Skocz do zawartości

DO wlascicieli BMW - Oilservice


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

krotkie pytanko , jak dziala wskaznik zuzycia oleju w bmw , widze ze jest lacznie 7 lampek 5 zielonych 1 pomaranczowa i 1 czerwona , umnie pala sie 3 srodkowe zielone , 1 zielona po lewej nie pali sie , czerowna i pomaranczowa tez sie nie pala , tak ma byc ? czy powinny palic sie wszystkie ? i w miare przejechanych km zniejszac sie az do pomaranczowegio i czerwonego ? czy owe pomaranczowe i czerwone zapala sie jak juz bdzie czas na olej ? czy inspekcja skasuje sie sama po zmianie oleju ? Jest forum BMW , ale ludzie tam sa dosc ciezcy w rozmowie :notworthy: , dlatego tu pytam.

 

doszly mnie tez sluchy ze wskaznik tez sprawdza zuzycie mechaniczne oleju , a nie tylko po km odmierza czas do zmiany oleju - prawda to ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w BMW, moge powiedzieć jak działa to w VW Caddy. Jest wersja, która w oznaczeniu ma Long Life. Silniki tej wersji mają zabudowany w spodzie miski olejowej czujnik lepkości oleju. Powoduje on, że użytkownik jest informowany o konieczności jego wymiany komunikatem na wyświetlaczu. Może to być po 30 kkm przy eksploatacji autostradowej jak i po 10 kkm przy katowaniu silnika w mieście. W każdym razie komunikat jest związany z lepkością oleju, a nie jego przebiegiem w km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

krotkie pytanko , jak dziala wskaznik zuzycia oleju w bmw , widze ze jest lacznie 7 lampek 5 zielonych 1 pomaranczowa i 1 czerwona , umnie pala sie 3 srodkowe zielone , 1 zielona po lewej nie pali sie , czerowna i pomaranczowa tez sie nie pala , tak ma byc ? czy powinny palic sie wszystkie ? i w miare przejechanych km zniejszac sie az do pomaranczowegio i czerwonego ? czy owe pomaranczowe i czerwone zapala sie jak juz bdzie czas na olej ? czy inspekcja skasuje sie sama po zmianie oleju ? Jest forum BMW , ale ludzie tam sa dosc ciezcy w rozmowie :D , dlatego tu pytam.

 

doszly mnie tez sluchy ze wskaznik tez sprawdza zuzycie mechaniczne oleju , a nie tylko po km odmierza czas do zmiany oleju - prawda to ?

 

Ogólnie to jes tak w BMW, po wymianie oleju kasuje się inspekcję i zapala się tylko 5 zielonych lampek, każda z nich gaśnie pokolei po przejechaniu okolo 2,5 tyś km. Gdy zgaśnie ostatnia zielona lampka, zapala się lampka pomarańczowa na kolejne 2,5 tyś km informująca, że zbliża się wymiana oleju. Olej już można w tym czasie wymieniać. Po przejechaniu następnych 2,5 tyś km zapala się lampka czerwona, wtedy już trzeba zmienić olej. Nie wiem dokładnie bo nigdy żaden klient tego nie testował jazdy do czerwonej lampki, ale słyszałem, że BMW potrafi zgasnąć i nie zapalić ponownie, dopiero po skasowanej inspekcji, aczkolwiek może to być bzdura. Normalnie olej zmienia się juz na pomarańczowej lampce, a silniki BMW wtedy nam za to dziękują i chodzą baaardzo długo.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskażnik olejowy w BMW działa na zasadzie przebiegu i nie sprawdza lepkości.Można wymienić olej i jeżdzić bez skasowania inspekcji.Widziałem niejednokrotnie świecące czerwone diody.Ale cały sens tego wyświetlacza polega na skasowaniu inspekcji po zmianie oleju.Wyswietlacz tylko przypomina o konieczności wymiany.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w e30 nie bawię się w kasowanie

z moich ostatnich dwóch lat eksploatacji i tak średnio wychodzi że zmieniam co jakieś 5tyś km:)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem jak jest w BMW, moge powiedzieć jak działa to w VW Caddy. Jest wersja, która w oznaczeniu ma Long Life. Silniki tej wersji mają zabudowany w spodzie miski olejowej czujnik lepkości oleju.[...]

Wszystkie silniki z serwisem LL (benzyna/diesel) mają taki czujnik?

 

Bo w Golfie 1.6 16V z 2003 roku przy serwisie LL informował o konieczności wymiany dokładnie, przy 30kkm, chociaż faktycznie auto było eksploatowane na autostradzie ale jestem ciekaw czy ten silnik też ma taki czujnik.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh stary pojechal na serwis ( nie autoryzowany) za wymiane smalcu , nowy olej i skasowanie olilserice, wzielii 500 zl ( 525D - 01r ) Bedziesz Miec Wydatki , oj bedziesz :) - ale jazda tym autem wynagradza wszystko :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To dziwnie trafił. Miesiąc temu robiłem w swojej 525 e39 zmianę oleju w norauto, na dobry olej Castrol Edge czy coś tam i zapłaciłem 230 zł, z filtrem, skasowaniem inspekcji (za darmo) i innymi pierdołami.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh stary pojechal na serwis ( nie autoryzowany) za wymiane smalcu , nowy olej i skasowanie olilserice, wzielii 500 zl ( 525D - 01r ) Bedziesz Miec Wydatki , oj bedziesz :) - ale jazda tym autem wynagradza wszystko :)

 

 

podsumowujac twoj stary dał sie wydymac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...