Skocz do zawartości

Wszystko o BMW/zalety, wady, opinie!!


Rekomendowane odpowiedzi

Jezdzilem tylko seria F800 i R1200(GS i RT) no i stary K 1100 RS :icon_mrgreen:

Nie podoba mi sie charkterystyka silnika bokser. Jakis taki slabowity i trzesie na boki. O wiele przyjemniejsza wedlug mnie sa silniki f 800. Dynamiczne, z przyjemna charakterystyka pracy.

Dla mnie rewelacja w BMW sa zawieszenia i hamulce. No i grzane manetki-super sprawa! Zadne inne tak nie grzeja :P

A ESA to po prostu mega wypas-sprawdzalem dzialanie tego wynalazku na postoju, robi wrazenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renoma marki - wabik na kobiety j.gif biggrin.gif

Jeśli wziąć pod uwagę wygląd motocykli to raczej marny z nich wabik :)

Beemki mają genialne zawieszenia, ergonomię, hample. Ciekawa gama silników, dwa rodzaje dwucylindrowców, single i rzędówki. Plusami też są duże przerwy między przeglądami i dość niskie koszta eksploatacji.

Główną wadą każdej beemki to wysoka cena w Polsce. Nie zawsze da się to uzasadnić wysokiej klasy podzespołami zawieszenia, hamulców, silnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z poprzednikami, te zawieszenia sa swietne, jadac naprawde nie myslisz o dziurach:D:d, taa grzane manetki tez doswiadczylem jak jechalem K1200R kiedy jadac 140km/h nagle poczulem ze cos jest z tymi manetkami nie tamk bo juz ich nie moge dalej trzymac bo takie goroace, a co sie okazalo ze ktso przedemna wlaczyl 2 tryb grzania/lol/haha, Boxer nie zrobil na mnie takiego wraznei jak nowa liniak serii K, naprawde csos niesamowitego.....z cenami to jest roznie bo teraz BMW znacznie odpuscilo z cenami, np motocykl serii K mamy za okolo 60 tys co porownujac do np R1 czy bladego nie odbiega znacznie. Jedyne co mozna stwierdzic to to ze nie raczej trudno trafic tania uzywana BMW...trzymaja sie w cenie bo jest ich znacznie mniej niz japoni. Gdybym mial kase to chetnie kupil bym nowsza BMW K12000S ale....niestety;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na K1200S też mam chrapkę. Godny następca hondy blackbird. Zajc powinien się karnąć, bo nie wie co traci :)

Odnośnie bokserów to nie jest to żadna rewelacja. Bardzo oszczędne, prosta budowa. Jednak w wersji hp2 enduro, megamoto i sport niezłe z nich harpagany. Tak samo nowe singiel użyty np. w xchallengeu ma niezłego kopa :) . Szkoda tylko,że mało jest w Polsce używanych sprzętów i mało mechaników znających się na bawarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kontroli trzeba się chyba pytać o ksywki z forum.motocyklistow.pl :notworthy:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh;p/niestety nie mam bialego kasku, ale BMW jest biała jak pierwszy snieg:D/.Nie raz mialem taka sytuacje ze jak zaczalem za kims jechac to ludzie przedmna jadacy zaczeli stosowac sie do przepisow ruchu drogowego, a raz jadac przypadkiem przez cale osiedle za typkiem w puszczce ktory ostro dawal po uliczkach osiedlowych trzymalem mu sie na ogolnie to nawet jak zaczal myslec to skrecil w boczna uliczke i sie zatrzyaml;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F 800 ST i mogę tylko wszystkim polecić. Ergonomia, heble, wyposażenie, komp, abs i kufry. Przesiadłem się z cruisera ( draga 1100) i powiem tak - pierwsze 50 km dramat, biegi, kierunki nie tam, i wieje ale po 100 km nie wsiadłbym na choperka bo to już nie to :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...