Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu sie zgodze - nie znasz sie.

Ale jak wynajmiesz lokal, kupisz TIGa, gietarke do rur, mechaniczne nozyce do blachy, najprostsze narzedzia, gaz i spoine do Tiga, zaplacisz za elektryke uzyta podczas roboty przemyslowa stawke, ubezpieczysz bude zeby calej inwestycji nagle nie stracic przy okazji palacego klienta rzucajacego pety dookola to sie napewno poznasz. Proponuje sprobowac.

I nie zgadzam sie Janie ze "nie ma co mowic" na ten temat - trzeba mowic, bo socjalistyczna mentalnosc roboty za "flaszke" trzeba wreszcie zaczac zmieniac. To bylo dobre, kiedy wszystko bylo "panstwowe", czyli niczyje i sie robilo wszystko na niczyich maszynach z niczyjego materialu - ale w koncu te czasy minely 20 lat temu, tylko niestety mentalnosc pozostala.

 

Adam M.

 

Adam - mówić trzeba- tylko kurde jak się czasami czyta różne poglądy n/t podobne tematy to ręce opadają...w szczególności dotyczy to ludzi młodych wiekiem...

Nadal podobnego typu mentalność da się zauważyć- z tym że te niczyje to teraz prawdopodobnie tzw "prywaciarza"..., bo można trochę bezkarnie coś "ukręcić", lub "załatwić" - tylko tacy ludzie potem się dziwią że "prywaciarz" ich z roboty wywala - ach ten zarąbany kapitalista - i dlatego jeszcze co niektórzy wołają; komuno wróć...i się dziwią dlaczego ten świat dla nich jest taki niedobry i krzywdzący...

Zmianę świata powinno się zacząć od siebie i swej postawy - jestem uczciwy- daję uczciwie i godziwie zarobić gościowi co męczy się nad cholerną spoiwą i wdycha trujące opary i naraża się na bezpłodność będąc w ustawicznym zasięgu różnego promieniowania...

...ale o czym tu będę chrzanić... toż wyznawcy "strzelania z korby" mają rację, a nie my stare pierdziele...

Pozdrawiam Napromieniowanych notworthy.gif Janek 748 S.

 

Jedyne slowa, ktore nasuwaja mi sie po przeczytaniu tego to 'ja pie**ole'. I bynajmniej dupa nie ruszam. pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Aivars-em mogę się zgodzić tylko pod takim względem że czasem na Alledrogo można kupić końcówkę nie drogo.I taki przykład -kumpel jeździ Laguną na gazie ,wypaliła mu się głowica, za kompletny remont głowicy usłyszał 1000pln nie licząc robocizny mechanika ,a znalazł na alledrogo kontakt na szrot gdzie cały suchy i ładniutki silnik mógłby kupić za 550pln, pod tym względem takie czasy nastały.

Ale Janek i Adam mają rację jakbym nie pracował normalnie i tylko prubował żyć z tej dłubaniny to dawno bym umarł z głodu , Ciebie Aivars może kiedyś zaproszę do swojego garażu jak robie i nie każę ci nic robić tylko posiedzisz ze mną z godzinę ja akurat tnę taki tłumik z kwasówki gdzie przejrzystość taka że siekierę powiesić od pyłu z kamieni szlifierskich i drobinek klasówki -mówie ci samo zdrowie.Na dobrą sprawę moja dniówka powinna wyjść minimum 150pln, no chyba że będę twoim pracownikiem, ty kupisz wszystkie narzędzia zapłacisz zusy energie Vaty itp. To za 100pln dniówki może i opłacało by się pracować .Kolega który kilka lat temu był zatrudniony w firmie która spawała w Argonie aluminium i zajmowała się regeneracją głowic, jego pensja wynosiła od 5 do 6tysi i nie był właścicielem tylko pracownikiem.Kiedyś usłyszłam takie mondre zdanie montując hak do samochodu;-"żyjesz?, pozwól żyć i innym". :notworthy: :buttrock:

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, te posty o tuningu wydechów i po raz kolejny spotykam się ze stosowaniem wełny lub waty stalowej ( zwał jak zwał ale o to samo chodzi)

Czy oby jest to do końca bezpieczne ??

Od jakiegoś czasu bawię się trochę ogniem i takiej oto wełny używa się do uzyskania takiego efektu.

 

>>> Wełna<<<

 

Po dodaniu niewielkiej ilość tzw zapalnika, czyli nafty, benzyny lub parafiny uzyskuję się kapitalny efekt iskrzenia.

 

Czy nie ma ryzyka ze zawartość wydechu zacznie się palić ??

 

Dodam ze ów iskry maja dość wysoką temperaturę, bo jest to nic innego jak roztopiony metal.

 

Nie to żebym się czepiał ale jakoś tak mną ciekawość zmusiła do zadania tego tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka tysi latam na kominach gdzie zastosowałem taką wełnę stalową i nic się nie dzieje, poza tym taka wełan stosowana jest przez firme Remus która robi kominy dla Ducati i czasem rozmontowuję kominy które mają po kilka lub kilkanaście lat i zastosowana takowa wełna po tylu latach ciągle jest w idealnym stanie więc poco się za dużo nad tym zastanawiać ,najlepiej stosować już sprawdzone rozwiązania.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka tysi latam na kominach gdzie zastosowałem taką wełnę stalową i nic się nie dzieje, poza tym taka wełan stosowana jest przez firme Remus która robi kominy dla Ducati i czasem rozmontowuję kominy które mają po kilka lub kilkanaście lat i zastosowana takowa wełna po tylu latach ciągle jest w idealnym stanie więc poco się za dużo nad tym zastanawiać ,najlepiej stosować już sprawdzone rozwiązania.

 

 

To jak masz jakiś namiar gdzie takową wełnę kupie w kożystnej cenie to poprosze adres na PW :bigrazz:

Ja bynajmniej nie będę jej pchał do wydechów :biggrin: , a cena w sklepach jest dosyć znaczna wię jak jest możliwośc zakupienia po okazyjnych cenach to bym sie cieszył.

 

Pozdrawiam i smacznego jajka :icon_mrgreen:

Tomek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełna nie traktowana bezpośrednio ogniem nie zapali sie, przy przestrzałach itp zabawach pewnie jakaś jej części sie wypali po pewnym czasie, do tego jest ona pewnie w tym tłumiku mocno zbita co utrudnia zapłon

co do Twoich zabaw... jaki zapalnik? jak masz luźno zwinięta wełne na poikach na długości 3/4 to spokojnie odpali sie bez zapalników od innych poiek czy kija, no i jak chcesz tania wełne na pokazy to pisz na pw bo ja miejsce znalazłem <-- to tak OT, pisz pw bedziem gadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy o dup.... Maryni a tu poważne tematy są...

Dzisiaj byłem u Rycha i z Edkiem i Ryskiem zamontowaliśmy przerobiony przez Edka wydech 999 , i powiem Wam Edek :notworthy: ...efekt Edka pracy jest niesamowity, gruby basowy/ rasowy jednak nie za glosny gang na wolnych obrotach, potem przechodzi w basowy-Ducatowy łomot , a potem powyzej 4000 obrotow- typowo racingowy-Ducatowy basowy drrrrrrrrr...nie da sie opisać, może Edek wrzuci linka na efekt, bo naprawde jest nieziemski w porownaniu do głosu oryginalnego wydeszku 999...

Miło było widzieć uradowaną minę takiego spec- mechennika jak Rycho...naprawdę... i jeszcze za tak atrakcyjną cenę- Brawo Edek- Edhaust!

Pozdr. Janek 748 S.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy o dup.... Maryni a tu poważne tematy są...

Dzisiaj byłem u Rycha i z Edkiem i Ryskiem zamontowaliśmy przerobiony przez Edka wydech 999 , i powiem Wam Edek :notworthy: ...efekt Edka pracy jest niesamowity, gruby basowy/ rasowy jednak nie za glosny gang na wolnych obrotach, potem przechodzi w basowy-Ducatowy łomot , a potem powyzej 4000 obrotow- typowo racingowy-Ducatowy basowy drrrrrrrrr...nie da sie opisać, może Edek wrzuci linka na efekt, bo naprawde jest nieziemski w porownaniu do głosu oryginalnego wydeszku 999...

Miło było widzieć uradowaną minę takiego spec- mechennika jak Rycho...naprawdę... i jeszcze za tak atrakcyjną cenę- Brawo Edek- Edhaust!

Pozdr. Janek 748 S.

 

A to filmik z tej pruby 999

 

http://edzio35.wrzuta.pl/film/2tYV55csVK/

 

Narazie jeszcze nie posiadam żadnego filmika z tłumikiem motocykla Japońskiego z Japoni jedynie co ostatnio robiłem to tłumik końcowy do Subaru Forester hihi-ale jeszcze nie mam filmika.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takich zabiegach, przerobkach tlumika. obejszlo sie u was bez regulacji gaznikow? czy jednak pasowalo by je zrobic?

Zanim wpiszesz swój komentarz zapoznaj się z budową tych motocykli bo powtarzasz błędy początkującego mechanika. Te motocykle pozbyły się już dawno gaźników na rzecz wtrysków a elektronika potrafi sama dopasować zapotrzebowanie na paliwo.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego zagadnienia- jesli cie bardzo interesuje- mozesz zglosic sie do Edka- powie co i jak, ja ze swej strony dodam ze na gaznikach potrzebne sa korekty- ale nie zawsze- nie jest to regula- to juz sprawdzone i pewne ( to zalezy od konstrukcji ukladu wydechowego, i wielkosci dokonanych zmian w ukladzie)- niestety wymaga to czasu( na testowanie) i zaangazowania finansowo- emocjonalnego, a co zrobic jak klient chce na sile glosno i zeby jako tako jezdzilo?

Do tego wszystkiego przydalby sie jakis akcesoryjny filtr powietrza no i oczywiscie szachu machu z gaznikami coby za uboga mieszanka nie byla- ze szkoda dla zaworow lub( i) tlokow...Pozd. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...