Skocz do zawartości

DID czy VAZ


Blondas369
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupic zestaw napedowy do fajera 98 początko miał byc did ale znalazłem tansza alternatywe firmy VAZ czy ktos moz emiał stycznosc z ta marką i moze sie wypowiedziec na temat łąncucha 525HVR108

z góry dzieki za informacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wersję szwajcarską 75kM lub niemiecką zdławioną do 37kW to wystarczy VAZ.

W przypadku wersji niedławionej powinieneś kupić łańcuch DID w najmocniejszej specyfikacji + dobre zębatki np PBR w wyk."45"

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam chcesz sprzedawać sprzęta i kusić kogoś nowym napędem to prosze bardzo, może być i VAZ

ale jeśli chcesz troszke sprzetem pojeździć to wg mnie tylko DID, wydasz może i troszkę więcej na początek ale przekładając to na kilometry wyjdzie naprawdę taniej

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejezdzilem na VAZ caly sezon i po ok 10tys byl do wymiany i wygladal jak scierwo :biggrin: do singla takiego 45KM to tak ale do cebry 900 absolutnie... inne moto, inne potrzeby, inne zestawy "PanVitan" :wink:

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niecne Zielone Oczy

Iris nie jest za dobry, a vaz to juz w ogole padaka. Dołóż troche kasy i kup DID.

 

PS. To ja pisalem Pawel, zapomnialem sie przelogowac :icon_evil:

Edytowane przez Niecne Zielone Oczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy RK lub DC też nie są złe tylko należy go stosować do danego motocykla zgodnie ze specyfikacją producenta.

Firma IRIS produkuje porządne łańcuchy ale jej marka została w naszym kraju zepsuta przez pseudo fachowców z powodu publikowania tabel niezgodnych z oryginalnymi tabelami wytrzymałości.

Kombinacja taka miała na celu szybki zysk importera.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z łańcuchami RK ??

 

W mojej kawie (636 '02) fabrycznie był DID. Nie wiem jaki, ale chyba 525 ZVM albo samo VM. Fabryczny łańcuch wytrzymał 33tkm mojej, dalekiej od przepisowej, jazdy, z częstym dawaniem na koło i tego typu wygłupami. Wymieniłem go, bo się krzywo wyciągnął, regulacji było jeszcze że hoho :) Potem założyłem najmocniejszego RK jakiego mieli w Larssonie - wisiał jak szmata po 15tkm, no normalnie ciągnął się po asfalcie, do tego krzywo się wyciągnął. Teraz kupiłem najmocniejszego DIDa jakiego udało mi sie dostać, czyli bodaj 525ZVM2, od wymiany zrobiłem 9tkm i jeszcze ani razu go nie musiałem naciągać. Jak o mnie chodzi - DID i tylko DID. Jest DID, a potem długo, dłuuuuugo nic. No nie kupię już nic innego.

 

--

pzdr

yahoo & 636RT '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko DID :lalag:

Wychodzi najtaniej w przeliczeniu zł/km :)

W mojej szkółkowej GS500 jest DID520 O-ring nie z tych najdroższych i nawinął już 36 tys km pod kursantami. Naciągany był tylko dwa razy na tym dystansie.

VAZ jest słaby, IRIS to syf, zaś RK jest dobrym łańcuchem, ale przelicznik cena/trwałość wypada gorzej niż w DID'zie.

Przewalamy w szkółce motocyklowej 10 zestawów rocznie i widzimy jakie łańcuchy są najlepsze.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos używał Tsubaki? Słyszałem wiele opinii że są the best.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w XJ 600 łańcuch RK, zwykły o-ringowy od 12 tys. km i też naciągałem go tylko raz na samym początku. Ale mam automatyczne smarowanie olejem. Przedtem miałem VAZ i oczywiście "mało łańcucha za małe pieniądze". Przed VAZem miałem RK chyba XW-ringowy, ale przy smarowniu sprejami szybko sie skończyły uszczelnienia i łańcuch wytrzymał tylko 26 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_twisted:

jam chcesz sprzedawać sprzęta i kusić kogoś nowym napędem to prosze bardzo, może być i VAZ

ale jeśli chcesz troszke sprzetem pojeździć to wg mnie tylko DID, wydasz może i troszkę więcej na początek ale przekładając to na kilometry wyjdzie naprawdę taniej

 

 

Myśle że takie myślenie jest podobnie niefair jak porady w stylu "wyklep ramę i szukaj frajera". Zdarza nam się kilka razy w roku odbierać telefony od klientów z pytaniem o najtańszy zestaw do supersporta, bo sprzęt idzie na sprzedaż. Sam osobiście nie wyobrażam sobie gorszej głupoty, dobrze że opony do supersportów i terenówek mają inne rozmiary, bo głupotę z najtańszym łańcuchem serwowanym do sprzedawanego motocykla mogę porównac tylko z założeniem kostki do giksera 1000 :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...