Skocz do zawartości

pytanie do znawców wydechów 2T


bully
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze już nie kłoćcie siebo niektórzy jeszcze dostaną bana przez mój temat.

dono Piotrowi z tym twoim motocyklem chodzi o to że masz F :notworthy:

 

ale dalej nikt z tych co pisze że rurka zniemi charakterystyke nie napisał w którą strone. takze speców tu nie ma, a wszyscy bronicie swoich przekonań. ;) spokojniej sie zycie bierzcie.

Akurat znam CBZ tylko to bardzo unikalny motocykl i szczeniak powinien się zająć zebraniem dokumentacji do niego ( a zajmie to sporo czasu ) a nie zabierać głos w temacie o którym nie ma pojęcia.

a propos układu wydechowego do MZ250 były jeszcze niedawno do kupienia dyfuzory polskiej rzemieślniczej produkcji wzorowane na wyczynowych MZ i poprawiały charakterystykę silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwy programów poprosze chociaż

 

exhaustcalculator2

 

ale dalej nikt z tych co pisze że rurka zniemi charakterystyke nie napisał w którą strone

 

tak ogólnie: dłuższy wydech - lepszy przebieg momenu obr. kosztem niższych obrotów i mniejszej mocy. w drugą stronę odwrotnie

 

szczeniak powinien się zająć zebraniem dokumentacji do niego ( a zajmie to sporo czasu ) a nie zabierać głos w temacie o którym nie ma pojęcia.

 

ee, dziadku nie wyzywaj mnie moze co? czy ja cie wyzywam? nie zabieram głosu w tematach o których nie mam pojęcia/nie jestem pewien. a że na tym sie troche znam, to napisałem co wiem. poparłem nawet przykłądami, a ty nie napisałeś zupełnie NIC związanego z tematem, ale ciągle się czepiasz. wrzuć na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zakupić książkę:

"TUNING – zwiększanie sprawności silników spalinowych"

 

Książka autorstwa Tomasza Sałka. Bardzo dużo napisane miedzy innymi na temat wydechów do silnika 2T. Wzory, wskazówki itp itd. Polecam. Sam taką książkę zakupiłem i na dodatek dostałem dedykacje.

 

Pozdrawiam.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepiej obliczony i wykonany układ wydechowy zawsze będzie potrzebował dostrajania na hamowni. Zycie było by zbyt proste jakby takiej potrzeby nie było ;)

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie czy czyszczenie rury środkami typu "Kret" jest poprawne?

Pozdrawiam :flesje:

Mi sie wydale że kret do naprawde zatkanych tłumików. A ja to chciałem sie spytac jak to nie ma z tzw. wypalanie tuby rezonansowej? Czy jest jakis srodek który wyżera te syfu co zarazem nie spowania wydalanych spalin. tłumik to wiem że można wypalic. Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret zawiera w składzie właśnie sodę kaustyczną. Dobry jest tez preparat do czyszczenia kotłów z kamienia :icon_mrgreen:

Co do stężenia to im więcej tym szybciej :clap: Tylko uważaj bo jak dodasz wody do kreta to robi sie toto jeszcze bardziej gorące i może pryskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam takie małe pytanko w mojej ns1 uciołem rurke wychodzaca od dyfuzora do tłumika(bo robiłem nowy tłuminik) , bedzie to miało wpływ na moc i pszyspieszenie ?? W książce Tomasza Sałka pisze że bedzie to miało wpływ a wy co myślicie dospawać spowrotem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to albo wszystko oryginalnie tak jak fabryka dała, albo kubpić cały wydech tuningowy dedykowany pod konkretny model (do ns-1 gianelli robił kiedyś)

a takie przyspawywanie tłumników od 600-tek bądź dorabianie sobie wedle uznania to można o dupe rozbić.

Słowem jak coś usuąłeś co było oryginalnie to to przyspawaj z powrotem ;)

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...