Skocz do zawartości

Ile trzeba dac za Junaka M10?


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

opie*dol te wuechy i junaka zakup kupa funu ... :D

Co do sklepu to felg szukam (czeskich ) jakiej jakości te wydechy macie ?

 

A jaki to ma być rozmiar? 18'? Takie jak od Jawy TS? Czy to jakieś magiczne felgi są do Janka?

 

Z jakością wydechów nie wiem jak jest, nie używam ich osobiście. Wyglądają uroczo. chrom ładny jest, nie wiem kto je produkuje, spróbuję się dowiedzieć.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te magiczne felgi do junaka ,mniejsza o to .Jak chrom z wydechu sam nie schodzi po kilku miesiącach to są dobre (dla mnie)

 

O jak byś tam miał jakieś stare zapasy części do gaźnika pegaz (dysze ,iglice przepustnice , pływaki ) albo cały gaźnik jeszcze lepiej to bym był silnie zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Gaźnika Pegaz nowego raczej nie znajdziemy nigdzie. Ale mam gaźniki CZ175\350 które podobno dobrze służą w WSK175/SHL zamiast Pegazów.

 

Dziś poszedłem na złomowisko szukać części moto. No i znalazłem ramę Junaka z wahaczem, niestety jakiś patent był w niej bo pod belkami ramy rzy osi podnóżków były przyspawane stalowe płyty ok.10x10cm i 1cm grubości. Wahacz obracał się ale całość była dość zgnita. Nie wiedziałem czy brać to czy nie, więc zostawiłem. Warto brudzić sobie ręce taką ramą czy nic z niej już nie będzie? Zgnita cała ale nie na wylot, po prostu skorodowana i lakier odpadał wszędzie, a raczej prawie go nie było w ogóle. Była jeszcze Yamaha RD bodajże,bez kół i silnika, nie wiem jaki dokładnie model ale chyba 80ccm albo jakieś 125. Niestety w nocy dałem ostro w palnik więc dziś na złomie nie mogłem się zdecydować na nic. Wykopałem i zabrałem sobie tylne całe koło 19" do Rometa,wraz z zębatką, akurat takie którego potrzebuję, z obręczą starego typu. :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie narzekam na Pegazy. A był to pierwszy gaźnik jaki w życiu własnoręcznie składałem, regulowałem i ujeżdżałem w SHL M11. W zeszłym tygodniu wykopałem wszystkie części od Pegazów jakie miałem w garażu i zabrałem do pracy żeby pogrzebać bo nudy w pracy (zima, branża motocyklowa itd). No i zauważyłem że wszystko co mam to gaźniki od Janka, GM26. Myślałem że od SHL bo tylko SHL-kami jeżdżę od zawsze. A tu niespodzianka. Dwa korpusy, trzy komory pływaków, jakieś śrubki, dysze itd. A na korpusach bite GM26 jest. Poskładam z tego jeden w miarę ciekawy gaźnik i obaczę jak śmiga w SHL.

 

 

A tak przy okazji - wczoraj wróciłem się na złomowisko i ta rama od Janka jeszcze tam była. Co dziwne bo rzadko części leża tam tydzień czasu. Więc wziąłem ją, dodatkowo wykopałem zdrowy przedni błotnik i osłonę boczną SHL M11. Za całość 21PLN więc chyba warto było. :icon_mrgreen: Numer ramy 78510.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chwalimy sie maszynkami:) to moj http://nasza-klasa.pl/profile/20125696/gallery/album/2/10 w tle reszta z 18 innych zabawek

daj spokój z ta naszaklasa, wez podaj cos innego bo nie moge zobaczyc, ja sie tam nie loguje, za to jestem na naszacelapl, i chłopakizpodbudkipiwnej.pl

Widze ze znowu chodzicie na skróty, załuzcie jeszcze wtrysk, bedzie naprawde lepiej chodzic, kupiłes junaka???masz problem i zasuwaj na pegazie i nie narzekaj, chcesz jezdzic?kup japonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegaz jest bardzo dobrym gaznikiem, ale ciezko by bylo spotkac sztuke nie ruszona zebem czasu, dlatego prawie kazdy wymaga dokladnej regeneracji.

Tucholacy to robia dobrze za w sumie niewielkie pieniadze, wiec nie widze sensu w zakladaniu innych gaznikow do Junaka.

W sklad tej regeneracji wchodzi zlikwidowanie luzow miedzy przepustnica i korpusem ( przy okazji przepustnica powinna byc tulejowana innym materialem niz korpus), dobranie wlasciwych dysz i rozpylacza z iglica, dobrania usmiechu przepustnicy, ktory byl inny dla 2 suwow niz dla Junaka i uszczelnienie korpusu wewnetrznego.

Junak ma po tym wolne jak nowy, wchodzi na obroty i ogolnie gra muzyka, oczywiscie jezeli silnik i elektryka sa we wlasciwym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry z Ciebie chłop , rame uratowałeś a nie musiałeś :D

Możesz sie czuć jak bohater .

 

Ramę uratowałem z zamiarem....osobistego jej pocięcia pod silnik japonii. :icon_mrgreen: No ale tak siedzę i myślę o tej ramie no i szkoda mi jej. Właśnie zauważyłem że dziś już 2 razy przekopywałem allegro w celu rozpoznania cen pozostałych części brakujących do całości. Czyli wszystkiego. :banghead: A nigdy w życiu przecież nie przeglądałem ofert z częściami do Janka. W styczniu mam zamiar się wybrać na motobajzel po klamoty do HD a coś czuję że wrócę z klamotami do Janka. :biggrin:

 

Myślicie że dałoby radę zarejestrować takiego poskładanego Janka jeśli bym miał fakturę ze złomowiska na tą ramę? Bo narazie mam kwitek tylko ale w każdej chwili mogę iść po fakturę.

 

Fotka ramy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48d5f0a112c576a0.html

Jak widać jest do niej "coś" przyspawane, jedna belka ma też jakiś paskudny spaw w okolicy podnóżków. Będę miał chwilę czasu to oskrobię ją z syfu i odetnę te płyty dospawane to będę widział co mam. Dokładnie oglądając gołym okiem rama wygląda na prostą i nie spotkałem żadnych pęknięć w okolicy główki ramy. (aaaa, widzicie? Wuja Qurim wie że w Jankach były problemy z pęknięciami koło główki. Się czytało dużo o Junakach jak jeszcze się miało pierwszy motorower :icon_mrgreen: ).

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...