Skocz do zawartości

Pierwsze moto sport, 600 czy 1000 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Bo to co jest seryjne dziś w samochodach za kilka lat będzie w moto. Samochody za 10 lat będą jeździć same. Dlaczego? Bo najsłabszym ogniwem jest człowiek i dążą do tego żeby go wyeliminować a pojazdy będą sie poruszać same.

[...]

Pierdolona moda na bezpieczeństwo! Miliony radarów, myślące za kierowców samochody. Do czego to zmierza??

A gdzie przyjemność? Emocje?? Adrenalina?? To właśnie czyni to wszystko pięknym i takim niech pozostanie!

 

Tam gdzie przyjemność, emocje i adrenalina płynące z czajenia się w lesie i zastanawiania się, czy będzie się dziś miało co zjeść w jaskini czy nie. Jestem pewien, że Ugh też narzekał do Ogha na wynalazek tego cholernego rolnictwa, zamiast porządnego myśliwstwo-zbieractwa trzeba cały dzień zapie**alać.

 

O budynkach, ubraniach, antybiotykach i innych takich wynalazkach nie będę mówić w ogóle. :->>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enZo nigdy się chyba z Tobą nie zgodzą (raczej napewno).

W tą stronę to zmierza i nie unikniesz tego w żaden sposób, tego się nie da zatrzymać, będzie to trwac jakiś czas ale w końcu nastapi, a jedynym wyjściem dla kochających motoryzację - nadal będą motocykle sportowe bez wspomagaczy (oby) ale już bez tablic rejestracyjnych, lamp, kierunkowskazów.

 

"Więc zdąża się ze sprawdzam możliwości 600 tki na drodze krajowej nr. 17 i wcale się tego nie wstydzę, ani też nie czuję się winnym."

 

Pozdrawiam mistrza prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już tu nie wypowiadać ale nie moge tych waszych ocen ludzi i braku tolerancji do innego zdania :D :icon_exclaim:

 

 

1. Leszek Karlik - pisze o MOTORYZACJI :icon_exclaim: :icon_exclaim: a nie innych aspektach życia więc nie wiem w ogóle po co ten tekst?

 

2. Kolejna ocena tmi - "mistrz prostej" - a niby skąd to wiesz?? Znasz mnie, wiesz jak jeżdżę, i gdzie?

 

 

Nie jestem długo na tym forum ale widzę że jest tu całkowity barak tolerancji odmiennego zdania i ciągłe wyrzucanie i wymyślanie komuś czegoś na podstawie co napisał - "że mistrz prostej, że jeździ jak precel, że się nie zna itd" .Każdy ma swoje zdanie i nie każdy się musi z nim zgadzać ale to nie powód żeby wyciągać jakieś domysły kto kim jest i jak jeździ. Forum jest anonimowe i wiadomo że to są tylko domysły a nie fakty!

Każdy może sie mylić.

 

Ja zawsze staram się pisać "bezosobowo" bo was nie znam, więc pisze swoje zdanie o danym temacie które nie wszystkim musi sie podobać ale chcę poznać też wasze.

 

Forum jest do wymieniania się opiniami a nie najeżdżaniu jeden na drugiego i snuciu wniosków wyssanych z palca- czy nie tak?

 

Ale to przecież takie POLSKIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

tmi i Dawid22 - proponuje uzupełnić profil a później się wdawać w dyskusje o moto! Już bylem na forum gdzie było nie wiadome kto czym jeździ(niczym?) i nie raz byłem nazywany tak czy inaczej przez osobę w ogóle nie mająca moto np. przez fotografa.

 

FINITO

 

 

Pozdro

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego obowiązkowy ABS we wszystkim, kontrola trakcji, tak na początek chociaż, z biegiem lat inne systemy.

 

ABS wcale nie jest taki super, po pewnej przygodzie jakoś trudno wyobrazić sobie taką sytuację:

Jedziesz szerokim prawym długim łukiem a tu nagle widać jak z naprzeciwka akurat osobówka wyprzedza sobie na podwójnej i leci na czoło, pełna koncentracja :szybki plan, korekta toru jazdy, hebel przód z wyczuciem na granicy uślizgu przedniej opony i nagle w to wszystko wpieprza się ABS na ułamek chwili puszczając hamulce, koncentracja, cały tor jazdy wpizdu...

 

Mam wrażenie że ABS, kontrole trakcji i inne "pomagacze" odbierając możliwość nabrania doświadczenia ratującego dupę, można sobie wkręcać: przecież w razie "W" uratuje nas automat. Tylko automat działa ślepo zaprogramowany a człowiek ma możliwość uczenia się i zmiany działania w zależności od warunków. Tylko potrzeba na do doświadczenia którego lepiej załapać na mniejszej maszynie, więcej czasu na naukę odpowiednich reakcji i mniej boli :D

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmi i Dawid22 - proponuje uzupełnić profil a później się wdawać w dyskusje o moto!

 

Nie wiem czy wiesz ale my nie rozmawiamy a przynajmniej nie ja o moto. Zrozum, że drogą demokratycznych wyborów wybraliśmy sobie władzę, która to ustanowiła prawo. Prawem tym są między innymi przepisy ruchu drogowego. Mamy w mieście ograniczenie 50km/h nie dlatego, że jakiś Minister Wacek tak chciał tylko większość Polaków. Jadąc dozwoloną prędkością zgodnie z przepisami ruchu drogowego nawet jak kogoś zabijesz jesteś nie winny bo wypadek spowodowały "siły wyższe". Natomiast kilkakrotnie przekraczając prędkość umyślnie narażasz innych uczestników drogi. Ja i miliony polaków nie życzymy sobie, żeby ktoś narażał nas i naszych bliskich. Z naszych podatków są robione te drogi. Chyba możesz to uszanować? Cały czas staram się Ci wytłumaczyć, że możesz decydować o swoim życiu, ale nie o życiu innych ludzi, poprostu nie masz do tego prawa. Jak chcesz sobie zapie**ala* to jedz na tor a jak Cię nie stać to nie jeździj tak szybko. Ja nie ukradne plazmy bo mnie na nią nie stać, poprostu będę oglądał telewizję na telewizorze z dużą dupą. Ty złamiesz prawo i ją ukradniesz bo lubisz ryzyko, to dokładnie Twoje rozumowanie. Na koniec wyobraź sobie, że każdy ma w 4 literach ograniczenia prędkości i inne przepisy prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Każdy powinien kupować moto na miarę swoich możliwości a mozliwosci poczatkujacego napewno nie sa na poziomie "litra" i dlugo nie beda od momentu kiedy zacznie czyms pyrkac.

 

Co do tego ze nie szanuje sie tu zdania innych ludzi i ocenia sie ich bezpodstawnie to sie zgodze, sam mialem taki przypadek, ale lepsze to niz rozmowa ze skuterowcami lub marzycielami o skuterach lub o R1...

 

Koledzy tmi i Dawid22 o co robicie tyle szumu skoro niczym nie jezdzicie (jak widze w profilu) naogladaliscie sie "uwagi"?

 

Tak na marginesie to niezla wrzawa sie zrobila i to poza tematem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że Dawid22 moto nie masz?? Więc jak dal mnie to pozamiatane i więcej z Tobą nie gadam!

 

 

Wiem ze trudno Ci jest sobie wyobraźić że jasdąc 150 km/h można jeszcze w porę reagować i kontrolować sytuację. Ale skąd masz niby to wiedzieć jak nigdy tyle moto nie jechałeś??

 

Moto nie tylko się rozpędzają - mają też HAMULCE!!! Gdybyś jeździł to byś wiedział!!!!

 

spiwor -dokładnie o tym mówię, ale żeby o zrozumieć to trzeba nie jedną taką sytuację przerobić w życiu, a nie naczytać się forum i przepisów!!!

 

Qrwa kolejne forum na którym się kłócę z osobami bez moto. Znowu dałem się nabrać :banghead:

 

Za brak opisu moto w profilu dawałbym bana :buttrock:

 

Pierdolone dzieci NEOSTRADY!!!!!!!!!! Szkołą sie zająć a nie forum.

 

 

No i się wku**wiłem na Święta.

 

 

No i już sie dowiedziałem o doświadczeniu Dawida22 http://forum.motocyklistow.pl/Sposoby-blok...-F4-t87362.html

 

Co już GS500 nie pasi tylko trzeba kupić CBR 600 F4i na pierwsze moto i ją zablokować. Ale fajnie będzie się pokazać na CBR nie to co na GSie :P :) :icon_evil: I już mamy odpowiedz o Dawid22 jeszcze chwila i bedzię wiadomo o TMI :clap: :clap:

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że Dawid22 moto nie masz?? Więc jak dal mnie to pozamiatane i więcej z Tobą nie gadam!

 

...

 

Pierdolone dzieci NEOSTRADY!!!!!!!!!! Szkołą sie zająć a nie forum.

 

 

Właśnie pokazałeś swój poziom. Wydaje Ci się, że drogi są budowane dla sportowych motocyklów a pieszych, samochody, skutery i całą resztę ludzi, którzy nie łamią prawa na drodze masz w dupie. Wierz mi, że 99,99% użytkowników drogi nie życzy sobie, żebyś przekraczał kilkakrotnie dozwoloną prędkość.

 

Od 4 lat jeżdzę samochodem i od 2 lat mam do czynienia z motocyklami, wprawdzie nie mam własnego i nadużywam życzliwości zmotoryzowanych kolegów ale napewno mam lepiej poukładane w głowie od takich bezmózgów, które łamią prawie 4 krotnie obowiązujące prędkości na mieście. Ja mam gdzieś to czy Ty się zabijesz jadąc 4krotnie szybciej niż ustawa przewiduje ale nie masz prawa narażać innych użytkowników drogi. Tacy jak Ty tego nigdy nie zrozumią, poczekaj aż komuś coś się stanie to będziesz miał czas na głębokie przemyślenia albo jako warzywo albo w więzieniu.

 

Dla mnie EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enZo co do tych pomówień że niby jesteś mistrzem prostej - mogą być prawdziwe :icon_evil: wystarczy popatrzeć na twoje fotki co masz do nich linka w podpisie ładne 2 centy brakuje do zamknięcia :icon_razz: pozdro

Edytowane przez James
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny domysł. A skąd wiesz co to za opony kto ich używał i kiedy były robione zdjęcia?

 

 

Od 4 lat jeżdzę samochodem i od 2 lat mam do czynienia z motocyklami
:icon_evil: :icon_razz:

 

To już Coś.

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny domysł. A skąd wiesz co to za opony i kto ich używał?

 

:icon_evil: są na twoim motocyklu więc domyślam się że to ty na nim jeździsz :) i to nie na jednej fotce tylko na wszystkich :icon_razz: ale to przecież nie ma znaczenia najważniejsza jest adrenalina i prędkość pozdrawiam :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już tu nie wypowiadać ale nie moge tych waszych ocen ludzi i braku tolerancji do innego zdania :icon_evil: :icon_razz:

 

 

Jaki brak tolerancji ???

Czy ktos usunal twoje posty z tego watku ?

Ty prezentujesz swoja opinie a inni sie z nia nie zgadzaja, lub zgadzaja - to wszystko.

Jesli chodzi o mnie to jazde w twoim wykonaniu tzn 150 na ograniczeniu do 40 uwazam za calkowicie nieodpowiedzialna, mimo ze sam rowniez jezdze szybciej niz kanadyjskie przepisy pozwalaja i rowniez denerwuja mnie ludzie wlokacy sie najszybszym pasem autostrady, zapominajacy np o podstawie tego czym jest ruch prawostronny.

Po prostu uwazam ze znak postawiony jest z jakiegos powodu ( oprocz checi zbierania pieniedzy dla miasta / gminy ) i przy takim przekroczeniu szybkosci nie masz szans zareagowac, cokolwiek nieprzewidzianego sie stanie.

Co do doswiadczenia to nie ma ono znaczenia przy tego typu przekroczeniach szybkosci.

Reszta pozniej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enZo widzisz jeśli byłbyś tak miły to nie edytuj posta po mojej odpowiedzi na niego bo czyni to odpowiedź bezsensowną ( widać zresztą w moim poście pierwotną treść twojego posta ). Cóż na stronce widać daty zamieszczenia zdjęć :icon_evil: a żeby pokazać że jesteś fajny i poprzeć swoje stanowisko argumentami to wrzuć jakieś fajne fotki na winklach skoro nie jesteś mistrzem prostej to z pewnością je masz. :icon_razz: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o nazywanie lub nie nazywanie kogoś tak czy inaczej na podstawie postów a nie znajomości w ogóle osoby.

 

Nie napisałem gdzie był dokładnie ustawiony znak 40 a jechałem 150, nikt nie powiedział że był to teren zabudowany przedszkole itp.

 

Są przecież znaki przed zakrętami poza terenem zabudowanym do 40 a można koło nich przelecieć 150 i jeszcze spokojnie wyhamować i złożyć się w zakręt.

 

 

Chociaż jeden się przyznał ze łamie prawo.

 

James nie potrzebuję nikomu się chwalić i udowadniać jak schodzę na kolano (bo nie schodzę) i pokazywać zdjęć ani też ustawiać sobie na awater.

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, bardzo grzecznie proszę o zakończenie przerzucania się obelgami. możecie się wymieniać opiniami bez prywatnych, chamskich wycieczek. i późniejszego narzekania na moderowanie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...