Skocz do zawartości

Amerykańce....


Barnaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak już to takiego:

 

a mnie jakoś te typowe do hill climbu nie urzekają masakrycznie

 

ja tam wolę klasyczne rail buggy właśnie na garbusie

raz że lepiej jest to przystosowane do zapie**alania i darcia bokiem , bo rail buggy jest niższe , ma mniejszy skok zawieszenia , jest lżejsze i jest RWD :D fakt że w sand railu znowuż rozkład masy jest tragiczny i to nie skręca :D

dwa że jest prostsze w naprawie i tańsze w budowie i serwisowaniu

trzy -jkoś wizualnie bardziej mi leży :D

 

bym zapomniał -sand raile zajebiście latają na gumie

i jak trzeba w hill climbie też sobie radzą

 

1:44 i następny to silnik garbusa -poznać można po obudowie dmuchawy chłodzącej silnik w tym kolejnym to koła chyba z bizona są :D

 

 

Misiek, no co Ty, z silnikiem VW ? Garbusa ? no bez jaj :icon_mrgreen:

 

ten silnik jest zajebisty , moim zdaniem jeden z fajniejszych silników samochodowych .........1.6 ma w serii 50KM ale z palcem w dupie robisz 60-80KM bez jakiegoś masakrycznego spadku żywotności ( to jest chłodzony powietrzem silnik z chłodnicą oleju , jak nie wstawisz chłodnicy za oprcie siedzenia a takie koncepcje widziałem :D to ciężko go przegrzać nawet pałując na 1 biegu pod górkę w 40 stopniowy upał ) jest dosyć prosty jak na 4 cylindrowego boksera , i nieźle jakościowo wykonany , i co ważne w buggy -dosyć lekki ......no i ma zajebisty dźwięk na przelocie :D

 

PL jest chyba jednym z niewiele krajów gdzie garbusów jest i było mało , stąd jest to silnik dosyć drogi w zakupie i przez to mało popularny aczkolwiek masa czoperotrajek ma ten silnik , ale w Takiej ameryce czy Meksyku to mam wrażenie że pełni funkcje jaką pełni nasz kaszlak jakiś czas temu -zarzyna się to po pijaku po wsiach jarając kapora bo jest nic nie warte i na złomie pełno silników do tego za parę $, a dlaczego taki kiedy na tym samym złomie leży pełno v8 na gaźniku ? bo silnik od tylnionapędowego auta z silnikiem z tyłu ( łatwa adaptacja do buggy, gdzie taki układ jest korzystniejszy niż jak nasz poldożer czyli silnik z przodu tylni napęd ) i prosty i łatwy w naprawie drutem i przecinakiem, czyli te same kryteria co u nas robiąc coś z kaszla :D

 

my za to mieliśmy silnik od zapa , niestety w zasadzie się skończyły trzaby chyba do UA jechać po niego :D też lubił tuning , lubił obroty , i był dosyć twardy a 40KM w v4 stykało żeby się pobawić , latałem takim czymś , super :D

 

i 2T od trabanta jest fajny , jest lekki jak piórko , a kopyto ma lepsze niż nasz kaszlak , tylko skrzynia jest dosyć delikatna , ale zajebisty ma dźwięk

 

miodzio dla uszu zakochałem się :D

te silniki znowusz ukradli nam paralotniarze , bo to jest zajebiście lekki silnik i prosty i bezawaryjny , w czasach kiedy dostanie w PL lotniczeo 2T rotaxa na 2 świecach graniczyło z cudem to był numer 1 dla majorów87 lotnictwa :D fakt że do silnika trabiego też się kładło 2 świece na cylinder żeby się nie przekonywać dlaczego muszą być 2 :D

 

 

 

Bez kasku? A jakby na jakiś głaz trafił głową to chyba ta klatka gówno by dała?

 

a to nie powiem trochę kaskaderka, niby po to jest klatka żeby mogli zawsze objerzeć ósemki w wykonaniu drumof więc sam nie wiem czy hejtować czy nie...... ja w swoim szrocie z silnikiem uno a teraz kaszla jeżdżę w krosowym nocniku no ale oni mają pasy a ja się boję wypaść , druga sprawa oni umieją spawać a ja nie mam do swojej klatki zaufania przy dachu :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16265180_10154523244483621_4424931308796

16196074_10154523244233621_3856244655179

16196006_10154523244223621_2334898024417

16265999_10154523244358621_5421758869764

16265520_10154523244228621_1967709495162

Na ostatmim classic car show w LA znalazlem firme ktora robi nowe mustangi na podstawie oryginalnej dokumentacji, zanczy ze kazda najmniejsza srubka jest taka sama jak w oryginale. Jest to wyjscie dla kogos kto nie chce miec starego ulepa ktory tylko ladnie wyglada, a na nim jest 10 kg szpachli tajwanskie maski blotniki podloga, gdzie te nowe blotniki sa juz pordzewiale.



Mozna sie tez zglosci do Jay Leno ma nowe mustangi z tamtych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...