Skocz do zawartości

Biłgoraj wypadek - ku przestrodze ...


gebels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim miastku doszlo do dosc powaznego wypadku wiecej tu :

 

http://bilgoraj.com.pl/wiadomosci/news.php?id=2442

 

Na drugim zdjeciu widac w dali szyld nad ulica tam na przyjciu doszlo do zdarzenia , porównajcie odleglosci z pozycja motoru

 

Auto zatrzymalo sie zeby ustapic babie przejcie , a gosc na moto prawdobodobnie nie wychamowal i wyminal auto , reszta w artykule.

 

Uwazajcie na siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a gosc na moto prawdobodobnie nie wychamowal i wyminal auto , reszta w artykule.

 

 

nie wyCHamował, bo to normalny CHam był, ktory nie zatrzymuje sie przed przejsciem jak inne pojazdy.

btw, naucz sie pisac.

 

cyklotron - ten palant nie zgnije w pudle, bo byl trzezwy, dostanie tylko zawiasy i zabiora mu prawko.

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyCHamował, bo to normalny CHam był, ktory nie zatrzymuje sie przed przejsciem jak inne pojazdy.

btw, naucz sie pisac.

 

cyklotron - ten palant nie zgnije w pudle, bo byl trzezwy, dostanie tylko zawiasy i zabiora mu prawko.

 

 

Niestety przy okazji dołoży swoje trzy grosze do niezbyt pochlebnej opinii jaka krąży o nas wśród społeczeństwa... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyklotron - ten palant nie zgnije w pudle, bo byl trzezwy, dostanie tylko zawiasy i zabiora mu prawko.

 

Zgnić może nie zgnije ale jeśli przegiął mocno pałę zap..dalając w mieście jak debil to odsiadka go czeka. Myślisz że tylko pijanych wsadzają za spowodowanie wypadków śmiertelnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzal na przejsciu dla pieszych i zabił Bogu ducha winna kobietę... :icon_mrgreen: Jakim to trzeba byc debilem... :buttrock:

 

Pewnie dostanie niski wyrok...jesli w ogole dostanie... :D

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wieszacie na człowieku który miał wypadek psy, a skąd wiecie jak było ? wypadek to wypadek, a teksty "zabil babe" czy "zgnije w pierdlu" to jakaś paranoja, jak czytam takie wypowiedzi to mam wrażenie ze większość siedzi i się gapi w monitor a ruch uliczny zna tylko z teorii. Jako ze uderzył na pasach, to wina motocyklisty jest ewidentna, ale za to od razu chcielibyście dla niego krzesło elektryczne ? Nie wiadomo na przykład czy nie jechał sobie 60 km/h a kobieta pojawiła mu się zza puszki nagle jak już wjeżdżał na przejście, moim zdaniem nie pędził jakoś strasznie (nie to żebym go bronił) i dzwon nastąpił tam gdzie stoi radiowóz. Nie życzę nikomu by się znalazł w podobnej sytuacji, i żebyście przypadkiem nie trafili na samych siebie, bo się będziecie linczować

 

pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:

1. nie wiadomo ile jechał - może nie był to "Bezmyślny Debil", tylko po prostu nie zatrzymał sie z innym powodów - np jak niżej

... powiedzmy, że jakiś samochód zatrzymał sie przed przejsciem - korki w moim mieście spowodowały, że zdarza mi się "nie zajarzyć" iż pojazd obok lub z naprzeciwka zatrzymuje się przed przejsciem i niestety potrafię też przejechać przez to przejście, z obserwacji widzę, iż nie ja jeden mam ten problem.

Równie często jest tak, iż jest korek w jedną stronę, samochody stoją tak gęsto, że przejscia właściwie nie widać i piesi wychodzą dość nagle spomiędzy tych samochodów.

 

Takie sytuacje to oczywiście również wina kierujących, ale... niekoniecznie bezmyślnych Debili.

Nie osądzam oczywiście kierującego w tym konkretnym przypadku, może faktycznie jechał bardzo szybko itp, ale mimo wszystko - chcecie chłopaka 23 lata do końca życia posadzić w pierdlu, pewnie zaraz pojawią się argumenty że powinna dla takich być kara śmierci... Kodeks Hammurabiego dawno wyszedł z obiegu, to naprawdę może sie zdarzyć każdemu z nas, łatwo się pisze "bezmyślny" itp., ale 23 lata i szybkie moto - adrenalina niestety.

 

pzdr

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z nas NIGDY nie hamowało ostro przed przejściem dla pieszych lub omijało w ostatniej chwili pieszego? Rozpędź się do 50-tki i zatrzymaj motocykl. Odległość, w jakiej leży motocykl od przejścia nie jest znowu taka wielka. Nie bronię motocyklisty, mam kilkumiesięczne dziecko i czasem czekam z nim, aż żona wróci z zakupów. Nie chce myśleć, co by się stało gdyby nigdy nie wróciła.

 

TO JEST TRAGEDIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW TEGO WYPADKU I ICH RODZIN.

 

Nie wiemy jak było. Jeśli jechał do odcięcia od ostatniego skrzyżowania to sam bym dziada gołymi rękoma udusił. Jeśli weszła mu tak, że nie zdążył zareagować, wtedy to mógłby być każdy z nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:

1. nie wiadomo ile jechał - może nie był to "Bezmyślny Debil", tylko po prostu nie zatrzymał sie z innym powodów - np jak niżej

 

Gebels ile on przeszlifował bo na tych fotach za bardzo się mogę zorientować ale chyba spory kawałek ?

 

 

... powiedzmy, że jakiś samochód zatrzymał sie przed przejsciem - korki w moim mieście spowodowały, że zdarza mi się "nie zajarzyć" iż pojazd obok lub z naprzeciwka zatrzymuje się przed przejsciem i niestety potrafię też przejechać przez to przejście, z obserwacji widzę, iż nie ja jeden mam ten problem.

 

Po pierwsze nie wiem jak z korkami w Biłgoraju ale chyba za bardzo ich tam nie ma .. Po drugie masz problem bo w końcu kogoś trafisz.

 

Równie często jest tak, iż jest korek w jedną stronę, samochody stoją tak gęsto, że przejscia właściwie nie widać i piesi wychodzą dość nagle spomiędzy tych samochodów.

 

Jeśli pasy ruchu nie są rozdzielone żadnym pasem zieleni to trzeba się liczyć z tym że jakiś pieszy nagle Cię zaskoczy, ale jest na to prosty patent ... wystarczy zwolnić przed tym przejściem i patrzeć czy nam nikt nie lezie pod koła. To takie proste ale skuteczne ...

 

Takie sytuacje to oczywiście również wina kierujących, ale... niekoniecznie bezmyślnych Debili.

 

W tym konkretnym wypadku dla mnie ten konkretny chłopak jest bezmyślnym Debilem bo sądząc po zdjęciach i uszkodzeniach to 50 km/h to on nie leciał a Biłgoraj to małe miasteczko a nie Warszawa gdzie można polatać szybciej ...

 

Nie osądzam oczywiście kierującego w tym konkretnym przypadku, może faktycznie jechał bardzo szybko itp, ale mimo wszystko - chcecie chłopaka 23 lata do końca życia posadzić w pierdlu,

 

Spokojnie nikt go na całe życie do pierdla nie wsadzi. Grozi mu od 6 mies do 8 lat. Jeśli wypadek spowodował nieumyślnie (czyli jechał w miarę zgodnie z przepisami ale się zagapił) to pewnie dostanie wyrok w zawiasach, jeśli świadomie przegiął pałę i sytuacja go przerosła to pójdzie siedzieć ale wątpię żeby dostał 8 lat. Tak czy siak kara mu się należy bo za głupotę się płaci, szkoda tylko że "mądry Polak po szkodzie"...

 

pewnie zaraz pojawią się argumenty że powinna dla takich być kara śmierci... Kodeks Hammurabiego dawno wyszedł z obiegu, to naprawdę może sie zdarzyć każdemu z nas, łatwo się pisze "bezmyślny" itp., ale 23 lata i szybkie moto - adrenalina niestety.

 

Sorry ale jakoś niektórym takie rzeczy się nie zdarzają ?? Może to jednak nie jest kwestia przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wieszacie na człowieku który miał wypadek psy, a skąd wiecie jak było ?

No taaak, prawie zawinięte lagi a ty piszesz że mógł 60jechać? Coś ty pił z rana?

Tutaj nie ma wątpliwości - w mieście ma się jeździć 50, a tym bardziej w okolicy przejścia A TYM BARDZIEJ jak widzisz że się samochód zatrzymuje..

 

Krzesło może i nie, ale niewątpliwie zabił człowieka, który przechodził zgodni ez przepisami przez jezdnię. Co ty chcesz tutaj usprawiedliwiać?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z nas NIGDY nie hamowało ostro przed przejściem dla pieszych lub omijało w ostatniej chwili pieszego? Rozpędź się do 50-tki i zatrzymaj motocykl.

Jeśli weszła mu tak, że nie zdążył zareagować, wtedy to mógłby być każdy z nas...

 

Ja chyba mam problem czytania ze zrozumieniem: motocyklista wyprzedzał na skrzyżowaniu - przejście na którym zabił kobietę jest po drugiej stronie dużego skrzyżowania - o jakim zaskoczeniu piszecie ?? Wyprzedzał samochód poza dwoma ciągłymi tuż przy środku jezdni - pewnie kobieta w mgnieniu oka się tam pojawiła ??

 

Nie mógłby to być każdy z nas - tylko ci z nas którzy przepisy ruchu drogowego i zdrowy rozsądek mają daleko w poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jakoś niektórym takie rzeczy się nie zdarzają ?? Może to jednak nie jest kwestia przypadku ?

 

ha, właśnie miałem odpisywać - kiedy Hubert spisał praktycznie wszystkie argumenty. przypadkiem to można w spodnie popuścić, jak się ma rozwolnienie; ale kto będąc tego świadomym biega po mieście, zamiast się leczyć..? na przejściu dla pieszych się nie wyprzedza, na skrzyżowaniu się nie wyprzedza - jedne z najbardziej podstawowych zasad jazdy. co szkodzi wyprzedzić 1,5m ZA przejściem..? ułamki sekund liczą się na torze, na drodze publicznej ważniejsze od nich jest bezpieczeństwo

z drugiej strony: prawdą jest, że niejednokrotnie pieszy wtargnie na jezdnię, albo jakiś nadgorliwiec zatrma się niemal z piskiem żeby kogoś przepuścić. tylko właśnie dlatego w terenie zurbanizowanym (nie mylić z zabudowanym :P ) rozsądni ludzie jednak ciut odpuszczają manetkę - stan motocykla i obraz sytuacji na zdjęciach na to nie wskazuje... :buttrock:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...