluzej to z kolei blokada + lanuch. Z praktycznego punktu widzenia blokada jest wygodniejsza bo miesci sie w schowku, a lancuch trzeba juz w czyms wozic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie oba by sie przydaly...na noc moto na strzezonym w dzien przed praca.. wiec taki lock bedzie chyba wygodniejszy. a na noc przywiazac tym i tym :lapad: . ewentualnie myslalme o alarmie plus lancuch..

 

rzoov:

rozumiem ze masz takie rozwiazanie. kupiles w krk? gdzie, za ile i ktory model :D ? dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale sie podepne.

powiedzcie mi lepszym zakupem jest taka blokada czy raczej łańcuch? Musze cos kupic przed sezonem i mam dylemat. Nie wiem co bedzie lepsze i zda lepiej egzamin. Lańcuchem moge teoretycznie przypiac do czegos. Dzieki za rady.

jeszcze jedno pytanie jak wyglada dezaktywacja tej blokady? podchodze i wkladam kluczyk i otwieram? nie zacznie on piszczec przy tej operacji? Aktywacja jest automatyczna z tego co wiem. dzieki

 

Moim zdanie lepszy jest łańcuch ale czasem nie zawsze jest do czego przypiąć moto więc dobrze mieć i blokadę.

Co do dezaktywacji to nie wystarczy tylko przekręcić kluczyk. Dezaktywacja następuje po ściągnięciu blokady z tarczy. I trzeba sie z tym uwijać no chyba,że ktoś jest głuchy i mu wyjec nie przeszkadza. A podstawą szybkiego zdjęcia blokady jest właściwe włożenie kluczyka. :clap:

 

 

Najlepsza to jest blokada na tarczę z alarmem np. Xena i do tego łańcuch :biggrin:

Sam łańcuch nie wiele Ci da, bo były fotki na forum jak ktoś zastał na miejscu gdzie zostawił moto samo koło :notworthy: :buttrock:

A taka blokada z alarmem narobi hałasu jak ktoś ruszy moto :buttrock:

 

A jak masz łańcuch i blokadę to wtedy zastajesz same koło z łańcuchem i blokadą. To faktycznie lepiej mieć i jedno i drugie. :banghead:

Jak jest taka możliwość to łańcuch najlepiej zakładać na ramę lub wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena maja w Riderze:

 

http://www.motoakcesoria.com/index.php?ac=102&ci=12&si=45

 

Ja mam hm... zolta :biggrin: z bolcem 14mm. W sumie to nie wiem ktora dokladnie bo pudelko wywalilem. Ale o ile pamietam to nie dalem wiecej niz 200, wiec pewnie ta XR1-Y.

 

Xena ma jeszcze jeden plus - niektorzy ubezpieczyciele np. pzu uznaja te zabezpieczenia (tzn niektore modele) przy polisach AC.

Edytowane przez rzoov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz łańcuch i blokadę to wtedy zastajesz same koło z łańcuchem i blokadą. To faktycznie lepiej mieć i jedno i drugie. :wink:

Jak jest taka możliwość to łańcuch najlepiej zakładać na ramę lub wahacz.

Oczywiście, że do ramy lub wahacza, bo inaczej nie widzę sensu :cool:

Każde zabezpieczenie i nieważne jakie byłoby na swój sposób ma zaletę, bo opóźnia kradzież... :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to spoko, a orientujesz sie ktore modele? Oni maja na to jakas liste? Ciekawy jestem ile by mnie to kosztowalo...musze jeszcze moto ubezpieczyc...

 

 

Znalazlem cos takiego:

 

http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkt...d_kradzieza.pdf

 

Jest tam XN14 i XN15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego:

 

http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkt...d_kradzieza.pdf

 

Jest tam XN14 i XN15.

 

O rzeczywiscie, dzieki wielki. podoba mi sie producent tych Xen... :]. PZU jest zdolne :bigrazz:. W Sobote uderzam w takim razie do ridera.

Teraz NX15 kosztuje 240, to tak w roli informacjii jakby kogos to interesowalo :buttrock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzeczywiscie, dzieki wielki. podoba mi sie producent tych Xen... :]. PZU jest zdolne :icon_twisted:. W Sobote uderzam w takim razie do ridera.

Teraz NX15 kosztuje 240, to tak w roli informacjii jakby kogos to interesowalo :buttrock: .

 

 

No i kupilem... pierwsze wrazenia.. ciezkie cholerstwo... :flesje: ale to chyba dobrze koles sprawdzil w sklepie.. ale odrazu sie okazlo ze baterie padly wiec dostalem jedne gratis.. na zapasowych zadzialalo... i fajny ten kolor srebrny...wyglada bardzo porządnie mam nadzieje ze nie pozaluje.. dzieki za ten topic bo tak to nie wiedzial bym co wybrac.. i dzieki za rady i pomoc.

 

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem XN 15 juz z 4 dni temi, ale jakos nie mialem czasu sie pochwalic:) Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne, mysle ze sprawdza sie nalezycie i bedzie z tego pozytek. Wiem ze ma to jedna wielka zalete, ogromna ulga gdy zostawiam gdzies moto poza moim wzrokiem, zakladam blokade i czuje sie bezpieczniej. Polecam wszystkim:)

P.S.

Musze powiedziec ze pozytywnei zaskoczyla mnie reakcja jednego czlowieka dzis pod kinem, gdy rozbrajalem blokade, to zaczela piszczec i jeden facet ok 30 lat podszedl i powiedzial ze jak nie pokaze mu dowodu rejestracyjnego ze ten motocykl jest moj to dzwoni na policje ze go kradne:):) jakby takich ludzi bylo wiecej to bym spal spokojnie:):):)

 

Pozdro :rolleyes: :)

Edytowane przez spman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta :D Czy wiecie gdzie w sklepie stacjonarnym w Warszawie można kupić model XN14 lub 15? Kupiłbym przez neta ale PZU wymaga rachunku imiennego i nie chcę walczyć z wirtualnym sklepem o rachunek, który może przyjdzie a może i nie. Tak, tak googlowanie juz było ale rezultat marny :P

Edytowane przez tomba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...