Skocz do zawartości

przedni czy tylni napęd?


Gość komandosek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zupelnie innym jest wyprowadzanie auta z poslizgu na plycie lotniska, zaraz po tym jak poslizg sprowokujemy, a czym innym wyprowadzanie o 22giej w deszczu 5km od domu pod koniec drogi z Przemysla do Szczecina

ale nawyki są wycwiczone, możemy spodziewac sie jak zachowa sie nasze auto co przełoży sie na zachowanie zimnej krwi na drodze podczas poślizgu

napewno to nam pomoże lepiej niż sucha teoria z kursu prawa jazdy czy książek mówiąca że "gdy samochód wpadnie w poślizg należy skęcic koła przednie w tym kierunku , w którym zamierzalismy jechac" hehe

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.samochód przednio napędowy jest z reguły źle wyważony co owocuje zajebistą podsterownością w zakrętach co nie znaczy że wszystkie tylnonapędowce są dobrze wyważone ale bmw z wątku akurat należy do aut wyważonych idealnie :icon_mrgreen: o prowadzeniu nie wspomne

2. jak by pan bóg preferowal przedni napęd to byśmy chodzili na rękach :wink:

pozatym oktawia do e46 ma sie nijak do siebie są to zupełnie inne samochody :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w tylnonapędowych, dochodzi obsługa mostu, wału.

 

ze, co prosze ? ? ? kardana chcesz obslugiwac ? W jaki sposob ( poza moze przesmarowaniem tawotem jezeli wogole ). Tylny naped jest praktycznie bezobslugowy.

 

W przednim napędzie bolączką są (głównie w starszych) często przeguby.

 

Acha a w nowych to jezdzisz i nie mosisz wymieniac, ciekawa teoria :buttrock:

 

Bo tylny naped jest dla facetow a przedni dla ciot...

 

dokladnie tak !

 

To podobnie jakbyś doradził świerzemu (jak ja) żeby spoko kupił ponad 100 konnego litra bo mniejszymi to jeżdżą cioty... Gratuluję podejścia panie "moderator" :buttrock:

 

O jakiej mocy tu dyskutujemy ? Kolego daj pokoj, bo z regoly 10 kg na 1 Km nie powaka z nog. Zamim zaczniesz porownywac przelicz szosunek mocy do masy.

 

728i jest tego najlepszym dowodem :biggrin:

 

za duza masa do mocy, to tak jak jazda BMW 318 i :crossy:

 

Browarny podal ciekawy argument z ktorym moge sie zgodzic. jezeli jezdzisz zima w trudny teren / gory to faktycznie mozna by postawic na przedni. Dobre zimowki i lancucha w rezerwie to podstawa, sam jeszcze w zyciu ich nie zakladalem, zawsze dawale sade bez.

 

Osobiscie stawiam na tylny naped, niestety odkad bawie sie w nauke jazdy jezdze przednim, bo na zylny mnie nie stac.

 

:smile:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze, co prosze ? ? ? kardana chcesz obslugiwac ? W jaki sposob ( poza moze przesmarowaniem tawotem jezeli wogole ). Tylny naped jest praktycznie bezobslugowy.

 

niestety, w tylnym napędzie są problemy jeżeli pojawią się luzy, lub też sami skrzywimy wał.

podpora wału (nie we wszystkich autach) i krzyżaki... ale racja, że to dużo bardziej żywotne.

 

 

 

Browarny podal ciekawy argument z ktorym moge sie zgodzic. jezeli jezdzisz zima w trudny teren / gory to faktycznie mozna by postawic na przedni. Dobre zimowki i lancucha w rezerwie to podstawa, sam jeszcze w zyciu ich nie zakladalem, zawsze dawale sade bez.

 

 

w lekkim terenie można się zakopać tylnionapędówką z lekkim tyłem, np transit lub pickup 4X2..

jeździłam transitem latem z sekcją nurków nad jeziora i nawet podmokły teren był problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

nie no, smarowanie samemu wału tawotem w kilkuletnim aucie pachnie mi niezlą fuszerką a jak sie pojawią jakies luzy to znaczy ze trzeba je jak najszybciej usunac bo potem będzie tylko gorzej i drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, smarowanie samemu wału tawotem w kilkuletnim aucie pachnie mi niezlą fuszerką a jak sie pojawią jakies luzy to znaczy ze trzeba je jak najszybciej usunac bo potem będzie tylko gorzej i drożej

 

 

eee tam nie ma co smarować... na krzyżakach są kalamitki (przynajmniej w starszych autach, nie wiem jak w nowych bmw lub MB), olej w moście to pewnie starcza na co najmniej 50 tys km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

728i

za duza masa do mocy, to tak jak jazda BMW 318 i :banghead:

 

 

 

No to chyba jednak nigdy nie trzymałeś kierownicy tego samochodu bo zdanie było napisane z autopsji własnej. A dane katalogowe można śmiało włożyć pomiędzy bajki. A poza tym ta 728 miała 8s do 100km/h... Jeśli już masz na myśli dane katalogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, smarowanie samemu wału tawotem w kilkuletnim aucie pachnie mi niezlą fuszerką a jak sie pojawią jakies luzy to znaczy ze trzeba je jak najszybciej usunac bo potem będzie tylko gorzej i drożej

 

:wink:

Mi fuszera pachnie jak ktoś nie smaruje :banghead: . Jak są kalamitki to należy smarować bo luzy pojawia się dużo szybciej niż powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... miałem względnie nowoczesne auta z tylnym napędem i w żadnym wał nie podlegał smarowaniu, a olej w moście nie podlegał w ogóle wymianom jedynie kontroli poziomu od czasu do czasu.

 

PS z tego co pamiętam nawet w Polonezie wał jest całkowicie bezobsługowy :clap:

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... miałem względnie nowoczesne auta z tylnym napędem i w żadnym wał nie podlegał smarowaniu, a olej w moście nie podlegał w ogóle wymianom jedynie kontroli poziomu od czasu do czasu.

 

PS z tego co pamiętam nawet w Polonezie wał jest całkowicie bezobsługowy :)

 

Tego to nie wiem, Poloneza nigdy nie posiadałem a samochody które miałem z wałem i mostem wymagały smarowania (i wymian oleju w mostach 4 razy do roku :crossy: ). Jak wał jest bezobsługowy to oczywiście, że się go nie smaruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...