Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem kiedyś w moim GS-ie budowlaną watę szklaną i szklaną matę do produkcji laminatów.

Jedna i druga po pewnym czasie rozdrabnia się i zostaje wypluta na zewnątrz.

Jednak na początku jest efekt basowego brzmienia.

Dodam tylko, że stosowałem blachę z cienkimi podłużnymi otworami (z jakiegoś młynowego sita).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zmierzyć? nie potrzeba suwmiarki do tego. Nawet szkolnej linijki nie trzeba. :banghead:

Skoro mówisz że otwory mają 3mm a rozstaw 2mm z tego sam możesz wykombinować jaki jest właściwy rozstaw. Właściwy znaczy mierzony tak jak się powinno podawać dane w technicznych tematach do których Twoja aukcja się zalicza. Otóż bierzesz te 2mm i dodajesz do nich odległość od krawędzi do osi sąsiadujących otworów czyli promień otworu. A skoro otwór ma 3mm promień ma 1.5mm. Mnożysz to x2 bo są dwa otwory i wychodzi 3mm. Możesz też po prostu dodać średnicę jednego otworu do swojego rozstawu i będziesz miał poprawną wartość też jeśli wszystkie otwory mają tą samą średnicę. Krótko mówiąc 2mm +2x1.5mm=5mm. Rozstaw otworów wynosi 5mm.

 

Ale żeś się przyje....ł.

Ja zrozumiałem o co chodzi z tymi otworami i pewnie większość, która nie jest "wykształcona w dziedzinie technicznej".

Ale z faktu, że masz odrobinę racji proponuję Ci napisać prywatną wiadomość do każdego na allegro, kto pogwałcił geometrię i metaloznawstwo itp.

A poza tym jak dla mnie ta informacja była słuszna czyli 3 milimetrowe otwory w odstępach 2 milimetrowych...

 

 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem "jakiś sfrustrowany" lecz razi mnie taki język w aukcjach czy tematach ściśle technicznych a to dlatego że jestem wykształcony właśnie w dziedzinie technicznej. No i nie wagarowałem na geometrii bo to jeden z moich ulubionych przedmiotów był. Poza tym jeszcze metaloznawstwo, mechanika techniczna i obróbka metali (cieplna, cieplno-chemiczna, plastyczna) to moje ulubione działy.

 

 

Z tego co pamiętam ze studiów (a też kończyłem Polibude) to dziedzina zajmująca się pomiarami to metrologia a nie geometria :P jak już się czepiamy.

Edytowane przez blebleble

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kiedyś w moim GS-ie budowlaną watę szklaną i szklaną matę do produkcji laminatów.

Jedna i druga po pewnym czasie rozdrabnia się i zostaje wypluta na zewnątrz.

Jednak na początku jest efekt basowego brzmienia.

Dodam tylko, że stosowałem blachę z cienkimi podłużnymi otworami (z jakiegoś młynowego sita).

Pozdrawiam.

 

Masz rację że jak to się zrobi nie odpowiednio to jakiekolwiek zastosowane wytłumienie mineralne (maty,tkaniny,wełny kocyki szklane) to po dłuższym lub krutszym czasie wydmucha, żeby to się nie stało powinno się bezpośrednio na rure perforowaną przelotową stosować wełnę stalową drobną z nierdzewki i w miarę ściśle ją nawinąć i zabezpieczyć -obejmami ,drutem przed samodzielnym rozwijaniem się.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem forumowiczem od kilku lat a ostatnio Klubowiczem Wielkopolskiego Desmomaniaks i

oto moja ałkcja w której jest opisane wszystko w czym mogę pomóc zrobić lub odstąpić materiały do przerubki,ale mogę to zrobić własnoręcznie jeśli nie miał by ktoś możliwości zrobić tego samemu lub niema kogoś kto w taką przerubkę włoży chciaż troszkę serca lub nie woła słonych opłat za taką usługę.Ostatnio kupiłem profesjonalną spawarkę do wszystkiego z wyjątkiem aluminium i robie takie przerubki,na życzenie klijenta albo -na głośniejszy albo na mruczący-dudniący basem,albo i to i to,jak kto woli.Mogę pomuc w innych sprawach w których jest niezbędne spawanie precyzyjne w osłonie argonu i cienkich elementów np.Dorobienia z polerowanej kwasówki; stelaży pod sakwy,kufry,gmole,bagażniki itp.Służę pomocą w tych kwestiach i wielu innych.U mnie macie możliwość przyjechać crossy.gif i przy mojej pomocy podłubać przy swoim sprzęcie samemu np.wymiany płynów,części eksplatacyjnych,drobnych napraw itp.

 

 

No spoko, tylko jak dla mnie to ta usluga moglaby byc bardziej przyjazna cenowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tylko jak dla mnie to ta usluga moglaby byc bardziej przyjazna cenowo :wink:

 

Spoko jesli mi dostarczysz wszystkie materiały to napewno będzie przyjazna cenowo.Bo same materiały mogą wynieść od 100 do 150pln na jeden tłumik jeśli nie oszczędzasz ,chcesz to zrobić dobrze i trwale a taka usługa też nie może kosztować 50pln bo to wszystko dzięki czemu mogę to wszystko zrobić (garaż,nażędzia,elektronażędzia,sprzęt spwalaniczy itp) to ponad 20tysi pln.Ty też byś za darmo nie robił.W www.kwasmet.fdf.pl sama rura perforowana kolesie mi opowiadali to 90pln za jedną sztukę do jednego komina.Ile twoim zdaniem powinno to kosztować???

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek - kolega pewnie myśli, ze zrobisz mu za skrzynkie piwa- z czego sam połowe wypije hehehehehe...

I tak mało Edek bierze, znajomek co się bawi w mechanikowanie aut to chcialby 1000 zlote za wydech, a jakbyś zaczął wybrzydzać toby posłał parę chu... i pogonił...

Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek - kolega pewnie myśli, ze zrobisz mu za skrzynkie piwa- z czego sam połowe wypije hehehehehe...

I tak mało Edek bierze, znajomek co się bawi w mechanikowanie aut to chcialby 1000 zlote za wydech, a jakbyś zaczął wybrzydzać toby posłał parę chu... i pogonił...

Pozdr. Janek.

 

 

Kurde Janku i tu mnie znalazłeś?-ale masz rację .Ale ostatnio robiłem orginalny tłumik końcowy do Subaru Forester na przelot 2,5cala, we wtorek będziemy to zakładać do tego auta jak efekt końcowy będzie fajny to będę miał sporo roboty w samochodowych tłumikach i na motocyklowe nie będę miał czasu chyba że trafie na konkretnego człowieka lub dla Motostodoły i Desmoprzyjaciuł.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek - kolega pewnie myśli, ze zrobisz mu za skrzynkie piwa- z czego sam połowe wypije hehehehehe...

 

Ile twoim zdaniem powinno to kosztować???

 

 

Wg Twojej aukcji siatka do rurki perforowanej z 35-40zl. Do tego wata do tlumikow tez z 40zl (jakby sie uparl to moglaby byc wata szklana, czyli koszt 0zl), + rozciecie tlumika, wywalenie przegrod, wspawanie rurki,owiniecie wata i zespawanie. Cos pominalem? Raptem 80zl+spawanie. Co ma tutaj 200-250zl kosztowac? Za taki hajs mozna wyrwac caly tlumik na alledrogo.pl. pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg ciebie czyjas praca powinna byc bezplatna ???

Bo z tego co przeczytalem to podsumowales ceny czesci skladowych i tyle.

Dla porzadku w cenie produktu powinny sie zmiescic :

- ceny czesci skladowych,

- cena robocizny za wykonanie,

- zysk wlasciciela firmy.

Dopiero gdy to wszystko jest zawarte w cenie to mozna powiedziec ze sama firma ma niewielkie szanse przetrwania na rynku.

W wypadku malych czesto jednoosobowych firm, jak np fma TLUMIKI EDKA wlasciciel bedacy jednoczesnie wykonawca bierze pieniadze za robocizne ale zapomina o wlasnym zysku i z tego powodu w razie draki nie

ma pieniedzy na inwestowanie w lepsze narzedzia, nie ma na przezycie "suchych" okresow w businesie i ogolnie klepie biede.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde to jak przeżywają porządni specjaliści w naszym kraju - to chyba CUD... naprawde są ludzie którzy mają talent i wiedzę i należy to uszanować - w takim wypadku odpowiednio odpacając się finansowo - a oferowanie paru puszek piwa, czy flaszki to cholera żenujące...aż nie chce mi się dyskutować...

Janek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie. I nawet nie chce mi sie rozwijac tego tematu. Jednak nie sadze, by ta cala 'robocizna' kosztowala az 100-150zl. Ale ja sie nie znam.

 

I tu sie zgodze - nie znasz sie.

Ale jak wynajmiesz lokal, kupisz TIGa, gietarke do rur, mechaniczne nozyce do blachy, najprostsze narzedzia, gaz i spoine do Tiga, zaplacisz za elektryke uzyta podczas roboty przemyslowa stawke, ubezpieczysz bude zeby calej inwestycji nagle nie stracic przy okazji palacego klienta rzucajacego pety dookola to sie napewno poznasz. Proponuje sprobowac.

I nie zgadzam sie Janie ze "nie ma co mowic" na ten temat - trzeba mowic, bo socjalistyczna mentalnosc roboty za "flaszke" trzeba wreszcie zaczac zmieniac. To bylo dobre, kiedy wszystko bylo "panstwowe", czyli niczyje i sie robilo wszystko na niczyich maszynach z niczyjego materialu - ale w koncu te czasy minely 20 lat temu, tylko niestety mentalnosc pozostala.

 

Adam M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - mówić trzeba- tylko kurde jak się czasami czyta różne poglądy n/t podobne tematy to ręce opadają...w szczególności dotyczy to ludzi młodych wiekiem...

Nadal podobnego typu mentalność da się zauważyć- z tym że te niczyje to teraz prawdopodobnie tzw "prywaciarza"..., bo można trochę bezkarnie coś "ukręcić", lub "załatwić" - tylko tacy ludzie potem się dziwią że "prywaciarz" ich z roboty wywala - ach ten zarąbany kapitalista - i dlatego jeszcze co niektórzy wołają; komuno wróć...i się dziwią dlaczego ten świat dla nich jest taki niedobry i krzywdzący...

Zmianę świata powinno się zacząć od siebie i swej postawy - jestem uczciwy- daję uczciwie i godziwie zarobić gościowi co męczy się nad cholerną spoiwą i wdycha trujące opary i naraża się na bezpłodność będąc w ustawicznym zasięgu różnego promieniowania...

...ale o czym tu będę chrzanić... toż wyznawcy "strzelania z korby" mają rację, a nie my stare pierdziele...

Pozdrawiam Napromieniowanych :notworthy: Janek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...