Skocz do zawartości

Opony offroadowe - Enduro / Cross / Quad


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tymi rozmarami? Np jak jest opona 110\100-18 to powina miec 11cm szerokosci i 10 wysokości czy jak to jest? Nierozumiem tego.

 

pierwsza wartość to szerokość a druga to wysokość wyrażona w % szerokości, trzecia średnica koła.

Czyli 11cm szerokości i 11cm wysokości

 

Co do wcześniejszych wypowiedzi o Michelin AC10 nie mogę się zgodzić. Jest to opona na średni i twardy teren z naciskiem na ten drugi i spełnia się w tej roli świetnie. W gęstym błocie może się trochę zaklejać. Ale jej trwałość jest zdecydowanie lepsza od Mitasów i innych. Mam porównanie z Pirelli MT320 oraz Mitas C16 i Michelin jest zdecydowanie bardziej trwały. I nie mówię tego tylko dlatego, że handluje Michelinem :icon_razz: Sam jeżdżę sporo z pokaźną ekipą więc mam pogląd ;)

Edytowane przez Jaszczur2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto uzywal Kendy na przod ? co prawda dopiero zalozylem na tyl Kende , a przod juz mam prawie nowy Pirelli ( tylko niektore kostki lekko naderwane) , no ale w sumie za 20 zl wiecej po rabaciku mam ta kende i to zupelnie nowa . Nastepnym razem , wezme caly zestawik Kendy.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm narazie oblatalem kapcie i jest ok , nawet na mokrym ladnie szla , szkoda ze nowe i ostre sa tak krotko :/

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto uzywal Kendy na przod ? co prawda dopiero zalozylem na tyl Kende , a przod juz mam prawie nowy Pirelli ( tylko niektore kostki lekko naderwane) , no ale w sumie za 20 zl wiecej po rabaciku mam ta kende i to zupelnie nowa . Nastepnym razem , wezme caly zestawik Kendy.

 

 

Ja juz innej opony na przod nie kupie jak Kenda K775F Sticky WASHOUGAL, rewelacja extra trzyma na blocie i kamieniach.

Tyl nadal szukam :-) za kazdym razem cos innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na piach mogę śmiało polecić michelina starcross sand 4, idzie moto jak burza, całkiem całkiem był też michałek cross competition. Co do przodu to nie mam jeszcze doświadczenia, na moją pirelkę mt 32 nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To sie podpinam:

 

Szukam kapci do KLR 650 C

Jezdzone tylko offroad. Jesli asfalt to tylko tyle,zeby dojechacc do blota - max ~10km mrugacz.gif

Na przodzie jest teraz:

 

90/90-21

 

ty:

 

120/90-17

 

Co proponujecie?

 

AHa, juz przy okazji opon. W zimie tez mam zamiar jezdzic.

Edytowane przez WojtekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Kende TrackMaster II ? przystosowana niby do przelotów asfaltowych,mam taką z tyłu i jest spoko ,z tym że na 17 u olka jest tylko 130/90 i ok 230 zeta,udając się na bazar wyrwał byś na pewno taniej,ja za 150 wyrwałem trackmastera nowego tylko 18 120/100

 

a na zimę polecam temat na forum suzukidr.pl mówiąc w skrócie śruby w kostki na wylot opony i heja ;p

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro tak, jest mały wybór. Podam Ci nr gg do sklepu motocyklowego gdzie mają taką kende za 200zł. Z przesyłką 220zł Ci wyjdzie. ten nr 10239663

Ja tak, jestem zadowolny z kendy. A z mitasa to http://moto.allegro.pl/item787670968_opona...8_promocja.html najpopularniejszy model. Też sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką Kende i sobie chwalę. Mam ją od początku sezonu i nie widać dużych śladów zużycia. Ja kupowałem w tym sklepie za 170zł tylko nie wiem czy mają jeszcze na stanie http://www.lukasz-motocykle.pl/

 

Ps. Wie ktoś może dlaczego ją wycofali z produkcji ? Szkoda troche bo trudno dostać dobrego laka za taką cene jak ta. Zastąpili ją innym modelem ?

Edytowane przez Stoźu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze ze 2 pytanka:

 

Jak z przodu bede mial 90 a z tylu 80 wysokosci to nic sie nie stanie, nie?

Chodzimi tutaj o jakies znaczace pogorszenie sie wlasciwosci jezdnych motocykla.

 

Bo zmiana ze 120 jakie sugeruje producent na 130, jesli chodzi o szerokosc nie bedzie problemem.

 

BTW Dlaczego wogole zalozyli w nim z tylu 17? Mam 18stke kolo. Moge zalozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...