Skocz do zawartości

Biłgoraj wypadek - ku przestrodze ...


gebels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda babki... Ale jeszcze bardziej kolesia na motocyklu, ciężko mu będzie ze świadomością, że przez niego ktoś nie żyje.

 

Celowo nie napisałem, że ją zabił! Bo jak sie wchodzi na pasy to sie człowiek rozgląda. Jeeli zapie**alał ostro, to było go słychać z daleka...

 

Wiem, że to mogła być matka, żona, córka lub dziewczyna każdego z nas ale nic też nie usprawiedliwia bycia gamoniem tak jak nic nie usprawiedliwia naginania po 200 po mieście.

Edytowane przez pezik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można być tak nieodpowiedzialnym "zabójcą" ;) .

Tak to jest jak ktoś wsiada na moto zakompleksiony i leczy kompleksy szalejąc pomieście i mając gdzieś wszystkie przepisy, a dodatkowo nie skupiając się na tym co się dzieje na drodze :biggrin: .

Szkoda kobiety, z tego co czytam miała 71 lat więc i wiek przyczynił się do gorszej reakcji na lecący motocykl.

Czy dać mu dożywocie, karę śmierci, ja to bym chętnie go po odsiedzeniu swojego posłał na jakieś kursy bezpiecznej jazdy, choć i to jak ktoś nie ma mózgu mało co da.

Edytowane przez Marcin1sport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna wypadku - nieumyślny błąd kierującego motocyklem. Taki najprawdopodobniej będzie werdykt.

Należy przyjąć zasadę - NIGDY nie wyprzedzamy przed przejściem dla pieszych, a już w szczególności jak w pobliżu są piesi.

Ja przyjąłem zasadę nieprekraczania 80 km/h. Ale cóż z tego. Wczoraj jechałem w pracy z jednym gościem samochodem służbowym - on prowadził. Wieś, droga dość wąska, teren zabudowany. Tymczasem on jechał z prędkością 100 km/h.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna wypadku - nieumyślny błąd kierującego motocyklem. Taki najprawdopodobniej będzie werdykt.

 

Nie przesądzałbym. Większość wypadków z udziałem pieszych powodują piesi. Odległość motocykla od miejsca zdarzenia, jeśli dobrze patrzę na te zdjęcia, jest zatrważająca, ale myślę że na razie można się wstrzymać z kategorycznymi ocenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówiłem o prawniczym bełkocie tylko o moralnej ocenie tego zdarzenia ....

BTW: Jesteś policjantem ?

Sorry ale nie jestem policjantem pracowałem 10 lat w Żandarmerii Wojskowej jako Inspektor Ruchu Drogowego zajmowałem się wypadkami i wiem na czym to polega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezik pewnie zebym ci powiedział!

jak 71 letnia kobieta moze "wtargnąć" na droge?-mało tego nie droge tylko na oznakowane przejscie dla pieszych? co Red Bula łykła i speeda dostała? i szkoda ci tego biednego koleszki a babci juz mniej-bo mi go w ogóle nie szkoda a najgorsze jest to ze dostanie wyrok w zawiasach i za jakis czas znowu wsiądzie na moto.

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie jestem policjantem pracowałem 10 lat w Żandarmerii Wojskowej jako Inspektor Ruchu Drogowego zajmowałem się wypadkami i wiem na czym to polega

 

Aha to już wiem czemu w liczbie mnogiej się do mnie zwracasz he he :notworthy:

 

 

Osądzać jest łatwo, ktoś tam piszę o dożywociu, niech sie pierdolnie w głowe.

 

Myślę że najsprawiedliwiej by było gdyby zginął w tym wypadku. Babcia by zginęła, on by zginął, babcia by miała pecha i on by piał pecha ... No i jeszcze pewnie fajny pogrzeb by mu zorganizowali i każdy by mówił jak to dobry chłopak z niego był ...

 

 

Celowo nie napisałem, że ją zabił! Bo jak sie wchodzi na pasy to sie człowiek rozgląda. Jeeli zapie**alał ostro, to było go słychać z daleka...

 

Jeśli rzeczywiście faktem jest że samochód się zatrzymał przed przejściem a gość na moto go w tym momencie ominął to sorry. Nawet ja bym się nie spodziewał że zza samochodu, który mi się zatrzymał wyskoczy jakiś debil. Może babcia miała tez obserwować niebo czy przypadkiem jakiś myśliwiec nie spada na przejście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widze? Motocykl przesuna sie przez cale skrzyzowanie? Tam ok 100 metrow w tle pewnie jest to przejscie...

Slady hamowania sa na lewym pasie, chyba koles zauwazyl staruszke w ostatnim momencie. #

Czytaliscie najnowszy komentarz pod artykulem?

 

[*]

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia po co te niezdrowe dyskusje, skoro tak naprawdę nic nie wiadomo. Tylko się domyślać można na podstawie zdjęć, a to chyba trochę mało miarodajne jest :icon_twisted:.

Pewnie że babci szkoda, a jeśli koleś jest winny to w ten czy inny sposób za to zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda babki... Ale jeszcze bardziej kolesia na motocyklu, ciężko mu będzie ze świadomością, że przez niego ktoś nie żyje.

 

O ile w ogole sie nad tym zastanowi, organizm czlowieka jest skonstruowany tak aby wszystko co nie pasuje oddalic i zakodowac w jak najodleglejszym i zapajeczonej czesci mozgu.

 

Gdzies czytalem, ze ten kolo skasowal juz drogi motocykl wiec raczej czysta kartka papieru nie byl. Nie wiem tylko na ile ta informacja jest sprawdzona mozna wiec potraktowac nawet jako plotke ( opisal ktos z jego miasta, kto go znal ).

I niestety tak to jest jak adrenalina i testosterom bierze gore nad zdrowym rozsadkiem i umiejetnosciami

 

[*]

 

:icon_twisted:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innym forum czytałem ze ten gosc tego samego dnia miał wypadek i tez ktos ucierpiał-mam nadzieje ze to tylko plotki.

 

Plot to jest tyle, jak to o wypadku z udziałem motocyklisty. Słyszałem już, że wcześniej zabił dziecko w wózku, uciekał z miejsca wypadku i potrącił kobietę, jechał na jednym kole i nie widział przejścia, jechał z pasażerem, który jest w krytycznym stanie itp. itd. Fakt jest, że zawinił, ale ludzie nie powtarzajcie bzdur!!!

 

Pzdr.

Edytowane przez jacek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo na przykład czy nie jechał sobie 60 km/h a kobieta pojawiła mu się zza puszki nagle jak już wjeżdżał na przejście, moim zdaniem nie pędził jakoś strasznie (nie to żebym go bronił) i dzwon nastąpił tam gdzie stoi radiowóz. Nie życzę nikomu by się znalazł w podobnej sytuacji, i żebyście przypadkiem nie trafili na samych siebie, bo się będziecie linczować

 

 

Po pierwsze, jeśli coś zwalnia obojętnie: tir, osobówka czy motocykl to każdy zdrowy człowiek też by zwolnił, wiedząc że za skrzyżowaniem jest przejście i nie wirze że on nie wiedział jeśli był z tego miasta!!!

Po drugie nie zgodzę się z Tobą że nie "pędził strasznie" moim zdaniem to ostro przycisnął, ale to tylko moje zdanie...

 

 

Oczywiście że to tragedia, zarówno dla rodziny poszkodowanej i sprawcy wypadku, nikt nikomu nie życzy takiej tragedii, ale trzeba mieć choć trochę oleju w głowie żeby takiej tragedii uniknąć, wyprzedzać na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...