Skocz do zawartości

Demontaż oliwiarki do lancucha


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w motocyklu zamontowana oliwiarke do lancucha firmy Scottoiler. Chcialbym ja zdemontowac, bo mi niepotrzebna.

Powstrzymalem sie jednak przy demontazu, gdyz zauwazylem ze jeden z przewodow od dozownika oleju jest podlaczony gdzies przy bloku silnika w okolicy gaznikow. Jakie zadanie spelnia ten przewod? Czy moge go bez problemow odlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno to podciśnienie które uruchamia smarowanie "skapywanie" oleju tylko wtedy jak silnik pracuje

Tak jak kolega napisał. Z reguły ten wężyk jest podłączony do króćca ssącego w miejscu w którym podłączamy wakumetry do synchronizacji gaźników. Więc śmiało wywalaj oliwiarkę tylko pamiętaj żeby skutecznie zaślepić miejsce przy gaźniku gdzie była podłączona rurka bo inaczej silnik będzie ci ssał "lewe" powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w motocyklu zamontowana oliwiarke do lancucha firmy Scottoiler. Chcialbym ja zdemontowac, bo mi niepotrzebna.

Powstrzymalem sie jednak przy demontazu, gdyz zauwazylem ze jeden z przewodow od dozownika oleju jest podlaczony gdzies przy bloku silnika w okolicy gaznikow. Jakie zadanie spelnia ten przewod? Czy moge go bez problemow odlaczyc?

 

Tobie to oliwiarka na pewno nie jest potrzebna ale łańcuchowi chyba bardzo by się przydała.

A może nie chcesz wydawać kasy na uzupełnianie oleju w zbiorniczku oliwiarki?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jaki olej nie Scootoil można wlać na do Scootoilera??Tzn jaka lepkość żeby sprawdzić działanie.Bo mam taki ale nie wiem czy działa a nie będe kupować oleju do niego za 45zł nie wiedząc czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wlac nawet normalny olej silnikowy ( ktory zreszta w fabrycznej serwisowce Suzuki jest polecany do smarowania lancucha ) zeby sprawdzic czy dziala.

Kolego Piekarz, nie musisz wszedzie pisac ze zgadzasz sie z przedmowca :D

Wystarczy ze napiszesz tam gdzie sie nie zgadzasz :icon_razz:

Pamietaj ze nasz serwer ledwie dyszy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...