Skocz do zawartości

Mandat za wyprzedzanie w korku (przekroczenie linii P-4)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzis jezdzilismy caly dzien motorami z kumplem moim i pod koniec dnia jeszcze dolaczyl do nas moj kuzyn i czekamy na niego i cos sie dluzy a on przyjechal po 20 minutach i mowi ze go policja zatrzymala:

 

wyprzedzal korek standardowo z obydwu stron samochody staly; bylo to w Mosinie u niego i stanal pod samymi swiatlami przed korkiem i nagle z przeciwnej strony policja zajechala mu droge i każą mu zjechac i dali mu mandat za PRZEKROCZENIE LINII P-4 (podwojna ciagla).

 

Suma mandatu: 200 zlotych + 5 punktow karnych!!!

 

Tak nas powitali niebiescy w nowym sezonie! Chamstwo i skandal jak dla mnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haahaha :evil:

 

wlasnie to zadne jaja, policja chyba jajcarsko podeszla do sprawy 1. kwietnia. Z tym, ze ja mialem szczescie bo mnie nie zlapali, pomimo, ze jechalem przez Mosine w korku 30 minut ta sama droga i mijalem straz miejska. Ale kuzynowi, ktory jest biednym - jak wszyscy w Polsce - studentem nie jest do smiechu. To jest czysta kpina, zero zagrozenia, kulturalnie sobie stal, a Ci mu nagle zajezdzaja droge z przeciwka! I jeszcze 5 punktow karnych!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem przez Mosine w korku 30 minut

 

no to chyba naprawdę na 1 kwietnia :biggrin: . przez pół godziny przez mosine to mozna przejść na czworakach ew się przeczołgać z jednego końca na drugi

 

generalnie z tym wyprzedzaniem w korku jest luka w przepisach bo jedne mówią że wolno a inne że nie i teraz bądź tu mądry . pewnie chcieli coś od niego wyciągnąć a nie wiedział jak gadać do dali mu mandat i tyle . polska rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo chlopaki z radiowozu to jakies wieksze gn*dy;p

No no no proszę mnie się tu z porównaniami nie rozpędzać ;)

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - korek stał czy jechał? Jak jechał, to nie ma to tamto. Jak stał, to się mógł spoko wyłgać.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej stronce zamieściłem kiedyś rozmowę z policjantami z patrolu motocyklowego drogówki.

Oto fragment rozmowy na ten temat:

 

Wojkop: No to porozmawiajmy o konkretnej sytuacji; jazda na motocyklu pomiędzy kolumnami samochodów stojących w korku, czy pod sygnalizacją świetlną - wolno tak, czy nie?

 

Artur: Jeśli jest to omijanie stojących samochodów i nie przekraczasz przy tym linii ciągłej - to wolno...

 

Krzysztof: ...inaczej to już wygląda gdy pojazdy są w ruchu...

 

Jak kogoś interesuje cały wywiad - zapraszam tu:

http://www.rockers.webd.pl/readarticle.php?article_id=24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się lepiej wezmą za rozładowywanie korków, a nie wlepianie mandatów. Poza tym w te 500 zł i 5 punktów nie chce mi się wierzyć, nawet gdyby pojazdy wlokły się ślimaczym tempem, a nie stały.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobna sytuacje mialem wczoraj.jechalem kupic buty na motocykl i przed swiatlami stalo sporo aut jak to w wiekszym miescie,korki sa.polecialem miedzy autkami i stanelem z przodu ale taki traf ze 3 auta za mna policja stala.i co !? i kogutami se pomrugali.ale zielone i jade.ujechalem z kilometr a tu inny radjowuz mnie zatrzymuje.i pytaja dlaczego nie zatrzymalem sie jak tamci mrogali.powiedzialem a z kad ja mogłem wiedziec ze do mnie se myrgaja.powiedzieli czemu cwaniacze i czy tablice z wydzialu komunikacji to taką pogieta dostałem.?.ale mniejsza z tym po prostu chcieli sie przyczepic do motocyklisty.jacys nerwowi byli.pouczenia tylko dostalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

generalnie z tym wyprzedzaniem w korku jest luka w przepisach bo jedne mówią że wolno a inne że nie i teraz bądź tu mądry . pewnie chcieli coś od niego wyciągnąć a nie wiedział jak gadać do dali mu mandat i tyle . polska rzeczywistość

w przepisach to chodzi dokładnie o to, że możesz jeśli:

 

- pojazdy się nie poruszają

- nie przekraczasz linii ciągłej

 

więc teoretycznie mieli prawo się przyczepić... a, że to idiotyzm to zupełnie inna kwestia

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobna sytuacje mialem wczoraj...... i czy tablice z wydzialu komunikacji to taką pogieta dostałem.?.ale mniejsza z tym po prostu chcieli sie przyczepic do motocyklisty.jacys nerwowi byli.pouczenia tylko dostalem.

No tak. wredni ci policjanci, znowu sie biednego motycklisty czepili co mu wiater tablicę podgiął...

 

A wy się potem dziwicie że policja tak a nie inaczej do motocyklisów podchodzi. Bajdełej - jaki jest cel podginania tablicy, bo zapomniałem?.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...