Skocz do zawartości

nudzi mi sie wiec zagadka :)


janciownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, troche mi sie nudzi, wiec mala zgadywanka dla zainteresowanych:

 

Cos padlo mi w silniku w yamaha TT600.

 

Jezdzilem sobie troche na torze, wszystko ok, zailczylem kilka gleb - z czego jedna tak ze zablokowalo manete i silnik pracowal na odcinie okolo 10-15 sekund w pozycji prawie do gory kolami zanim sie pozbieralem i podbieglem wylaczyc.

Poztem jezdzilem i wszystko bylo ok, moto ostyglo, piwko, kielbaska , jade - ujechalem moze ze 2 kilometry - hamoje silnikiem, zrzucam biegi, zatrzymuje sie, luz, poprawiam gogle nagle cisza - nagle silnik bardzo gwaltownie zamilkl, tak jakby ktos swiatlo wylaczyl, nagle, gwaltownie- bez zadnego uderzenia, wlaniecia, gruchniecia itp... kopniak kreci sie bardzo lekko, malym paluszkiem, praktycznie brak oporu, na biegach bez sprzegla moto mozna pchac, a jak sie ruszy gwaltownie kopniakiem to cos sie luzno kreci w silniku.

 

Co to moze byc ??

Tlok jest WIESCO (czy jakos tak - nie wiem jak to sie pisze)

 

w polowie stycznie, moze wczesniej rozbieram silnik, zobaczymy co i jak, a jak ktos zgadnie to dobrego browara przy najblizszym spotkaniu stawiam :notworthy:))

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiam gogle nagle cisza - nagle silnik bardzo gwaltownie zamilkl, tak jakby ktos swiatlo wylaczyl, nagle, gwaltownie- bez zadnego uderzenia, wlaniecia,

 

Nie trzeba było czepiać się tych gogli :icon_rolleyes: , bo tak jak pisał zbyhu wywaliło dziurę w tłoku, :icon_mrgreen:

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no dobra ale od czego ta dziurka ? a slychac jakomkolwiek kompresje ? moze to korba sie urwala ? na poczatek odkrec swiece i kopnij pare razy paczac czy ucieka kompresja z cylindra

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Nitomen ale mógłbyś nawet z grzeczności pisać po Polsku? Jak jakieś słowa są dla Ciebie za trudne to pisz inne :flesje:

 

Co do tt to imo jakaś pierdoła ;] może Ci wywaliło uszczelkę lub gwint na świecy lub świeca sie odkręciła :lalag: Zdejmij zbiornik i pooglądaj kopiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też typuję urwaną korbę...Do góry nogami na odcinie, znaczy brakło na czas jakiś smarowania. Wiem, tam jest sucha miska, ale i tam może przy takiej wywrotce zabraknąć oliwy do smarowania.

 

 

niby tak ale czy jesli urwala by sie korba to silnik by krecil?? i podczas kiedy stanal przeciez nic nie bylo slychac zadnego walenia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak paliwa

 

A jak wiąże się to z

kopniak kreci sie bardzo lekko, malym paluszkiem, praktycznie brak oporu, na biegach bez sprzegla moto mozna pchac, a jak sie ruszy gwaltownie kopniakiem to cos sie luzno kreci w silniku.
?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...