Skocz do zawartości

Wszystko o BMW/zalety, wady, opinie!!


Rekomendowane odpowiedzi

milosz-RR

 

nowa czy uzywana ?

napisz cos o nim

 

Wersja demo z salonu z przebiegiem 3kkm. Potwierdzam wszystko co było napisane w artykułach, jedyną rzeczą którą można było poprawić była moc w średnim zakresie obrotów (4-7 tys.) i w nowym modelu widać to właśnie poprawili. Jak zrobię 15-20 kkm to napiszę jakąś solidniejszą relację, chyba że chcesz wiedzieć coś konkretnego to pytaj.

 

Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ma BMW GS 1200 drugi sezon, do tej pory miałem już kilka motocykli. Nie wyobrażam sobie kupna innego. Wrażeń nie da się opisać po przejechaniu kilkuset kilometrów - trzeba pojeździć cały sezon, żeby zrozumieć o co chodzi :-)

 

Pozdrawiam,

HORNET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jakoś nie widzę opcji "edytuj" więc piszę następnego posta. Mój GS stoi już w garażu, zarejestrowany, gotowy do jazdy. Spędzam teraz nieco więcej czasu w garażu niż zwykle. Po oczyszczeniu wielu elementów stwierdzam, że wygląda lepiej niż na początku. Tym nie mniej akumulator wymagał naładowania. Po naładowaniu zaskoczył od razu za pierwszym "pokręceniem" mimo, że stał już jakiś czas "nieodpalany". Silnik pracuje miarowo, ale wciskam 1 i nic, nie wchodzi, okazało się, że trzeba nieco popuścić sprzęgło i wchodzi jak w masło bez hałasu. Jak się puści sprzęgło na luzie, to jak się wsłuchać to dobiega do uszu jakiś charchot ze skrzyni, na razie nie uciążliwy. Próba ruszenia i nawet nie trzeba dodawać gazu aby ruszyć, wszystko płynnie i bezproblemowo. Już nie mogę się doczekać kiedy wreszcie ruszę na pierwszą jazdę. Z wad zauważyłem nadszarpniętą gumę na przegubie kulowym przedniego wahacza, ale luzów nie ma. Pewnie czeka mnie wydatek na ten przegub. Zaskakuje mnie to, że praktycznie producent nie oszczędzał na komponentach, wszystko najwyższa półka i najlepsze materiały. Hamulce brembo, siłownik sprzęgła magury. Po ruszeniu w garażu po naciśnięciu hamulca staje jak wryty. Będę musiał się przyzwyczaić ;) . Więcej wrażeń mam nadzieję opiszę niedługo po pierwszych jazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Podstawowa wada BMW jest chyba jej największą zaletą :icon_razz: Są niemiłosiernie drogie :icon_razz:

 

bzdura :) proszę sobie porównać wyposażenie, wiadomo że porównując wypas BMW będzie droższy od podstawowego japana

a poza tym jakoś nikt nie bierze pod uwagę kosztów eksploatacji.

zakładam że kupuję motocykl do codziennego użytkowania a nie do patrzenia to śmiesznym jest jak dilerzy japońców każa mi przyjechaćna serwis co 6 tyś -

moto jest po to by jeździć a nie jeździćpo warsztatach :)

że 2 razy w sezonie miałbym jechać na serwis - ha ha ha

to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

taaa... serwis BMW w serwisie to masakra... wymiana oleju i płynu hamulcowego oraz sprawdzenie zaworów prawie 3000zł!!! cholerny jest dostęp do świec i nawet Panowie nie zaproponowali przy okazji ich wymiany... i co?? po kolejnych 5-6 tys.kolejny 1000zł za wymianę świec, bo chłodnicę trza ściągnąć...

Pierwszym zadaniem było ściągnięcie serwisówki... a poza tym szukając o opiniach serwisów BMW. w Polsce tylko dwa nadają się do odwiedzin...

 

Do samych kosztów eksploatacji na razie nie mogę zbyt wiele powiedzieć, bo mam za krótko i na razie koszty są na poziomie jak każdego innego wcześniej posiadanej maszyny.

 

Przykład. serwis zaśpiewał mi wymianę płynu hamulcowego za 280zł... w serwisie niezależnym 100zł.

Zresztą serwisy autoryzowane nie tylko BMW są drogie i ceny brane są z kosmosu.

Kolega kupił nową Yamahę i zażądano prawie 600zł... spytał co będzie robione... odpowiedź: nic, ogólny przegląd motocykla...

 

Pewnie ktoś zada pytanie jaki model motocykla posiadam... czy to istotne? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Jestem nowy więc i pytanie dość prozaiczne. Jestem na etapie podejmowania decyzji o kupnie albo bmw 1100 lt (rt) albo hondy ST 11000. Niestety nikt do tej pory nie pokusił się by mi odpowiedzieć która maszynka jest lepsza, wydajniejsza ekonomiczniejsza, wygodniejsza, ekonomiczniejsza, przylepniejsza do drogi, itd, itp.

Babinicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A może, poprostu bardziej jest istotny fakt - który bardziej ci się podoba!!!!

nie ma maszynki bez wad!, jak ktoś ci napisze że moto trzyma się drogi jak przykładowy rzep - to będsziesz mniej ostrożny ?

Moim zdaniem podstawa to aby moto podobało się właścicielowi .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może, poprostu bardziej jest istotny fakt - który bardziej ci się podoba!!!!

nie ma maszynki bez wad!, jak ktoś ci napisze że moto trzyma się drogi jak przykładowy rzep - to będsziesz mniej ostrożny ?

Moim zdaniem podstawa to aby moto podobało się właścicielowi .

Pozdrawiam

motocykl to nie obraz na ścianę

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl to nie obraz na ścianę

Jeżdżę motocyklami od 86 r. no i miałem ich powiedzmy naście ,jednak nigdy nie kupiłem czegoś co mi się nie podobało.

Tak kolego to nie obraz , wiele wniosłeś do tematu co wybrać - ja ze swojej strony mógłbym dodać że to także nie krzesło i kredens !!! ale to chyba każdy wie .

Motocykl to pasja i zamiłowanie - więc jak coś co pasjonuje może być tylko narzędziem ?

Czasami odnoszę wrażenie że jest grupa ludzi na forach , którzy zamiast wnosić coś od siebie - czy w jakiś sposób pomagać , nabijają sobie postowe liczniki aby mieć np. w opisie ,,spec " . No a potem człowiek dostaje od specjalisty taką , a nie inną odpowiedź !!

Jeśli uraziłem - przepraszam , jednak takie odpowiedzi same proszą się o sarkazm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...