Skocz do zawartości

Blokada na tarcze hamulcowa, disclock


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dostalem blokady Luma i MasterLock do zamieszczenia ich opisu.

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=84

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=89

 

Moze Ci sie przyda przed podjeciem decyzji.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę lat temu nabyłem blokadę tarczy hamulcowej z Louisa. Jednym z jej plusów jest możliwość przewożenia w schowku pod siodłem, ze względu na nieduży jej rozmiar. Kupiłem model niewyposażony w alarm - zniechęciłem się do wersji z piszczałką po przymierzeniu modnej wówczas Xeny, która to przeraźliwie piszczała niemal cały czas, trudno było założyć blokadę na tarczę tak, żeby nie uruchomił się alarm (a przecież często parkuje się motocykl pod oknami w godzinach nocnych).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa' date=' ale zarazem kłopotliwa. Poradźcie co jest skuteczniejsze w ochronie moto przed złodziejem: produkty proponowane wyżej, czy coś innego (nie wchodzi w grę teściowa)?Dzięki i pozdrawiam[/quote']

Nie ma jak solidny lancuch mocujacy moto do jakiejs niemobilnego elementu krajobrazu+alarm wyjacy w momencie poruszenia motocykla. Tylko wiadomo ze cena nie ta, a i lancuch ciezko ze soba wozic(wiem cos na ten temat ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kup xene z alarmem, mi się udało znaleźć na allegro za 60 zł używaną, ale w extra stanie.

To i zabezpieczenie na tarcze i alarm w jednym. Xena jest honorowana przez PZU jako alarm motocyklowy przy zawieraniu umów AC.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co jest skuteczniejsze w ochronie moto przed złodziejem: produkty proponowane wyżej, czy coś innego ?

 

Średnice otworów w tarczach Tenery maja 6mm, a blokady maja min 8 mm. Na przedniej tarczy masz osłonę, nie założysz nic. Ja zrobiłem tak że kupiłem mały U-lock w Magnum , zakładam przez tylna tarczę hamulc. i do tego linę ( za cos trwałego np słup ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mam ten sam problem, dzisiaj dostalem zabezpieczenie na tarcze z Lidla (ale niemieckiego :buttrock: ) i okazuje sie ze jedynym sensownym wyjsciem jest zdjecie plastikowej oslonki na tarcze i dopiero zakladanie zabezpieczenie.jednak duzo jezdze w terenie i niezbyt czesto bede uzywal zabezpieczenia wiec chyba bede je zakladal na szprychy w taki sposob żeby przy obracaniu koła zabezpieczenie zahaczalo o zacisk hamulcowy :flesje:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmuszony jestem zostawiac moto w centrum na ladnych 5-6 godzin. Mam dwie blokady tarcz hamulcowych zakladam wiec obie - jedna na przod - jedna na tyl :lol: . Troche metalu woze w plecaku, ale moto w miare bezpieczne.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam jedną bnlokadę na przednią tarczę. I zostawiam motór w miejscu widocznym (zresztą przyciąga uwagę). Jest to wystarczajaca ochrona wg mnie. Dodatkowo myślę sobie że jak ktoś chciałby zabrać moto i zwiać to musi mieć z sobą kask bo z miasta nie wyjedzie bez wylegitymowania się:buttrock:

Pozdr.

Virago 535, 92'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jak ma niedaleko melinę i wcale nie musi jeździć po mieście.

 

Średnice otworów w tarczach Tenery maja 6mm, a blokady maja min 8 mm. Na przedniej tarczy masz osłonę, nie założysz nic.[/quot

Jaką blokadę doradzicie, bo mam ten sam motor i problem, z tym że jeszcze nie zakupiłem żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zabieram do kupna jakiegos "antyukradnika: i nie wiem co wybrac. W sumie blokada tarczy malutka, poreczna i bezpiczna.... ale jak sie czlowiek czasem zawiesi i zapomni.... i ruszy z blokada....

Łancuch bezpieczny, ale wazy swoje i to zapinanie, odpinanie, chowanie do schowka (dosc dluga procedura),

immobilizer, do bani, jedyne co to alarm reagujacy na przechyl..... moze cos doradzicie.

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki hun660 za adres bo wlasnie zakupilem od nich blokade na rozpoczeciu sezonu

 

http://magnumlock.pl/sklep/produkt_info.ph...bd5984e584df47b

 

po wystawieniu faktury imiennej blokada ta jest takze przez PZU uznawana podczas wykupu AC (w moim wypadku zamiast alarmu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wiecie skąd biorą się takie różnice cenowe w disc lockach? abstrahując od grubości bolca, można kupić blokadę za 30zł i niby zupełnie wygląda jak ta za 150zł (pozornie?) o co chodzi? czy te tanie to tandeta?

może wypowiedzą się posiadacze jednych i drugich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...