Skocz do zawartości

Silnik- szkiełkowanie ?


Spinifer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn, gdzie są wyszczególnione normy techniczne Pana Boga? I kto to jest?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops, to będzie off-top, ale w religii nie ma dla mnie interesujących spraw. Jestem zwolennikiem pana Dawkinsa w tej materii. Stąd troszkę mnie razi odwoływanie się do pewnych mitologii jako norm obowiązujacych WSZYSTKICH.

Ale sorki za off top - w zimie mój silniczek prawdopodobnie wyleci z ramy i doleci do szkiełkowania - jeżeli do tego dojdzie to będą zdjęcia, posty, itp, itd.

Jeszcze jest istotne czy kuleczki są świeże, czy "regenerowne" tj. używane kilkukrotnie....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piaskowanie to rewelacyjny zabieg poprawiajacy widok aluminium jak i calego silnika...

:cool:

 

Przed:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...2035041075.html

 

Po:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...7cb6a295d9.html

 

Pięknie tylko to jak widzę efekt szkiełkowania a nie piaskowania. Te ostatnie daje chropowatą, szorstką strukturę aluminium, które jak gąbka chłonie wszelki brud i tłuszcz oraz błyskawicznie utlenia powierzchnię do szarej, matowej barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dużo zależy od aluminium, piaskarza/szkiełkarza, granulatu jakiego używa itd itp.

Dodatkowo ew. obróbka powierzchni jakiej ktoś mógł dokonac w przeszłości ma wpływ na efekt ostateczny.

koniec pracy słyszy się: wyszło tak.

 

Mam wrażenie ogromnej przpadkowości efektów szkiełkowania.

U mnie wyszło zadowalająco, powierzchnia jest gładka i matowa, przez co pewnie "łapie" brud i jest on ciężki do usunięcia.

Foto 1

Foto 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie tylko to jak widzę efekt szkiełkowania a nie piaskowania. Te ostatnie daje chropowatą, szorstką strukturę aluminium, które jak gąbka chłonie wszelki brud i tłuszcz oraz błyskawicznie utlenia powierzchnię do szarej, matowej barwy.

 

qarwaa sorrki za "przejezycznie", jasne ze mialoby szkielkowanie...

:bigrazz:

 

w pelnym rysztunku:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...cae85c7836.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu, nie szkielkowanie tylko natrysk sola i to tylko na kartery silnika i glowice jesli chodzi o efekt koncowy. Nie niszczy zewnetrznej warstwy alu i nie wywoluje "lapania" brudu. Pokrywa lasek popychaczy, pokrywa rozrzadu i sprzegla byly polerowane, jak we wszystkich anglikach z tych czasow.

Mam wrazenie ze szkielkowanie jest jeszcze o wiele za inwazyjne w porownaniu do tego co trzeba osiagnac. A trzeba miec czyste czesci ale o oryginalnej strukturze stopu.

Czeka cie niezla walka zeby to utrzymac w czystosci.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu, nie szkielkowanie tylko natrysk sola i to tylko na kartery silnika i glowice jesli chodzi o efekt koncowy. Nie niszczy zewnetrznej warstwy alu i nie wywoluje "lapania" brudu. Pokrywa lasek popychaczy, pokrywa rozrzadu i sprzegla byly polerowane, jak we wszystkich anglikach z tych czasow.

Mam wrazenie ze szkielkowanie jest jeszcze o wiele za inwazyjne w porownaniu do tego co trzeba osiagnac. A trzeba miec czyste czesci ale o oryginalnej strukturze stopu.

Czeka cie niezla walka zeby to utrzymac w czystosci.

 

Adam M.

 

Potężene wżery są na karterach (w oklicach przedniego mocowania silnika), bez szkiełkowania bym tego nie wyczyścił i będę mógł o sprzęt dbac czyszcząc go ;) . Odpowiedziałeś na nurtujące mnie od dawna pytanie, czy tylko goldstary i modele Competition miały polerowane detale :notworthy: co do czyszczenia to sposób babci czyli sok z cytryny załatwia sprawę - sprawdzone, a po przemyciu acetonem już zachwuje czystość, tzn. brud jest łatwo usuwalny. Damy radę :bigrazz: Poza tym o oryginalna fakture/strukture sopu po prawie 60 latach to trochę cięzko.

 

MOC, wszystkie śróbki masz w chromie? :clap: Czy to polerowana nierdzewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowalo krocie ale kazda jedna srubeczka w chromie...

:)

Ja wszystko co się da dorabiam (zciagam z jukeja) z nierdzewki, a później polerka :lalag:

 

 

 

:clap: :notworthy:

 

Tylko narobić masę zdjęć, zabezpieczyć, zapakować w coś i niech tak stoi, za rok rozpakować nacieszyć oko i zapakować do nastepnego roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w najbliższym czasie wyszkiełkować silnik mojego Dnieperka, zastanawia mnie jednak czy po kilku miesiącach jazdy silnik będzie choć trochę przypominał ten silnik od razu po szkiełkowaniu, oczywiście po wcześniejszym umyciu. Czy aby zachować ten matowy połysk aluminium można go pomalować klarem, czy może znacie jakieś inne metody. A może po umyciu silnik wygląda tak samo jak po szkiełkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...