Skocz do zawartości

Strzelanie z tłumnika


ManiekB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem kiedyś wnetrze silnika od ZXR400 po dłuzszym "męczeniu". Przegrzany zawór zablokował sie w prowadnicy, miał kolizje z tłokiem. Zawór po kolizji urwał sie tuż za prowadnicą i wpadł do cylindra powodując ze ten wraz z głowicą wyglądać zaczął jak po ostrzale ze śrutówki.

do wymiany zakwalifikowano:

głowicę kompletną i tłok.

 

droga forma zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

chcialem stworzyc taki temat ale po skorzystaniu z opcji "szukaj" widze ze nie ma sensu:D chcialem prosic kogos doswiadczonego zeby opisal technika strzelania z tlumika...tzn jak to sie robi...i odrazu co to psuje i ile trzeba wydac pozniej na naprawe? czy kazdym motorem mozna oddac tlumikowa salwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie każdym moto się da. Jeżeli nie ma elektrycznego rozrusznika, to nie strzelisz. A może?

Technika - odkręcasz gaz, wyłączasz silnik trzymając odkręconą manetkę, włączasz zapłon. I jebs. Różne silniki wymagają różnego otwarcia manetki gazu. Np. w Duce muszę tak do połowy odkręcić.

Strzelanie jest fajne, ale okazjonalnie- tak jak np w Łęczycy gdy walilismy z tłumików hurtowo :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdym moto się da. Jeżeli nie ma elektrycznego rozrusznika, to nie strzelisz.

no co Ty opowiadasz ,widziałem nie jedną ete pacyfikująca miasto wydechami

najproście sie strzela w czasie jazdy wyłanczasz na ok sek zapłon i włanczasz ponownie najlepije to wykonywać na średnich obrotach i próbowac za kazdym razem je zmieniać aż zacznie strzelać :mrgreen: jak juz coś wyda tam z siebie to spróbuj to samo wykonywac ale w czasie wyłącznie zapłodu odkęcić i gwałtownie zamknać manetke i właczyć zapłon ,jak wyczaisz kiedy i jak najlepiej strzela mozesz zaczac to póbować na postoju :) ,najlepiej jak piesi przechodza przez pasy :twisted:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja strzelałem nawet Kaszlakiem (Maluchem) , heheheh, to była jazda, tylko w starszych modelach może siu to skończyć rozeraniem wydechu jak tulipan :mrgreen: . Oczywiście podpisuję się pod tym co koledzy napisali i w moto tego nie robię.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W sumie racja - walnąłem za dużo wina chyba, tym bardziej, że potem pisałem dobrze... Żesz :roll:

pzdr

Aha, no ale na postoju, jak się w nieodpowiednim momencie nie puści wyłącznika zapłonu to d*pa blada. Bez elektrycznego rozrusznika nie strzeli, bo jak? Z kopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik albo nie rozumiem zasady strzelania z tlumika albo Ty uwziales sie na ten rozrusznik :) Jezeli strzelasz na postoju to wydaje mi sie, ze najistotniejsze jest wylaczenie zaplonu i wlaczenie w odpowiednim momencie w stosunku do polozenia tloka. To czy moto wyposazone jest w rozrusznik nie jest wazne(?), wazne natomiast jest zeby byl wlacznik zaplonu :)

Slyszalem natomiast, ze nie na kazdym wydechu mozna strzelac - np. na wolnym nie - prawda to?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bush kurcze sam już się pogubiłem... Wydawało mi się, że na postoju w perzypadku nie wyczucia odpowiedniego momentu wyłączenia/włączenia zapłonu można sobie pomóc rozrusznikiem żeby strzelić.

OK, muszę to po prostu przetestować, jak mi Dukę złożą. Przynajmniej jest powód, żeby postrzelać sobie z wydechów :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...