Skocz do zawartości

przedni czy tylni napęd?


Gość komandosek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość komandosek

zastanawiam się nad zmianą samochodu, chce sprzedac octavię i kupic e46. zastanawia mnie jak duża różnica jest w prowadzeniu auta przednio - i tylnio napędowego. Nie mam kontaktu z osobami które by więcej jezdziły autem z tylnim napędem, nie mam także zadnego doswiadczenia w prowadzeniu takiego auta (no, moze poza gokartami) a mam taką prace ze jestem zmuszony jezdzic stosunkowo duzo, ok 60kkm rocznie ,jak na razie bardzo chwale sobie przedni napęd. Czy ktos ma jakies spostrzezenia?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich kilkuletnich doświadczeń z obydwoma rodzajami napędu oczywisty wniosek taki, że prędzej Ci tył zarzuci w tylnonapędowych, dochodzi obsługa mostu, wału. W przednim napędzie bolączką są (głównie w starszych) często przeguby. Osobiście wolę jak mnie koła ciągną a nie pchają ale to indywidualne dla każdego odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto traktujesz typowo użytkowo to przód napęd będzie lepszym rozwiązaniem (łatwiejszy do ogranięcia - po co sra* się zimą!)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie na uwadze to, że Komandosek śmiga jednak sporo w ciągu roku, podobnie jak ja i w takim przypadku chyba normalne, że lepiej zmniejszyć ewentualne ryzyko. Jeśli jednak pan "moderator moc" ma inne zdanie- jego sprawa. To podobnie jakbyś doradził świerzemu (jak ja) żeby spoko kupił ponad 100 konnego litra bo mniejszymi to jeżdżą cioty... Gratuluję podejścia panie "moderator" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup mr2 tam masz silnik centralnie to i tak nie rzuca bo środek ciężkości bardziej z tyłu...co do tego czy przód czy tył lepszy to kwestia wprawy pewnie... ogólnie to chyba lepiej jak napęd jest bliżej środka ciężkości, jeśli chodzi o prostotę kierowania...tak mniemam...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 90% takich miszczów kierofnicy na tylnym napędzie w czasie ekstremalnej sytuacji robi jedną z dwóch rzeczy, albo obie: wypowiada słowo o k$%wa, zaciska zęby i porusza kierownicą w jego mniemaniu prawidłowo, a praktyka pokazuje, że gdyby posadzić na ich miejscu manekina nie byłoby większej różnicy, a jeśli już to na korzyść manekina.

 

IMO auto ma jeździć, a napęd... hm, prawda jest taka, że 4x4 jest najlepsze, reszta to imitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki chcesz mieć motor w tej E46? Nie wiem czy wszystkie mają kontrolę trakcji w standardzie? Jeśli tak to w sumie za bardzo przepałować nie możesz bo zaraz elektronika Cię spałuje i jedynie załapiesz malutki uślizg... Ale jeśli wyłączy się kontrolę i dołoży do tego powiedzmy 200 kucy to zabawa jest przednia :biggrin: :lalag: 728i jest tego najlepszym dowodem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pójdź na kompromis i kup sobie quattro :D

 

ja ostatnio zmieniłem z golfa IV 1.9 TDI podkręconego, na e46 2.0 dizla (136KM) i spoko się jeździ bumą. co prawda golf miał nieporównywalnie większy jad, ale chyba bume za niedługo tez podkręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dotychczas sześć tylnonapędowców (w tym jeden maluch :icon_twisted: ) i wszystkie były upierdliwe zimą w śniegu. Pomimo dużej masy i dobrych zimówek bardzo łatwo się zakopywały, problemem były też podjazdy na oblodzeniach. To praktycznie jedyne wady ale istotne.

Tylnonapędowce dają za to bardzo dużo frajdy.

Co do prowadzenia to oczywiście dużo łatwiej jest dostać uślizgu przy tylnym napędzie ale też dużo łatwiej go z niego wyprowadzić więc wg mnie to żadna wada.

Jest też kilka innych zalet, m.in. mały promień skrętu.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...