Skocz do zawartości

Złośliwe radary


Hubert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się dwa nowe stacjonarne fotoradary na trasie Warszawa-Lublin, na odcinku między Kołbielą i Zakrętem:

 

Wola Ducka

Góraszka

 

Obydwa stoją na prawym poboczu (jadąc do Warszawy), obydwa przy niebezpiecznych miejscach (skrzyżowanie, przystanek, przejście dla pieszych) i są skierowane w stronę Lublina.

 

Pozdr

Edytowane przez Fiery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jeśli jeździcie w kasku i cykają od tyłu foty to w czym problem możecie powiedzieć że ty nie jechałeś i nie udowodnią Ci tego, że ty jechałeś. Wiem co gadam i co im dadzą foty od tyłu musi być widoczna twarz przestępcy bo po posturze nie mogą się domyślać. Co nie?? Mój wujek kiedyś jechał motorem i mu cykli gdzieś fote i się wyparł, że to nie on jechał bo twarzy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoradary powinny być i tyle. Może to jest niepopularna opinia ale nie boję się mówić co myślę.

Temat moim zdaniem nie powinien mieć miejsca. Nie tylko w Polsce coś takiego się pojawia. Na Zachodzie to normalne. Zazdrościmy im kultury jazdy ale jakoś ona musi zostać wyrobiona (niestety przez kary).

Wyatt

 

Zgadzam sie i popieram. Niektóre może i stoją w miejscach nie całkiem logicznych, ale wiekszość przed ślepymi zakrętami, gdzie nie widać tych z nad przeciwka, lub przed przejściami dla pieszych, gdzie nie raz widzę jak palanty wyprzedzają gdy zwalnia auto chcące przepuścić pieszych. Sam jeżdżę dużo i często się spieszę, ale niestety nie mamy dróg do tego by gnać po nich bezpiecznie.

 

Możemy wybierać pomiędzy senatoriami w piasku który wyciąga, rżnięciem cwaniaka naprzeciw zderzaka od kamaza na ten przykład, lub świadomością że drogi w Polsce nie sa high way'ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co nie?? Mój wujek kiedyś jechał motorem i mu cykli gdzieś fote i się wyparł, że to nie on jechał bo twarzy nie widać

 

 

Nie!

 

A mojego wujka porwali kosmici.

ps: nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jeśli jeździcie w kasku i cykają od tyłu foty to w czym problem możecie powiedzieć że ty nie jechałeś i nie udowodnią Ci tego, że ty jechałeś. Wiem co gadam i co im dadzą foty od tyłu musi być widoczna twarz przestępcy bo po posturze nie mogą się domyślać. Co nie?? Mój wujek kiedyś jechał motorem i mu cykli gdzieś fote i się wyparł, że to nie on jechał bo twarzy nie widać.

 

 

 

Tak możesz się wyprzeć, ale nie bezkarnie. Poczytaj trochę to się dowiesz o konsekwencjach wyparcia. I nie mówię tu o dwóch zdrowaśkach, które ci x proboszcz zarzuci do odpokutowania za kłamstwa :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz się wyprzeć, ale nie bezkarnie. Poczytaj trochę to się dowiesz o konsekwencjach wyparcia. I nie mówię tu o dwóch zdrowaśkach, które ci x proboszcz zarzuci do odpokutowania za kłamstwa :biggrin:

 

W tym wypadku minimum cztery + dobry uczynek :biggrin:

Sorry za ;) , ale nie mogłam sie powstrzymać :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sprzęcie " jakioś tak zawsze dziwnie " zapięcie na motocykl " opada " na tablice rejestracyjną co czyni ją nieczytelną. Raz na drodze z Wawy do Krakowa zatrzymali mnie z kamerą w Volvo. Podpadłem za wyprzedzanie w terenie zabudowanym pod górke na podwójnej ciągłej przy 120 km/h. Dopiero jak sprawdzali dokumenty to zostałem poproszony o umieszczenie blokady tak, żeby nie zasłaniała numer bo z samochodu nie widac go dokładnie. I tyle a taryfa ulgowa bo ... motocyklista i nie uciekał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy noworoczny prezent :banghead:

W Knurowie postawiono nowy fotoradar na ul. Michalskiego (dzielnica Krywałd) na wysokości szkoły nr.3.

Cyklop ma ustawione oko w kierunku Szczygłowic.

Obyśmy nigdy nie obudzili jego czujności :crossy:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś będzie w Jaśle lub okolicach to uważajcie na czarnego Golfa III - jeździ nim straż miejska i wystawia fotoradar ukryty w duzym pojemniku na śmieci. Podobnie jest z jasielską policją - też rozstawiają fotoradar ale ich teren działania to cały powiat a często trasa: Jasło-Nowy Żmigród-Barwinek (przejście graniczne), lub Jasło-Krosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotoradarami w wioskach gdzie moga byc ludzie się zgadzam ( na trasie jadąc) , wszystkie inne fotoradary traktuję jak usprawiedliwienie drogowców i ministra transportu iż stan dróg jest tragiczny w polsce

 

 

:icon_eek: - może nieskładnie alem drunk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma na forum jakiegoś prawnika który powiedziałby jak to jest na prawdę gdy jest zdjęcie a twarzy nie widać? Przecież w rodzinie może z jednego np auta korzystać mąż, żona, dzieci, dziadki, gospodynie itd a ja przecież nie mam obowiązku prowadzić rejestru kto kiedy i gdzie, zwłaszcza jak fotka przychodzi po miesiącu albo dłużej. Pokażą mi twarz-no problem-to jestem ja albo dziadek, ale jak twarzy nie ma? Przecież nie mogę się przyznać do czegoś o czym nie mam pojęcia. Zeznam z prawdą ale musi być dowód (twarz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jeśli jeździcie w kasku i cykają od tyłu foty to w czym problem możecie powiedzieć że ty nie jechałeś i nie udowodnią Ci tego, że ty jechałeś. Wiem co gadam i co im dadzą foty od tyłu musi być widoczna twarz przestępcy bo po posturze nie mogą się domyślać. Co nie?? Mój wujek kiedyś jechał motorem i mu cykli gdzieś fote i się wyparł, że to nie on jechał bo twarzy nie widać.

 

 

Zgodnie z Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia rozdział 17 - cytuję:

"...Właściciel pojazdu, który przekroczył dozwoloną prędkość, otrzymuje wezwanie do jednostki Policji w celu potwierdzenia tożsamości kierującego i uiszczenia mandatu. W przypadku gdy samochód prowadził ktoś inny właściciel zobowiązany jest wskazać kierującego....."

 

W praktyce wyglądsa to tak:

1. Wezwanko na policję,

2. Pan wam proponuje np 500 PLN mandatu - wy na to, że prowadził kolega.

3. Pan policmajster prosi o jego dane.....

4. Wy na to, że pożyczaliście kilku kolegom i nie pamiętacie teraz komu i dlaczego /tak też można/

5. FINAŁ SPRAWY: Policja kieruje wniosek do Sądu Grodzkiego gdzie dostajecie w/w 500 PLN + koszty sądowe.

 

Opisany przykład jest potwierdzony kilkoma wyrokami sądowymi o których wiem na pewno...

 

GRA NIE WARTA ŚWIECZKI.

 

 

pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...