Skocz do zawartości

Wołomin - Tragiczny wypadek


JarekM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brak zdolnosci przewidywania w tym wypadku wykazali przede wszystkim rodzice.

 

Adam M.

PS. Sam dobijam wlasnie do 60 tki, ale jakos za dziadka sie nie uwazam

Ktos tu wyzej napisal o daniu kierowcy samochodu szansy na zauwazenie motocykla - to podstawowa sprawa, o ktorej wielu motocyklistow nie ma zielonego pojecia.

A potem placz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z Adamem.

Też uważam, że nic by się nie stało gdyby opiekunowie prawni tego chłopaka wykazali się większą rozwagą w podejmowaniu decyzji (tu: ciąg zdarzeń, których finałem była zgoda na zakup moto, pewnie jeszcze danie kasy)

Założę się że nigdy nie siedzieli na dwóch kólkach i dlatego zabrakło im wyobraźni.

Teraz już to wiedzą ale za tą wiedzę zapłacili najwyższą cenę z możliwych.

Co do umiejętności kierujących pojazdami:

nie czarujmy się: 15-letniego chłopaka były żadne...

czy ktoś z odpisujących w tym temacie byłby w stanie uniknąć tego wypadku? nie wiem, ale na pewno miałby większe szanse.

jeśli zaś chodzi o sprawcę wypadku to tak to już jest, że nawet świetnym kierowcom zdarzają się głupie błędy. W wielu przypadkach bez konsekwencji dlatego, że spotykają na swojej drodze kierowców z silnie wpojoną zasadą ograniczonego zaufania do innych kierujących.

Tu tak niestety nie było.

Żal mi, tak na dobrą sprawę wszystkich osób, które doprowadziły do tego wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No i niestety okazalo sie, to co zwykle. Z prawnego punktu widzenia - kierowca winien i bedzie mial przesrane. Juz nawet nie mowie o karze, jaka go czeka, bo to pewnie bedzie grzywna i jakies zawiasy. Ale zyj tu teraz ze swiadomoscia, ze zabiles dzieciaka...

 

A "motocyklista"? Niedoswiadczony smarkacz, ktory pewnie solidnie zapierdzielal. Skoro motocykl az koziolkowal i "przeskoczyl" barierki - musial ciac zdrowo... Niestety, sam jest sobie winien, a najbardziej winni sa rodzice, jesli faktycznie kupili mu cos tak szybkiego w tym wieku :/.

 

Pamietam, jak jezdzilem na poczatku, na MZcie. Nie wazne dla mnie bylo co jest po bokach drogi, liczylo sie tylko, aby z przodu byla pusta prosta lub ew. z naprzeciwka nic nie jechalo. I rura!

Dopiero po jakims czasie zaczalem zauwazac podporzadkowane i zaczelo dzialac myslenie - qrde, a jak cos wyskoczy... Im dluzej jezdze, tym wiecej widze takich potencjalnie groznych manewrow i z nich rezygnuje. Czasem na CBF jezdze wolniej niz Polonezem :P.

 

Doswiadczenie jednak robi swoje. Przed calkowita glupota niektorych kierujacych niestety ustrzec nie moze, ale pozwala zwiekszyc szanse unikniecia mnostwa niebezpieczenstw i wyeliminowac wlasne, glupie i niebezpieczne zachowania.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej, mi najbardziej szkoda dziadka i rodzicow zmarlego. Jednak pogon za kasa i chec nadrobienia, polepszenia relacji z dziecmi poprzez takie prezenty nie najlepiej skutkuje. Rodzicow szkoda, stracili syna, kotry mial dopiero 15 lat, a 60 letni kierowca samochodu zabil tak mlodego chlopczyka, ktorego prawdopodobnie nie dostrzegl(wiek, slabszy wzrok, predkosc motocyklisty).

(*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym zalozyl, ze na kazdej drodze na ktorej mam pierwszenstwo jechalbym nie zwracajac uwagi czy inni widza to moje pierwszenstwo - nie pisalbym tego posta. Doslownie na kazdym skrzyzowaniu rozgladam sie na lewo i prawo i gdzie moge i jak tylko widze, ze mi cos z ktorej strony podjezdza - zwalniam. Ja wiem, ze mam pierwszentwo, ale nie mam pojecia jak i skad mam wiedziec, ze koles wyjezdzajacy z podporzadkowanej wie, ze musi je ustapic. I jak na razie to sie sprawdza, lacznie z hamowaniem. bo juz niejeden myslal, ze zdazy! Zdazyl, bo ja hamowalem.

 

i jeszcze pewnie retoryczne pytanie - kto daje 15 latkowi takie moto?

Edytowane przez Marten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo... chyba słabo czytasz forum.

 

To chyba Ty Boa slabo czytasz forum. "Doswiadczeni motocyklisci" na sportowych litrach i 600tkach po 2 sezonach jazdy radza ze najlepiej zaczac od czegos slabszego a dopiero potem przesiasc sie na szybsze sportowe maszyny zupelnie tak jakby oni sami mieli za soba setki tysiecy nawinietych kilometrow i przechodzili grzecznie przez wszystkie pojemnosci. Jeden z gosci na firebladzie napisal w jednym z postow, ze nie wyjezdza z domu w deszcz bo nie chce kusic losu co wlasnie pokazuje jak pewnie czuje sie na swojej maszynie :banghead: Kto inny ma w sygnaturce stwierdzenie "nie wazne co masz pod dupa, wazne co masz w glowie" a lata na maszynie o pojemnosci ponad poltora litra i nie jest to cruiser :bigrazz: Jak dla mnie takie rady zalatuja hipokryzja a mloda osoba czytajac porady starszych kolegow widzi jednoczesnie 2 rzeczy: z jednej strony ktos sugeruje, zeby jezdzic czyms mniejszym a z drugiej ma w opisie jakiegos potwora i nierzadko sygnaturke z jakims czaderskim tekstem jakie to sportowe motocykle sa cool. Przekaz jest niejasny i 17latek mysli sobie, ze on przeciez tez da rade.

 

Jak juz ktos chce radzic innym co wybierac to niech sam sie pochwali czym jezdzil i ile tys. km na kazdej z tych maszyn zrobil. Dlaczego tak nieczesto sie to odbywa w ten sposob?

 

Co do 15latka na R6. Gdyby bliska mi osoba w tym wieku dysponowala takim sprzetem to chyba nie moglbym spac spokojnie po nocach :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna niepotrzebna śmierć na którą sie złożyło wiele czynników czy to była zamocna maszyna tego nie wiemy niektórzy nie powinni dosiadać mocnijeszych moto nawet po kilku latach a znam gostka co ma 17 lat i myka jak głupi, ale fakt faktem że prawo trzeba przestrzegać

 

a co do dziadka to też mi sie wydaje że starsi ludzie i młodzi popełniają najwięcej błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po chwili namysłu: czy młody motocyklista bez uprawinień do prowadzenia pojazdów mechaniczych (nie miał żadnego Prawa Jazdy - nawet kat.B) nie będzie uznany za winnego? O ile się nie mylę to może działać podobnie jak u kierującego 'pod wpływem' - choćby jechał najbardziej przepisowo, to w kolizji/wypadku zawsze on jest winny, bo nie powinien w ogóle znaleźć się na drodze.

Jeśli 15-letni mocyklista byłby nieco starszy i miałby chociaż PJ kat.B, to miałby uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych i sprawa byłaby 'czysta', a tak to nie wiem czy aby jego rodzice (opiekunowie prawni) nie będą odpowiadać za ten wypadek.

 

Tak czy inaczej - szkoda wszystkich - tragicznie zmarłego, rodziców, bliskich i dziadka, ale na pewno taka tragedia nie zdarzyłaby się gdyby na R6 nie wsiadał bez prawka (po prostu nie byłoby go w tym miejscu, w tym czasie... na tej drodze).

 

Oby takich informacji było ja najmniej - najlepiej wcale [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kto w tym wypadku był winny, kto za szybko jechał itd...

 

Rodzicom tego chłopaka dałbym nobla za głupotę! Jakimi pobudkami trzeba sie kierować żeby 15-letniemu chłopakowi kupować nowiutkiego sportowego 600?!

Ciekawe co by synek dostał na 16 urodziny gdyby nie zginął! Niech zgadnę może pistolet lub karabin maszynowy?

Utwierdzam sie w przekonaniu że niektórzy ludzie nie powinni nigdy decydować sie na potomstwo...

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kto w tym wypadku był winny, kto za szybko jechał itd...

 

Rodzicom tego chłopaka dałbym nobla za głupotę! Jakimi pobudkami trzeba sie kierować żeby 15-letniemu chłopakowi kupować nowiutkiego sportowego 600?!

Ciekawe co by synek dostał na 16 urodziny gdyby nie zginął! Niech zgadnę może pistolet lub karabin maszynowy?

Utwierdzam sie w przekonaniu że niektórzy ludzie nie powinni nigdy decydować sie na potomstwo...

 

 

moze po prostu zapie**alaja od rana do nocy i zyja juz w innym swiecie i jemu chcieli po prostu kupic odrobine milosci i nei ty jestes od ich oceniania

w innych postach chlopaki chwala sie ze jedzdza bez prawka po sto lat i udowadniaja jakie to kozackie a ze temu sie nie udalo, moze gdyby byl tam pol minutki wczesniej pozniej nic by sie nie stalo, co oczywiscie nie oznacza nastepnego dnia nie wykurwil by w grupe dzieci zabijajc 5 z nich takie zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scigacz zacznji myslec chłopie

 

cos konkretnego masz na mysli czy chciales po prostu chapnac(dzide)?? przyjzyj sie ludziom dookola ciebie i zastanow sie ilu z nich nie ma dzis czasu na nic oprocz praca i ilu sie w tym zatracilo-ciagly wyscig szczurow hajs hajs hajs itd i ze wlasnei drogimi prezentami probuja dac ta odrobine milosci dziecku a pozniej tobei podobni szczekacze maja tyle do powiedzenia, na szczescie nie tylko mlodzi ludzie i nie tylko na scigaczach gina w wypadkach i wtedy sie okazuje ze na tych starych wygow tobie podobni tez mowia dawcy organow , bandyci jezdzacy3 100 na godzine itd a wtedy wielki lament podnosza ci ktorzy teraz jada po chlopaku i jego rodzinie

(mniemam ze ty i twoja rodzina jest odealna zadnych bledow nie popelnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...