Skocz do zawartości

Opony offroadowe - Enduro / Cross / Quad


Rekomendowane odpowiedzi

od lipca wyjeździłem 70% mojej tylniej opony, zostało jej nie wiele, do końca sezonu jeszcze pojeździ ale na przyszły sezon szykuje się zmiana.. tak szybko mi ją wcieło bo nawinołem 1300km w tym 50% asfalt, dlatego mam pytanko bo już bym się przymierzał do zakupu nowej opony może teraz jakoś taniej dostane, ale jaką polecilibyście aby była jak najtwardsza, z powodu takiego że dużo jeżdżę po asfalcie i nie chce żeby znów mi tak szybko ją zjadło.. teraz miałem jakiegoś majtasa, rozmiar chyba 120/90/18, choć raczej wolałbym 110 i podkreśle jeszcze raz, szukam takiej opony crossowej żeby wytrzymała w miare dużo jazdy po asfalcie tj twarda guma. Jaką polecacie ?

pozdrawiam

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....takiej opony crossowej żeby wytrzymała w miare dużo jazdy po asfalcie tj twarda guma. Jaką polecacie ?

pozdrawiam

 

 

Twarda mieszanka gumy jest w oponach na miękki teren, a miękka mieszanka gumy na twardy teren.

 

Moją pierwszą gumą była Mitas C16 na tyle. To jest guma na kamieniste podłoże i wytrzymuje dużo. Podobnie Michelin AC10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c-16 dość solidna jeśli chodzi o wytrzymałość opona. C-18 na pewno nie polecę, bo ja po asfalcie nie jeżdżę praktycznie wcale (może z 15-20km zrobiłem łącznie), a po 4 wypadach już połowy opony nie ma i do końca sezonu raczej się skończy. Tragedia jeżeli chodzi o wytrzymałość, moim zdaniem opona maks dla 250'tek. Wcześniej w drz'cie miałem Scorpiona MX eXtra i był wypaśny, zarówno w prowadzeniu jak i wytrzymałości i teraz jak będę zmieniał oponę to też raczej się wykosztuje i zainwestuje w Scorpiona lub AC10, bo też niezłe opinie zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam chopaki :)

Możecie mi jakieś kostki polecić jeżdże teraz na supermoto a kostke bym sobie zalożyl. opony muszą byc na felge 17'.

 

 

Aha. Jeżdże glownie szutrami,troszke blota i asfalt też musze niekiedy chwycić.

 

mój typ:

http://moto.allegro.pl/opona-cross-130-80-...1416982946.html tyl

 

http://moto.allegro.pl/17-c11-opona-cross-...1418013351.html przód

 

nadadzą się?

Edytowane przez ReD-GreeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c-02 120/90 ledwo sie mieści w wahacz w dt125lc, nie wiem czy w x jest ten sam wahacz ale dobrze by było sie zorientować żeby łańcuch jej nie kosił....

 

podobno mitasy są jakieś niewymiarowe często że np michelin czy bridgestone są węższe od mitasa przy teoretycznie tym samym rozmiarze....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno mitasy są jakieś niewymiarowe często że np michelin czy bridgestone są węższe od mitasa przy teoretycznie tym samym rozmiarze....

Nowa nową ale np miałem mitasa c10 i przy wymianie był węższy od jakiegoś tam trelleborg'a tego samego rozmiaru rownie zjechanego. To zależy od budowy opony...

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam od niedawna jestem posiadaczem suzuki dr 350 i jako że jestem trochę zielony w temacie jazdy w terenie to chciałbym prosić o oględziny mojej tylnej opony ponieważ wydaje mi się że nie trzyma jak należy może to tylko odczucia niedoświadczonego kierowcy wydaje mi się również że jest zbyt szeroka opona ta to BRIDGESTONE Gritty ED 668 Rear 140/80-18 70R

daje również link do zdjęć na których widać stan opony

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/415818565d0732d1.html

jak zdjęcia nie pomogą to może jest jakiś sposób na zmierzenie stanu kostek ?

Mam również pytanie odnośnie ewentualnego kupna nowej oponki co do terenu w którym się poruszam to: lasy, piasek rzadko asfalt ewentualne dojazdy i krótkie odcinki. Zastanawiam się nad mitasem c-02 słyszałem że dość dobra oponka

Czekam na ewentualne sugestie oraz pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opona ma już bardzo słaby bieżnik jak na moje oko :bigrazz: Jak ci się zmieściła taka na tył ja mam w dr 120 kenda i ledwo się zmieściła teraz jak bym miał kupować to chyba 110. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponka raczej do niczego się już nie nadaje - niski bieżnik, zaokrąglone kostki i z tego co widzę popękana guma. Wygląda na oponę do błota - rzadko rozmieszczone kostki. Na tego typu rzeczach nie ma co oszczędzać jeżeli masz zamiar czerpać przyjemność z jazdy. Dobra opona zmienia bardzo dużo.

Na teren, jaki opisałeś, polecam Michelin AC 10, w terenie ma super trzymanie a przy okazji homologacje drogową, więc teoretycznie powinna dłużej wytrzymać na asfalcie.. Do DR'ki rozmiar 100/100/18. Akurat masz w dobrej cenie na allegro za 2 stówy z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej XT mam C-02.Opona naprawde godna polecenia ale tylko na off road.A na mokrym asfalcie można sie na niej ładnie przejechać;)

 

Na mokrym to tak jest z każdą kostką, nawet pirelli scorpion dzięki czemu " piękny " ślad na ręku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...