Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem :clap: ..... dla pieszych, dzieci i innych rowniez :clap: :buttrock: :evil:

 

:crossy:

 

Tak kolego... Sądziedzi wiedzą, że jak ja wyjeżdzam to trzeba w domu siedzieć :icon_evil:

Jak mi wybudują jakiś teren do jeźdzenia to nie będe wariował na ulicy ale do tego czasu nie ma gdzie poćwiczyć... a szkoda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jechać bez przyśpieszania trzeba by się asekurować hamulcem bo bez tego jest lekko niebezpiecznie a ja stałem na tylnych podnóżkach więc nie miałem hampla pod nogą.. Z resztą to byla tylko spontaniczna akcja ...

 

Stifler ja żartowałem :cool:

Elegancko Ci ta guma wyszła, naprawdę..

Taka umiejętność przydałaby się i mi ale silnik w moim moto do gum stworzony nie jest. I dlatego nawet nie zamierzam próbować :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzie którzy próbowali postawic na gume GSXR 600 mniej więcej rocznik 1996-1999 na gaźnikach

wczoraj probowałem doś długo postawić go z gazu kurna nie idzie mi wkręcam na obroty ok 8-9 tys odpuszczam na ułamek sekundy manetke i daje w palnik i nic dupa moto daje buta ale na gume nie idzie, już się zastanawiam czy coś z silnikiem nie mam czyżby za mała moc miał, czy moze coś źle robie bo kurna na rózne sposoby już próbowałem, a może mam za małą zembatkę z tyłu i za duzą z przodu hgw :/

 

.. Jak będziesz odejmował gaz docisnij kierownice a jak będziesz odkręcał to ciągnij ja , albo stan na podnóżkach pasażera i popróbuj ta sama metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tez stawiam pierwsze kroki jesli chodzi o jazde na gumie, moto mam ciezkie bo gsxr 750 z 90 roku (olejak). Propos pozycji to wlasnie chcialem sie zapytac jak najlepiej sie uczyc? na siedząco? Czesto na filmach widze ze jedna noga podnozce pasazera a prawa na swoim podnozku na heblu. Czesto tez widac normalnie na stojąco na swoich podnozkach. Ja probowalem narazie tylko na siedząco. Pozdrawiam i prosze o rade

Edytowane przez miklass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tez stawiam pierwsze kroki jesli chodzi o jazde na gumie, moto mam ciezkie bo gsxr 750 z 90 roku (olejak). Propos pozycji to wlasnie chcialem sie zapytac jak najlepiej sie uczyc? na siedząco? Czesto na filmach widze ze jedna noga podnozce pasazera a prawa na swoim podnozku na heblu. Czesto tez widac normalnie na stojąco na swoich podnozkach. Ja probowalem narazie tylko na siedząco. Pozdrawiam i prosze o rade

 

Według mnie najlepiej uczyć się na siedząco bo na początku jedziesz z kołem o wiele niżej i trudniej jest się nakryć motorem.. Jak jedziesz na stojąco to można czasem pójść od razu dość wysoko i spanikować.. Jednak początki są zawsze trudne.. Trzeba brać pod uwage fakt, że nawet najlepsi popełniają błędy a takie błędy drogo nas mogą kosztować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka postow , gdzie chlopaki maja problemy z postawieniem z gazu 600tek.

mala rada, przestancie sie meczyc a w szczegolnosci uczyc stawiania z gazu. tez to przerabialem calkiem niedawno. coprawda postawie moja cbr z gazu (najpierw do 7tys, odejmuje i ciagne do 10, idzie do gory) ale co sie kurka czlowiek nameczy to juz jego. 600tke jak sie nie ma wprawy w gumie ciezko z gazu stawiac i cos dalej jechac.

sprobowalem ze sprzegla i jest duzo latwiej a przy tym wolniejsze gumy wychodza, wiec dla poczatkujacych bezpieczniejsze.

dalem sobie spokoj ze zrywaniem cbr-y z gazu bo tylko sie meczylem, a ze sprzegla idzie duzo lepiej i latwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka postow , gdzie chlopaki maja problemy z postawieniem z gazu 600tek.

mala rada, przestancie sie meczyc a w szczegolnosci uczyc stawiania z gazu. tez to przerabialem calkiem niedawno. coprawda postawie moja cbr z gazu (najpierw do 7tys, odejmuje i ciagne do 10, idzie do gory) ale co sie kurka czlowiek nameczy to juz jego. 600tke jak sie nie ma wprawy w gumie ciezko z gazu stawiac i cos dalej jechac.

sprobowalem ze sprzegla i jest duzo latwiej a przy tym wolniejsze gumy wychodza, wiec dla poczatkujacych bezpieczniejsze.

dalem sobie spokoj ze zrywaniem cbr-y z gazu bo tylko sie meczylem, a ze sprzegla idzie duzo lepiej i latwiej.

 

Może i ze sprzęgła łatwiej postawić na koło i jechać dalej ale na początek można sobie zrobić krzywde.. Z gazu nie ma takiego mocnego szarpnięcia a motocykl płynnie i w miare wyczuwalnie podnosi się do góry, natomiast ze sprzeglem przód podnosi się gwałtownie i szybko.. Wiadomo, że jak ktos nauczy się ze sprzęgła to będzie mu o wiele łatwiej ale na samym początku polecałbym podnoszenie z gazu. Ja podnosiłem z gazu moje Suzuki Bandit 600 a wszyscy mi mówili, że sie nie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=YQHnNLGCDJ0

Pochwale sie moim (naszym filmikiem) ciezko sie jezdzi na gumie na 70tce, bo dopiero zaczynam lapac o co chodzi :flesje:

Domyslam sie, ze muza sie moze nie spodobac co bardziej wrazliwym Forumowiczom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A VFR 750 ktoś próbował z Was stawiać? Mi sie kilka razy udało z gazu troche ale kawałek i nie ukrywam , ze lekkiego cykora mam a używać sprzętgła narazie tez mi sie nie widzi , sprzęt waży swoje a ma tylko 100 koni ... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt waży swoje a ma tylko 100 koni ... :crossy:

 

temat z kopalni :D nooo i prawda, ze zartujesz , ze MA TYLKO ?

 

 

PS. Kwiatek - Street "Stunters" w krotkich rekawkach i adidasach :smile:

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt waży swoje a ma tylko 100 koni ... :icon_mrgreen:

Ja nie chcący :icon_mrgreen: przejechałem sie raz brata GPZ 1100(ok 138KM) co na 2 biegu za bardzo (lub szypko) chciałem sie bujnąć no z 30m przejechalem z kołem ok 50cm nad ziemia. A jeżdzić na kole najlepiej jest nauczyć się na crossie bo łatwo jest utrzymać go z tego wzgledu ze jest lekki i ma dobre przełożenie:

http://pl.youtube.com/watch?v=I5bgRpeDZOU

na tym filmiku widać że koleś nie ma problemu. Praktyka zawsze (lub tylko ona) coś daje. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=YQHnNLGCDJ0

Pochwale sie moim (naszym filmikiem) ciezko sie jezdzi na gumie na 70tce, bo dopiero zaczynam lapac o co chodzi :icon_mrgreen:

Domyslam sie, ze muza sie moze nie spodobac co bardziej wrazliwym Forumowiczom :icon_mrgreen:

no widac spory postep:) dobrze idzie. Ja niestety mam cos z mozgiem i nie panuje nad tylnym hamulcem na kole i odkad wy**balem to przestalem zapinac biegi dalej niz 2... Na jakich biegach robisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...