Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do różnic pomiędzy pełnym przelotem a przelotem z komorą rozprężającą nie bardzo mam doświadczenie jaka ona jest może w tym tygodniu coś więcej będę wiedział bo te ostatnie co robiłem to 2 identyczne komplety do identycznych motocykli i jeden robiłem na przelot a drugi na przelot z komorą.W obu zastosowałem identyczne przeloty 2 X 48mm tylko wiadomo- w wersji z komora jest on krutrzy o kilkanaście cm.Też jestem ciekaw różnic.Teoretycznie zastosowanie komory powinno spowodować cichszy dźwięk tłumika niż bez komory.A co do otwotów w blasze perforowanej-im one są mniejsze tym lepiej ,ważne żeby było ich jak najwięcej żeby prześwit blachy był jak największy.Duże otwory powodują większe-gorsze wydmuchiwanie wytłumień jakie stosujesz wokół rury perforowanej,chyba żeby nawinąć więcej porządnej wełny stalowej z nierdzewki w celach zabezpieczenia przed wydmuchiwaniem szklanych wytłumień.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawtykasz druciaków do czyszczenia garów w kanał którym przemykają spaliny to masz racje wypali i wydmucha ale jak zastosujesz to:

 

http://allegro.pl/item533974899_welna_stal...obna_tanio.html

 

i owiniesz taką rure perforowaną takową wełną to uwierz mi takie rozwiązanie przeżyje twój motocykl bez ubytków.Większość firm produkujących tłumiki stosuje takie rozwiązania.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta co link jest najlepsza bo identyczna jest stosowana w niektórych fabrycznych układach wydechowych i albo jest ona ściśle nawinięta i siedzi ściśle pomiędzy dwiema ściankami tłumika albo ściśle między dwoma rurami np w tłumikach Remus w Ducati przed każdym tłumikiem jest taka stożkowa rura dolotowa w której siedzi druga rura mniejszej średnicy z tym że ta w środku jest perforowana i ściśle owinięta wełną stalową z nierdzewki takie coś jest wciśnięte jedno w drugie.Tak zainstalowana wełna stalowa się nie odwija i nie luzuje. Jak robisz komin na przelot to taką wełnę też nawijasz w miarę ściśle i w przeciwnym kierunku możesz ją owinąć i zabezpieczyć jakimś cienkim i trwałym drutem. Albo na wełnę stalową ściśle nawinąć maty lub tkaniny szklane i dopiero mocno drutem a resztę tłumika wypełnić wełną szklaną ,mineralną ,kominkową itp. tak aby nie miała możliwości swobodnie się przemieszczać lub gromadzić,zbijać w dolnej jego części.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edzio, mam do Ciebie pytanie. Jakbym dostarczyl Ci rure z kwasowki o srednicy 125mm, dlugosci powiedzmy 450mm, rurke perforowana, to dorobilbys mi 'scianke' koncowa i koncowke tlumika od strony kolektora? Oczywiscie stary tlumik tez bym przeslal 'na wzor'. Jaka bylaby cena takiej uslugi? Chodzi o dorobienie i wspawanie okraglej scianki wylotu, rurki perforowanej i koncowki tlumika na kolektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ktos odswiezyl temat to i ja sie wtrace, mozesz pokazac jakies zdjecie jak wyglada twoj tlumik po przerobce od strony kolektorow, chodzi mi o estetycznosc wykonania.

 

Ty to do mnie czy do kolegi powyżej?.

 

edzio, mam do Ciebie pytanie. Jakbym dostarczyl Ci rure z kwasowki o srednicy 125mm, dlugosci powiedzmy 450mm, rurke perforowana, to dorobilbys mi 'scianke' koncowa i koncowke tlumika od strony kolektora? Oczywiscie stary tlumik tez bym przeslal 'na wzor'. Jaka bylaby cena takiej uslugi? Chodzi o dorobienie i wspawanie okraglej scianki wylotu, rurki perforowanej i koncowki tlumika na kolektory.

 

Nie bardzo mogę zrozumieć co chcesz żeby było zrobione namiary wyślę na priwa ,może do mnie zadzwoń może jak pogadamy to łatwiej będzie to ogarnąć.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy przed obróbką? Szlifujesz spawy?

 

Tak, zeby zlikwidowac jakieś pozostałe nierównosci, jeżeli takowe oczywiscie powstaną.

Obiecałem wrzucic na gotowo, juz zamontowany : http://img152.imageshack.us/img152/6420/zdjcie056wh3.jpg

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nieslisle sie wyrazilem. Wyslalbym Ci rure kwasowke (sam walec, fi 125mm), rurke perforowana i stary tlumik na 'wzor'. Chcialbym, zebys mi zrobil caly tlumik (dodajac pozostale materialy)- mniej wiej rozjasnilem?

 

Tak myślę że pomiędzy 150 a 200pln nie więcej ,nie wiem na co napatkam w czasie prac,myślę że nie bedzie bardo komplikacji.

 

Cholera, szkoda, że ta warszawka tak daleko... Muszę "odciszyć" swoje single pin i boję się, że jak sam nagrzebie to coś spartole :banghead:

 

Jakby to było w kwasówce nie w chromie to mógłbyś mi wysłać pocztą tak już nie raz robiłem,ale jak będę musiał ciąć chromy to już nie będzie fajnie.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...