Skocz do zawartości

Złośliwe radary


Hubert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie jest państwo prawa bo przecież winę trzeba udowodnić a nr rej to dowód o pojeździe a nie sprawcy ,od tego powinni mieć takie dobre radary aby robiły dokładne zdjęcia twarzy(mowa o aucie) a jak nie umieją to niech robią tak jak ostatnimi czasy, fotoradar robi zdjęcie a 200-400m dalej stoją i łapią delikwenta, wtedy nikt się nie wyprze, nawet motocyklista ,a że im się nie chce albo że mają sprzęt do dupy to nie powinni tym obarczać porządnych obywateli z np złą pamięcią :flesje: . Lepiej nam będzie za granicą a nawet za granicą uni, jak tam nie staniesz twarzą w twarz z policmajstrem to nic Ci więcej nikt nie zrobi a mówią że w domu najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joajer ---> w pełni się z Toba zgadzam.... ale jakie mamy wyjście???

a) wyjechać z tego kraju...

b) pozostać i męczyć się akceptując takie posrane prawo jakie mamy....

c) EXTREMALNIE - palnąć sobie w łeb... :icon_exclaim:

 

Osobiście na chwilę obecną zmuszony jestem do opcji b.

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , i tak napewno niejeden przeglądający zdjęcia z fotoradarów się wk...ia widząc motocykl z przodu :) więc to i tak lepiej niż jadąc autem, można powiedzieć że wyrażamy protest tymi zdjęciami bez numerów, ja osobiście zawsze pozdrawiam fotoradar środkowym palcem. A nie jeżdżę wariacko, fakt ,wariatów trzega ścigać ale robienie zdjęć w terenie zabudowanym z nazwy, gdzie nic nie ma(czasem pole i las) to typowe zagrywki zarobkowe, niech stoją koło szkoły, w centrum,koło przedszkola a nie na 4-pasmówce gdzie niby jest 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to jest z tymi fotkami od tyłu? Czy te zwykłe szare puszki, których pełno na drgach fotografują tylko pojazdy , które się do nich zbliżają, czy kiedy jadąc widzimy obiektyw skierowany na pas z przeciwka - czy wtedy może cyknąć fotę od tyłu, znaczy się pojazdu oddalającego się od urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słyszałem, że na obwodnicy Pleszewa, na odcinku w stronę Ostrowa Wlkp. też jest fotoradar robiący fotki od tyłu.

Podobno każdym radarem można zmierzyć prędkość oddalającego się pojazdu, już nie raz to słyszałem. Może jest ktoś, kto się na tym zna i potwierdzi lub obali tą opinię.

Pozdrawiam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to teraz nie wiadomo jak tablicę zaginać? Dół do góry czy lepiej górę na dół? :D W Grecji widziałem ściganty co miały tablicę w zasadzie pod tylnym błotnikiem, patrząc z tyłu schwaną za kołem. Jedno szczęscie z takimi zdjęciami że gęby nie widać i można zapłacić ale powiedzieć że sąsiad jechał i punktów nie przyjąć, taką poradę dał mi pewien znajomy-mundurowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak brzmi cytat z Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczeniach:

Art. 97. § 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,

2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu

 

 

Jak to się ma do wersji vigaCMHQ oceńcie sami.Szkoda tylko że na forum nie ma prawnika tylko funkcjonarjusze. POZDRO :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja vigaCMHQ jest poprawna... z tym ze:

 

nie koniecznie musi trafic sprawa do sadu grodzkiego, moze byc wszczete postepowanie mandatowe (i tu jesli chodzi o kare pojawiaja sie widelki od 50 do bodajze 500)

jesli chodzi o sad grodzki to kara moze byc w wysokosci do 3000zl...

to czy sprawa leci do sadu czy mandat zalezy od organu wystawiajacego mandat..

 

informacje te dostalem w dniu dzisiejszym od strazakow miejskich ..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczas ostatnich podróży po Polsce zauważyłem, że niemiłościwie nam panujący przestali nas lubić i zaczeli stawiać fotoradary trzepiące zdjęcia od tyłu. Na tak niczym niesprowokowaną prowokację musimy odpowiedzieć. Niniejszym zakładam temat o fotoradarach robiących zdjęcia od tyłu. W tym temacie wymieniamy się WYŁĄCZNIE informacjami o radarach. Komentarze typu "mam nadzieję, że mnie tam nie złapali" będą tępione bez litości. Jeśli byłby ktoś bardziej biegły w technikach komputerowych to można byłoby się pokusić o stworzenie mapy.

 

Na niedobry początek pierwsza informacja:

Kozienice, wjazd od strony Warszawy, na samym początku miasta. Stoi takie ustrojstwo i nie jest pustym słupem. Akurat przejeżdżałem, jak coś w środku grzebali.

 

PANOWIE I PANIE DROGIE W MYŚL PRZEPISÓW O PRAWIE KARNYM NALEŻY UDOWODNIĆ PRZESTĘPSTWO DANEJ OSOBIE. JEŻELI NIE WIDAĆ TWARZY TO MOGĄ NAS POCAŁOWAĆ :) MOŻEMY OTRZYMAĆ JEDYNIE MANDAT ZA NIEWSKAZANIE OSOBY PROWADZĄCEJ POJAZD. Z AUTOPSJI ZDJECIA SAMOCHODOWE NA KTORYCH NIE WIDAC TWARZY TEZ PODLEGAJĄ TEJ REGULE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Szczecinek:

- wlot od koszalina, prawa strona, naprzeciwko stacji, ustawiony w str. koszalina,

- wylot na piłę, lewa strona, na przeciwko stacji, ustawiony w str. piły,

- mobilny trójnóg ustawiany najcześciej a 40 przelotowej piła-koszalin lub w którejś z ww. puszek,

 

Na trasie do koszalina:

- bobolice - ustawiane 2 przenośne śmietniki,

- przygargiń, j.w.

- kłanino - stacjonarny, ustawiony w str. szczecinka,

- mostowo - jak w p. 1

- grzybnica j.w.

- manowo - stacjonarny, ustawiony w str. szczecinka,

 

Większośc urządzeń kupionych w ciągu 2 ostatnich lat robi foty od tyłu.

Edytowane przez WSR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...