Skocz do zawartości

Opony offroadowe - Enduro / Cross / Quad


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam do was pytanie bo rozglądam się powoli za tylną oponą do cr 125 i nie wiem co tu zakupić, patrzę tylko na allegro bo nie wiem gdzie można coś znaleźć ciekawego w internecie. Znalazłem następujące modele:

 

1. Michelin Ac-10 200zł + 15 przesyłka

2.Mitas C-10 169+ 20 przesyłka

3.Kenda K760 169+ 20

4.Duro Hf 906 179zł+0

5. Maxxis si 159+ 15

 

Co myślicie o wynalazkach typu opony firmy bull, super cross, innova, wanda?

Mam z tyłu rozmiar 100/90/19 była by jakaś odczuwalna różnica przy zmianie na 110/90/19?

Bull jak najbardziej, mam takiego laćka z przodu. Nawierzchni trzyma sie dobrze, nie ździera sie za szybko w porównaniu to mitasa, kostki się nie wyrywają w całości.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie bo rozglądam się powoli za tylną oponą do cr 125 i nie wiem co tu zakupić, patrzę tylko na allegro bo nie wiem gdzie można coś znaleźć ciekawego w internecie. Znalazłem następujące modele:

 

1. Michelin Ac-10 200zł + 15 przesyłka

2.Mitas C-10 169+ 20 przesyłka

3.Kenda K760 169+ 20

4.Duro Hf 906 179zł+0

5. Maxxis si 159+ 15

 

Co myślicie o wynalazkach typu opony firmy bull, super cross, innova, wanda?

Mam z tyłu rozmiar 100/90/19 była by jakaś odczuwalna różnica przy zmianie na 110/90/19?

 

Kenda po 2,5tyś w terenie i ok 500,może więcej asfaltem zdarta 3 /10 w dr 350 na tyle,jak dla mnie trzymanie w zakrętach i w różnych warunkach zawsze bezproblemowe,jak najbardziej polecam :lalag: bo konkretna guma

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nieco inne pytanie związane z oponami, mianowicie tez na dniach ebde musiał zkaupić nową opone, i mam pytanie, czy mając obecnie z tyłu opona 110/90 19`, moge wsadzic na felge 100/90? albo nawet 90/90? chce kupic węższą na tył, bo mam teraz dosyc szeroką, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam shitasa c-10 teraz i raczej nie chwalę, szybko sie zdziera, ma duzo węższe te ranty które dociskaja do felgi przez co trzymak nie dociska opony do felgi i urywa mi wentyle oraz na błocie szybko mi się zakleja i robi się slik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kupiłeś stary model , u siebie mam c-10 speedy croc :D narzekać nie mogę, trzyma zajebiście, z trzymakiem także nie ma problemu a ciśnienie malutkie, zaledwie 0.7 bara

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pomozcie z moja zagwozdka jak wczesniej napisalem bo nie wiem jaka opone kupic, a obecna ginie w oczach :D

 

czy mając obecnie z tyłu opona 110/90 19`, moge wsadzic na felge 100/90? albo nawet 90/90? chce kupic węższą na tył, bo mam teraz dosyc szeroką, pozdr

Edytowane przez crossowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kupiłeś stary model , u siebie mam c-10 speedy croc :D narzekać nie mogę, trzyma zajebiście, z trzymakiem także nie ma problemu a ciśnienie malutkie, zaledwie 0.7 bara

 

Mam dokładnie tą samą Rozmiar 120/90/18 jest z tego roku napewno, kupiłem ją miesiąc temu juz jest w połowie starta a wyjechałem cztery razy w tym dwa razy w górach co prawda a tam duzo kamieni, ale na górskim błocie moment i była totalnie zaklejona a brzegi ma 3mm węższe od innych opon które miałem, na 0,8 bara ruszę gazem i wentyl urywa, dzieje się to dopiero od założenia majtasa, a obręcz nówencja z pół roku ma.

 

Crossowiec po czym jeździsz że chcesz węższą? do ćwiary standart to 110, do endurzenia to bym nawet 120 założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zróżnicowanym terenie, piach, żużel, troche dróg gruntowych, dlatego wolał bym kupić przynajmniej 100/90 zawsze to mniejszy kontakt z podłożem i panowanie nad maszyną:) ale pewnie zakupie taka jak jest obecnie czyli 110/90

 

czy ktos z Was smiga na oponie MOTOZ Tracula?

 

znalazłem nowośc podobno i bardzo ciekawe ukształtowanie bieżnika ma, musi dobrze włazić w ziemie....zastanawiam się czy jej nie kupic, cena zblizona do pirelli maxisów i innych znanych.....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem, konkretny kapeć

ale lepiej poszukaj mefo mfc 11 , bieżnik podobny, trzymanie podobne ale na mokrym asfalcie mitasa powala

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitas c-02, ktoś coś powie? Do exc 300.

 

 

Jesli nie masz zbyt dużych wymagań terenowych to tak, opona trwała, duzo wytrzyma ale przez wielu krytykowana zresztą po jej konstrukcji widać, ze w błocie może sie zaklejać i słabo czyścić. Na pewno warta rozważenia gdy potrzeba trwałego laczka jak sie troche też po czarnym lata.

 

Kenda 771 na tyle - spostrzeżenia - podobnie jak Włochaty - opona świetnie trzyma na śliskim, grząskim terenie, wygrzebuje sie szybko ale jest bardzo słaba - zaskoczony jestem jak sie okrutnie wyrywają kostki no i ginie praktycznie w oczach.

 

I też teraz nie wiem... może Mich AC10...a może Majtas C-16...a może.... :banghead:

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkońcu nabyłem nową oponke do mojej CR-ki, MAXXIS M6023, wahałem się jeszczę przy MOTOZ Tracula, opona poprostu z rewelacyjnym bieżnikiem....

ale w związku z tym że z przodu równiez mam Maxxisa, na tył tez kupiłem tą sama firme. o tym jak sie sprawuje opowiem jak juz zaloze i polatam troche:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

I też teraz nie wiem... może Mich AC10...a może Majtas C-16...a może.... :banghead:

 

Ja polecam Michały AC10. Świetna guma, aczkolwiek mam zastrzeżenia do trzymania na mokrym :rolleyes: , ale generalnie w tej cenie to są świetne opony.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ostatnio kupiłem używaną oponę pirelli skorpions (nie wiem jak się piszę poprawnie) na przód, co ten laciek jest wart do terenu? Opona ma jeszcze jakieś 50-60% bieżnika dałem 30zł.

 

Na tył będę miał dylemat co kupić, pierwszego lacia w DR miałem firmy Kenda K 760, ZAJ****CIE wytrzymała opona, nie jedno palenie kapcia wytrzymała, przejazdy na czarnym nie robiły na niej wrażenia.

Teraz mam K 770, super trzyma, ale ginie w niewiarygodnym tempie...

Albo wybiorę coś z mitasa albo michała wrzucę. Ale jaki model to naprawdę nie wiem, potrzebował bym pewnej alternatywy, coś co da radę w terenie, ale nie będzie się tak szybko ścierać w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...