Skocz do zawartości

Krzywa tarcza hamulcowa.


rad3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moja przednia tarcza jest lekko znieksztalcona tzn. nie widac tego golym okiem ,ale przy obracaniu kola slychac lekkie szurniecie o klocek. Co w takim wypadku zrobic? Olac i zapomniec o sprawie, czy moze oddac ja do tokarza? Chcialbym uniknac nowych zakupow :? Dodam jeszcze ,ze mam nowe klocki..

Czy wraz z czasem klocki sie dotra i nie bedzie slychac szurania ?

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

U mnie (KTM) szura nons stop, a tarcza jest prosta. Po prostu klocki delikatnie ruszają się w zacisku i stąd ten efekt. A jak naleci w zacisk piachu to jest już zupełna snopowiązałka - takie efekty dźwiekowe.

Sprawdź, czy klocki się ułożyły, musiałbyś przepędzić sprzęta trochę po świeżym powietrzu i zobacz, czy wszystko się ułożyło.

Aha, gdyby tarcza była krzywa powinieneś wyczuć to w dźwigni hamulca na kierownicy - podczas jednostajnego hamowania powinna puslować.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką to tarcze masz,pływająca czy zwyklą??bije Cidzwigniahamulcaczy jakieś inne drganianazegary przenosi??

 

Tarcza jest chyba zwykla za to zacisk jest plywajacy. Nie wiem jeszcze nie jezdzilem :? Jak bede mial okazje to sie brykne i powiem.

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by podjechać do jakiegoś warsztatu gdzie mają czujniki zegarowe.(Np.takie uzywane do tokarki lub frezarki) Założyć czujnik na goleń i pokręcając kołem sprawdzić czy tarcza ma bicie czy nie. Tokarz jak będzie się zabierać do przetaczania to musi z takiego czujnika skorzystać. Wiem coś o tym bo na tokarce pracowałem kilka lat. Niebezpieczeństwo jest jeszcze takie że tarcze w motocyklach mają dość duże średnice a są przy tym cienkie.Musi być bardzo dobry tokarz żeby nie spier***** jeszcze bardziej Twojej tarczy.

Zdecydowanie lepiej było by ją przeszlifować.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ża nie ma co panikować - lekkie obcieranie, nawet cw jednym miejscu koła jeszcze nic nie oznacza. Dopiero jak w trakcie hamowania będziesz czuł pulsowanie klamki, czy ewidentne różnice w sile hamowania mozna mówić o powaznym skrzywieniu. A toczenie tarczy motocyklowej to raczej niedobry pomysł, nie wiem czy jest ktoś, kto to zrobi naprawdę dobrze, nie mówiąc już o zdejmowaniu grubości, co jest też bardzo ważne.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze bez paniki !!!! dopiero w czasie jazdy możesz sprawdzić czy masz krzywą tarczę, w czasie hamowania będziesz czuł regularne pulsowanie na dzwigni hamulca tak jabyś hamował z ABS'em. Z przetaczaniem tarczy to trudna sprawa, tarcze są cienkie i wkładając do uchwytu tokarki odkształcają się i ... po przetoczeniu dalej masz krzywą tylko tyle że cieńszą.

Powtarzam, zanim coś zrobisz zrób próbną jazdę.

 

Zbycho

XJR1300

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tarcze toczona na tokarce magnetycznej (w warsztacie, czekalem chwile bo goscie powiedzieli ze na zwyklej tokarce mozna uszkodzic) i tarcza jest zrobiona dobrze, jest prosta (tylko ze troche cienka- ponizej wartosci minimalnej 8O ) i jestem zadowolony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości motocykli, hamulce "szumią" przy obracaniu kołem... tak uroda hamulców tarczowych - wystarczy odrobina zanieczyszczenia i już... (jak ktoś ma rower z tarczówką, to wie że to jest standard). Natomiast, tak jak wszyscy mówią, dopiero w czasie jazdy przekonasz się, czy tarcza jest krzywa. I uwierz mi, na pewno będziesz to czuł! W Wawie możesz jechać do Hangi (to jest przy żwirki i wigury, tam gdzie jest serwis chyba peugeota - to jest dealer hondy) i w PjP. Tam fachowo prostują tarcze - ale jak tarcza jest już cienka, to zapomnij.

 

Ja miałem krzywą tarczę, przejeździłem z nią cały rok i w końcu dałem z nią sobie spokuj... próbowalem prostować - ale była za cienka... kupiłem za 100 zł używaną... ale była jeszcze gorsza od mojej oryginalnej (bo to jest tak, że kurcze gołym okiem nie wypatrzysz bicia o 0,2 mm...). No i kupiłem sobie komplet nowych... ze względów oszczędnościowych, nie oryginalne, jakieś keito... ale dedykowane do mojego moto. Zobaczymy jak się będą sprawowały, ale na pewno lepiej niż krzywa tarcza (przy prędkościach rzędu 200 km / h to było już dość zabawnie gdy się hamowało a kierownica zaczynała się trząść....).

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 16 lat później...
W dniu 25.01.2004 o 22:48, pol napisał:

Ja mialem tarcze toczona na tokarce magnetycznej (w warsztacie, czekalem chwile bo goscie powiedzieli ze na zwyklej tokarce mozna uszkodzic) i tarcza jest zrobiona dobrze, jest prosta (tylko ze troche cienka- ponizej wartosci minimalnej 8O ) i jestem zadowolony.

pozdrawiam

A gdzie w Warszawie to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/25/2004 at 10:48 PM, pol said:

(...) troche cienka- ponizej wartosci minimalnej 8O ) i jestem zadowolony.

czasami BARDZO brakuje mi na fm Piotra, który z całą powagą swojego doświadczenia i wiedzy skomentowałby takie rzeźbienie w gównolicie...

wypowiedź sprzed kilku lat, ale pogratulować kandydatury do nagrody darwina. z drugiej strony jeśli ktoś uważa, że jego życie nie jest warte paru stówek pln, to pewnie ma rację

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe  - bo najważniejsze ( dla "sprytnych") żeby tanio było... Temat sprzed może 2 mies. z innego forum -  facet kupił chińską tarczę, zrobioną  nie wiadomo z czego - po rozgrzaniu łapała bicie. Ale cena atrakcyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.10.2020 o 17:46, F.I.P. Berek napisał:

Hehe  - bo najważniejsze ( dla "sprytnych") żeby tanio było... Temat sprzed może 2 mies. z innego forum -  facet kupił chińską tarczę, zrobioną  nie wiadomo z czego - po rozgrzaniu łapała bicie. Ale cena atrakcyjna...

Cena Czyni Cuda..  ale dodam, że do czasu..😉 Już niejeden 'spryciarz' przekonał się, że wszystkie 'tanio' finalnie kosztuje więcej, niż raz a porządnie.. 

Edytowane przez Natalia Cattiva

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...