Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede sie spierał kończe wojne z wiatrakami mnie tak uczono i tyle nauczycieli mechatroniki i badań czujników nie przeskoczy nikt. Dobrze zrobiony zestrojony wydech pomaga i temu nie przecze jednak przestrzegam ze może mocno zaszkodzić.

 

 

94 rok samochodu układ tempy i stary jak świat. Dziura o której mówisz wywołuje twój piękny stożkowy filtr w tym zakresie własnie komputer "niewyrabia" z korekcja dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest piękny, na normalnym filtrze też jest ta dziura więc Twoja wyczytana TEORIA znowu wzięła w łeb:D

 

To pewnie "dziurę" powoduje wydech. A "stożek" tylko potęguję sprawę. Nie wiem jak w samochodach ale chyba, żaden motocykl sam nie dostroi się do takich zmian (filtr, wydech). Oczywiście można tak jeździć ale w porównaniu do seryjnego silnika moc raczej spadnie (mimo subiektywnych odczuć że lepiej się wkręca czy lepiej przyspiesza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy mały test;)

 

Jesli ma 1 kabel to podłaczasz do niego + voltomierza

Jesli ma wiecej kabli to + podłaczasz do czarnego kabla(w przypadku 4 przewodowej sondy kablem - jest biały, przewaznei 2 szare to grzałka sondy). Sprawdź odczyty podczas dodawania gazu itp;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Ty pisałeś że się będzie pieprzyć będą mrugać lampki itp :D

 

Skoro komp nie wywala błędów osiągi są na plus nie dużo bo o 8 koni co daje tylko kilka % więc czym mam się martwić? Oczywiście poza Twiomi problemami z ustalaniem granicy pomiędzy teorią a praktyką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzę na lampkę tylko co jakiś czas sprawdzam samochód poprzez złącze diagnostyczne.

Może i antyk na nowszy mnie nie stać poza tym w ten włożyłem już tyle pieniędzy że pewnie nigdy się go nie pozbędę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem swój post i uciekło mi z niego słowo "niektóre" i pewnie satd ta cała kłutnia.

 

Złacze diagnostyczne ono tak naprawde nic nie pokazuje;] każdy szanujacy sie mechanik używa go tylko do przyblizonej diagnozy. Zreszta tak naprawde układ wystawia diagnoze czujników a nie kondycji silnika czesto ludzie o tej prawdzie zapominaja. Lepiej diagnozuj kondycje swojego silnika w sposób klasyczny.

 

Co do układu 8KM no ale jakim kosztem. Wolał bym 8KM mniej w zamian za 8Nm wiecej. Ścigasz sie gdzieś tym samochodem ze taka ostra charakterystyka ci potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwarzam ze dobrze wyregulowane moto czy auto plus dobra kondyncja silnika i odpowiednia obsluga to poprawa osiagow. zakladanie sportowych tlumnikow do seryjnych silnikow upiekrzaja glos motocykla czy samochodu ale z osiagami to jest inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ścigam się poprostu takie mam hobby korzystam z pomocy firmy viga tuning, która dysponuje hamownią i właśnie oni zrobili układ wydechowy moment obrotowy ogółem też podskoczył z tym że jego charakterystyka jest mniej liniowa niż oryginalnie, znajdę wykresy z hamowni to wkleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej SV 650S ( na gaźnikach) mam full układ Leo Vince ... na hamowni w porównaniu z taką samą SV z oryginalnym układem wydechowym wyszło mi o 2 KM mniej...ale za to o 2 Nm więcej i przebieg krzywej w moim przypadku wyglądał korzystniej.. linia płaska bez załamań... Różne silniki inaczej reagują na zmiany w układzie wydechowym... w Tansalpie po zmianie na przelot odczułem pogorszenie osiągów i czkawkę podczas gwałtownego odkręcenia przepustnicy... w SV żadnych negatywnych objawów nie zauważyłem... aczkolwiek w przyszłości mam zamiar założyć filtr K&N i pobawić się gaźnikami (większe dysze i podkładki pod iglice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...