Skocz do zawartości

Opony offroadowe - Enduro / Cross / Quad


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Piszcie w tym temacie wszystko odnośnie opon przeznaczonych w 100% na bezdroża.

 

Proszę nie pisać w tym temacie o kostkach asfaltowo-terenowych i klasycznych oponach enduro typu jodełka, gdyż jest od tego inny, założony przeze mnie temat.

 

Z czasem pozbieram stare tematy i połącze je z tym, by nie uciekła wartościowa część postów, które zostały już napisane.

 

P.S.

W temacie tym uprasza się o nie trollowanie. Gdyby ktoś zauważył jakies głupoty bądź zbędne posty, proszę raportować - będzie przejrzyściej i kulturalniej icon_mrgreen.gif

 

pozdrawiam

Wasz Kochany Moderator :icon_razz:

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

czeka mnie zmiana kapcia na przodzie.

pod uwage biore 3 opony:

Pirelli Scorpion, Mitas C11 i Mitas EF 06.

teren raczej zróżnicowany, z przewagą średniotwardej i sypkiej nawierzchni.

miałem mitasa C13 w KLRze i wiekszosc kostek sie poobrywala, dlatego dosyc niechetnie patrze na opony tej firmy. jednak kumpel ma EF 06 w DR 350 i opona ma sie swietnie.

laczek oczywiscie bedzie montowany w KTM LC4.

brac mietka? bo chodza po dosyc dobrych cenach (do 150 zl), a placic 300 zl za pirelli to mi sie troche nie uśmiecha...

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego powodu właśnie rozpatruje te trzy opony, a nie inne :icon_mrgreen:

po twardym terenie rzadko jeżdzę.

dla zobrazowania: głównie leśne dukty z miekką, nieubitą ściółką, trawiaste polany, piaszczyste podjazdy, bagna. rzadziej stwardniała glina i kamienie. asfalt tylko z koniecznosci :biggrin:

 

wiec czy jest sens kupowac o 100 zl drozsza pirelke?

czy ktorys z mietków ma podobne parametry? moze sie nieco szybciej zetrzec, to wtedy zmienie go na nowke sztuke (lubie jezdzic na nowych oponach :icon_razz: )

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpion się skończył zaczął się Mietek C-11. Na twardym ani jedna ani druga nie dawała rady. Na średnim i miękkim natomiast lepsze wrażenie zrobił na mnie Mietek. Lepiej chyba kupić dwa nowe Mietki a nie jednego scorpiona.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Scorpiona i powiem tak . Nawinelem juz okolo 500km w zroznicowanym terenie i mam juz 40% kostek na srodku. :)

 

zadużo powietrza, zbyt ostre hamowania na asfalcie :P

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z w/w Mitsów zdecydowanie EF - miałem C11 i wrażenia, delikatnie mówiąc, nie są pozytywne.

Jeżeli chodzi o Pirellki to zdecydowanie zbyt szybko kończą żywot przy jeździe po asfalcie.

 

Ja zmieniłem w zeszłym miesiącu oponki na nowy komplet chińszczyzny (enduro z przeznaczeniem na szuter) - komplet 300 zł. Po ~200 km wszystko jest OK (nawet mają jeszcze wąsy), ale zobaczymy jak się będą sprawowały po dłuższych przebiegach :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając moją wcześniejszą wypowiedź - u siebie założyłem opony Shinko Trial Master (koreańska firma).

Z tego co przeglądałem sieć cała technologia i maszyny są kupione od znanego producenta opon Yokohama (wycofali się z produkcji opon motocyklowych po zniszczeniu fabryki). Shinko produkuje rozległą gamę opon - od slicków, przez enduro i street do cross.

Ceny i recenzje opon Shinko są fajne, więc może warto rozważyć i tą opcję :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się kompletu PIRELLI Scorpion MX eXTra. Co o tym sądzicie? Czy to dobry wybór? Nie wychodzą tak drogo, a na moje 18'' koło ciężko znaleźć jakąś inną dobrą oponę. Czekam na wasze opinie, gdyż jutro mam zamiar już zakupić opony. Teren zróżnicowany. Tory, lasy tak więc myślę o oponach na teren średni.

 

Z góry dzięki

Pozdro! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się kompletu PIRELLI Scorpion MX eXTra. Co o tym sądzicie? Czy to dobry wybór? Nie wychodzą tak drogo, a na moje 18'' koło ciężko znaleźć jakąś inną dobrą oponę. Czekam na wasze opinie, gdyż jutro mam zamiar już zakupić opony. Teren zróżnicowany. Tory, lasy tak więc myślę o oponach na teren średni.

 

Z góry dzięki

Pozdro! :buttrock:

na przod zakładaj wszystko tylko nie mietka,natomiast na tył nic innego jak mietek bo najtańsze,ja kupuje mietki bo czy scorpion czy jakie to mi w 2-3 miechy leci opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za opona tanie to ale czy dobre http://www.moto.allegro.pl/item410454812_o...owa_leszno.html ???

 

Prosze was o szybką odpowiedź bo jak dzisiaj zamówie to może na weekend będzie

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę na Pirelli eXTra i sprzedałem tył za 100 a przód za 80.teraz mam michelin Enduro Competition III tył ( jedyna 19 z typowo endurowskim bieżnikiem ) a przód Metzeler six days Michelin 280zł Metzeler 200 zł.Pirelli to fajne gumy lecz typowo crosowy bieżnik.Tylna opona nie trzyma motocykla w ostrych winklach, jednak wydaje mi się że lepiej ciągnie w wielkim błocie.Jest szersza bo miałem 110,90,19 i była szersza niż Michelin 120.80.19.Co do przodu to Pirelli Scorpion EXTRA to tak jak tył guma torowa.Do endura zdecydowanie Pirelli Scorpion PRO FIM ( bieżnik taki sam jak Metzeler six days ) link do tylnej opony

 

link do kumpla ma i mitasa i pirelli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...