Skocz do zawartości

Odpalanie w okresie zimowym : TAK czy NIE


Kostek74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra teraz czas na moje lamerskie pytanie... :oops:

 

co to znaczy przelać paliwo w gaźniku, jak się zostawia paliwo w gaźniku i jak spuszcza się z niego paliwo? (jeśli operacje różnią się przy poszczególnych motocyklach to proszę wersję dla mojej nerki, jeśli można :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz czas na moje lamerskie pytanie...  :oops:

 

co to znaczy  przelać paliwo w gaźniku, jak się zostawia paliwo w gaźniku i jak spuszcza się z niego paliwo? (jeśli operacje różnią się przy poszczególnych motocyklach to proszę wersję dla mojej nerki, jeśli można :P )

 

 

buahahahaahahahaha ku*wa juz dawno sie tak nie usmialem :lol: :lol: :lol:

8O

powiedzcie mi ludzie jak to jest bo ja caly czas zachodze w glowe :roll: jak mozna uzywac czegos o czym sie nie ma bladego pojecia, nie wie jak funkcjonuje i nie zna najprostzych pojec z zakresu budowy czy obslugi ja to juz chyba poprostu za glupi jestem zeby to zrozumiec :?

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC chcesz porównywać Junaka lub M72 z wielocylindrowymi i wielogaźnikowymi silnikami japońskimi.

Zauważ że dysze w Twoich gaźnikach mają otwory wieksze niż tatar w dupie i poza dużym kawałkiem lakieru nic nie jest w stanie ich zatkać.

A po drugie to który motocyklista kopie swój ukochany motocykl.

W razie potrzeby uruchomienia wystarczy energicznie nacisnąć dzwignię rozrusznika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz czas na moje lamerskie pytanie...  :oops:

 

co to znaczy  przelać paliwo w gaźniku, jak się zostawia paliwo w gaźniku i jak spuszcza się z niego paliwo? (jeśli operacje różnią się przy poszczególnych motocyklach to proszę wersję dla mojej nerki, jeśli można :P )

 

 

buahahahaahahahaha kur*a juz dawno sie tak nie usmialem :lol: :lol: :lol:

8O

powiedzcie mi ludzie jak to jest bo ja caly czas zachodze w glowe :roll: jak mozna uzywac czegos o czym sie nie ma bladego pojecia, nie wie jak funkcjonuje i nie zna najprostzych pojec z zakresu budowy czy obslugi ja to juz chyba poprostu za glupi jestem zeby to zrozumiec :?

 

:mrgreen:

 

Moc, przecież chłopak się właśnie pyta, żeby się nauczyć - i nie być ignorantem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysil sie i przeczytaj ten temat od początku.

 

śledzę go od początku :? specjalnie długo nie zadawałem tego pytania bo myślałem, że wyniknie to w toku dyskusji :?

 

z tego co (nie?)zrozumiałem to zostawienie paliwa w gaźnikach jest pozostawieniem kranika na ON i przekręcenie manetki i trzeba na 6stce przekręcić kołem żeby tłok się poruszył

 

usunięcie paliwa z gaźnika to rozkręcenie i wylanie bądź paliwa, bądź odpalenie moto na kraniku OFF

 

jeśli to są poprawne definicje pojęć to nie rozumiem jeszcze tylko przelewania paliwa w gaźnikach.

 

powiedzcie mi ludzie jak to jest bo ja caly czas zachodze w glowe Rolling Eyes jak mozna uzywac czegos o czym sie nie ma bladego pojecia, nie wie jak funkcjonuje i nie zna najprostzych pojec z zakresu budowy czy obslugi ja to juz chyba poprostu za glupi jestem zeby to zrozumiec Confused

 

wiesz jak działa Twoj procesor? a karta graficzna? znasz zasadę budowy płyty głównej? mnożnik, szyna, timingi wiesz na czym to polega?

 

zamiast się naśmiewać pomógłbyś, albo w ogóle się nie odzywał :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gaźnikach motocykli jap. na dole są śruby spustowe i wystarczy je poluzować aby pozbyć się paliwa.

Wypalanie paliwa z gaźników jest morderstwem dla silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

wiesz jak działa Twoj procesor? a karta graficzna? znasz zasadę budowy płyty głównej? mnożnik, szyna,  timingi wiesz na czym to polega?

 

...

 

A ja wiem, i co to jest gaźnik tez wiem... a co... a pochwale sie i walne posta nic nie wnoszącego do dyskusji :P

 

 

Zastanawia mnie kwestia zleżalego paliwa - to, że go ubywa to jedno, ale traci ono przecież także swoje paramatry... Nie wiem, czy trzymanie pełnego baku przez całą zimę to dobry pomysł. Moze są jakies lepsze sposoby zabezpieczenia baku na sen zimowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC chcesz porównywać Junaka lub M72 z wielocylindrowymi i wielogaźnikowymi silnikami japońskimi.

Zauważ że dysze w Twoich gaźnikach mają otwory wieksze niż tatar w dupie i poza dużym kawałkiem lakieru nic nie jest w stanie ich zatkać.

A po drugie to który motocyklista kopie swój ukochany motocykl.

W razie potrzeby uruchomienia wystarczy energicznie nacisnąć dzwignię rozrusznika.

 

 

po pierwsze, tatarowi w dupe nigdy nie zagladalem wiec wypowiadal sie w tym temacie nie bede :lol: a co do zapychania sie gaznika to mozesz byc pewien, co zreszta na pewno dobrze wiesz, ze sa bardzo newralgiczne na zanieczyszczenia

po drugie, k woli wyjasnienia "kopac" = energicznemu nacisnieciu dzwigni rozrusznika 8) to tak dla czystosci tematu

po trzecie nie wiem czy dysza 140 jest az taka ogromna srednica w porownaniu do japonskich maszyn....

:mrgreen:

 

[ Dopisane: 04-10-2005, 02:30 ]

dobra teraz czas na moje lamerskie pytanie...  :oops:

 

co to znaczy  przelać paliwo w gaźniku, jak się zostawia paliwo w gaźniku i jak spuszcza się z niego paliwo? (jeśli operacje różnią się przy poszczególnych motocyklach to proszę wersję dla mojej nerki, jeśli można :( )

 

 

buahahahaahahahaha kur*a juz dawno sie tak nie usmialem :lol: :lol: :lol:

8O

powiedzcie mi ludzie jak to jest bo ja caly czas zachodze w glowe :roll: jak mozna uzywac czegos o czym sie nie ma bladego pojecia, nie wie jak funkcjonuje i nie zna najprostzych pojec z zakresu budowy czy obslugi ja to juz chyba poprostu za glupi jestem zeby to zrozumiec :?

 

:mrgreen:

 

Moc, przecież chłopak się właśnie pyta, żeby się nauczyć - i nie być ignorantem!

 

sorry :oops: ale czasami nie wytrzymuje czytajac pytania co po niektorych uzytkownikow jednosladow, choc z drugiej strony jak to mowia kto pyta nie bladzi....

:mrgreen:

 

[ Dopisane: 04-10-2005, 02:34 ]

wiesz jak działa Twoj procesor? a karta graficzna? znasz zasadę budowy płyty głównej? mnożnik, szyna,  timingi wiesz na czym to polega?

 

zamiast się naśmiewać pomógłbyś, albo w ogóle się nie odzywał  :?

 

a co ty mi tu za lamerskie pytania zadajesz :lol: , myslisz ze jak poczytas troche komputer"swiat" to juz zes wszystkie rozumy pozjadal....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Dudek- niech chlopaki nie spuszczaja paliwa z komor plywakowych- wiecej roboty dla nas:-)))) , wcale sie nie trzeba potem dziwic ze na wiosne ... "panie chodzil dobrze , a teraz nie chce zagadac.."Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek ja lojalnie podpowiadam wszystkim a i tak zarabiamy na matołkach.

MOC podaje przykład dyszy 140 a czy ja napisałem że się zatykają główne dysze?

A szłyszałeś o dyszach 30, 34 lub 40 ? to właśnie one podczas odparowywania paliwa bardzo mcno się zatykają i moto nie odpala lub nie ma wolnych obrotów tak jak np. Twój sowiecki sprzęt który się wolno kręci ale to nie są wolne obroty tylko zadyszka gruźlika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty mi tu za lamerskie pytania zadajesz Laughing , myslisz ze jak poczytas troche komputer"swiat" to juz zes wszystkie rozumy pozjadal....

 

pytam bo to Ty stwierdziłeś, że trzeba mieć pojęcie o budowie i zasadzie działania tego co się użytkuje - to nie mój pogląd i ja nie wiem jak działa np procesor czy grafa :lol:

 

:( ale nie sprzeczajmy się już :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...