Skocz do zawartości

UWAGA NA OPONY


emil1005
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie naprawia sie opon uszkodzonych z boku - kiedys ktos mi ciachnal opone samochodowa i bylem w kilku wulkanizacjach i nikt nie chcial tego zrobic. To byla samochodowka lekko ciachneta nozem a co mowic o oponie motocyklowej.

 

Rece opadaja czytajac o tym przekrecie.

Raz ze ktos te gowno przywozi do Polski

Dwa ze ktos wogole podejmuje sie naprawy takiego badziewie

Trzy ze ktos to wogole kupuje.

 

Sprawe napewno trzeba naglosnic i sie tym zajac bo jak widac nie brakuje osob ktore to kupuja - w koncu w opisie aukcji sa same bzdury i zapewnienia ze opona jest ok - co wcale nei jest prawda i kazdy szanujacy sie wulkanizator napewno odmowi zalozenia takiego badziewia na motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do nawiercania/przecinania opon używa się automatów a nie ludzi z wiertatką czy nożem :biggrin:

 

2. co do aukcji ta jak ma być dobrze jak taki komentarz jest "pozytywem" :

 

"Reichsfuhrer (44) (Kupujący) Pozytywny śro 01 paź 2008 15:05:20 CEST 421919620 Pokaż

Daje pozytywa , chociaz nie jest on do konca zasluzony, opony z przecieciem to odpady z produkcji, a nie jakies testowe - bzdura , moja po tygodniu sie rozpadla, moto-beny oddal mi polowe kasy za kapcia .W opisie nie bylo mowy o rozwarstwionej gumie. "

 

znaczy sprzedający wie co sprzedaje tylko kiche pociska i za to mu pozytywa ?? :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś muszą, przecież ich nie spalą na zakładowym parkingu... jadą do utylizacji, część nie dojeżdża. to tak, jakby zdefektowane ramy nawiercić i odesłać do huty; nim trafią do pieca ktoś wykupuje, zalepia dziurę tłumacząc się przed kupcem parkingówką i puszcza durnym współziomkom na aukcję "za półdarmo". proste

 

BTW narzekanie na polaczków działa w obie strony: ktoś ten gumowy złom kupuje...

jsz

 

 

To najwłaściwsze podsumowanie, nic dodać nic ująć!

 

 

na Twoim miejscu bym nie ryzykowała. Jeżeli opona jest kołkowana na bieżniku to jeszcze da się jeździć, a jeśli jest bok uszkodzony to jest to najgorszy odpad:/ niby była łatana ale już podczas zakładania łata może zostać naruszona, a wtedy nieszczęście gotowe.

 

 

Słuchaj koleżanki, bo mądrze prawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już ktoś zaczął pisać.

stworzenie w Pirelli czy Dunlopie sekcji do przetwarzania opon nie spełniających wymagań na granulat gumowy to:

* zaprojektowanie hali do przetwarzania opon nie spełniających wymagań na granulat gumowy, wykonanie specjalistycznych analiz na temat wpływu takiej hali na środowisko naturalne i rozwój traszek.

* stworzenie hali do przetwarzania opon nie spełniających wymagań na granulat gumowy.

* wykończenie hali do przetwarzania opon nie spełniających wymagań na granulat gumowy zgodnie ze standardem ISO XXXX.

* przeszkolenie obsługi hali do przetwarzania opon nie spełniających wymagań na granulat gumowy zgodnie ze standardem ISO XXXX.

* zatrudnienie managera obsługi hali do przetwarzania opon nie spełniających wymagań na granulat gumowy zgodnie ze standardem ISO XXXX.

 

i to wszystko dla.... jednego procenta produkcji?

o wiele prościej jest to wysłać do JUŻ istniejącego zakładu, który się tym zajmuje i odebrać gotowy półprodukt.

a jeżeli wysyłasz ze swojej fabryki raz na tydzień ciężarówkę z 5 tonami gumy a na miejsce dociera ciężarówka z 4,989 tonami... kto to sprawdzi?

 

tak. ludzie 'na zachodzie' wierzą że takie rzeczy jak nawiercenie czy znaczenie markerem wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi pracuje na cnc przy produkcji, obrabiam zeliwo w dosyc szanujacej sie firmie na rynku swiatowym i odpady ktore produkuje nie wrzucam do pieca tylko do konteneru ktory wedruje na prywatny skup zlomu a pozniej dopiero do huty, odpad taki tez zaznaczam wprawdzie tylko markerem, wiec nie dziwi mnie ze w fabryce taka opone sie nawierca bo niby co z nia zrobic. Zalozenie jest takie ze, nawiercone ma trafic tam gdzie jego miejsce a to ze po drodze ginie i trafia na wschod to juz inna bajka:)

 

Dokładnie fabryki ładują wszelkie śmiecie na złomy bo maja z tego jakaś kasę a nie mają problemu z przetworzeniem i ewentualną utylizacją, taki "outsourcing". Sam byłem świadkiem gdzie mieście Wolbrom firma produkująca elementy metalowo gumowe do aut koreańskich zawaliła nimi miejscowy złom. Normalnie ludzie to na beczki kupowali i wywozili żukami, co się z tym później stało mogę tylko podejrzewać. Niektóre nawet miały metki ponalepiane i numery katalogowe.

 

A co do opon to widocznie jej nawiercenie lub nacięcie boku opony jest międzynarodowym znakiem że jest to bubel i nie można nawet myśleć o jego zakładaniu. Szkoda że w Polsce znak ten jest nierozpoznawalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu opony byly te otwory i jakiej srednicy mniej/wiecej? Pewnie juz sa połatane i na allegro.

 

Średnica była mniej więcej małego palca na wylot, były przymocowane także chyba żaden spragniony chęcią szybkiego zarobku nie skorzysta :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cholere tyle pisaniny, kiedy trzeba wykonac telefon do Allegro zeby zdjeli te aukcje ?

 

AFAIK nie ma w regulaminie podstawy do zdjęcia aukcji. serwis nie lubi w takich przypadkach interweniować, niestety sprawdzone

ALE możemy popróbować raportowania, tylko... serwis nie przewiduje zgłoszenia przedmiotu jako zagrażający przyszłemu użytkownikowi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...