Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o jazde po lesie jakies tam małe chopki zalezy mi na tym azeby za duzo przy nim nie rozkrecac bo nie mam za duzo czasu tylko czy dla początkującego nie bedzie to za mocny motor Czy dam rade go opanowac a nie bedzie lezał w garażu bo bede bał sie na niego wsiąść

DRZ 400 ma dosyć ładnego kopa więc ja raczej bym Ci nie doradził kupna go na pierwsze moto w teren(nawet leśnymi drogami). Po prostu ciężko będzie Ci go opanować. W tego typu motory pozwalają na dużo i wybaczają dużo ale z wyjątkiem ruchów prawą manetką. :crossy: Na początek to(zależy jaki masz kapitał) kup sobie Yamahę WR 250 lub coś podobnego z 250-siątek. Takie moto duużo szypciej opanujesz co dla ciebie będzie większą przyjemnością.

Pozdro :cool:

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Da sie kupić jakieś enduro będące kompromisem między jazda w terenie(nie tyle skoki co jazda po bagnach piachach strome podjazdy etc) a cywilizowanym użytkowaniem (jazda po piwo na zakupy)i do tego będące 80ccm do 2000 czy tak tylko w erze ??tylko dt 80 i mtx 80 wchodzą w gre czy coś jeszcze ?? 50 nie chce za bardzo bo mają moc simsona a 125 za dużo bo to musi być motorower (nie mam A). oczwywiście w związku z powyższym muszą być dokumenty i wszelkie full crosy odpadają (zresztą za tą cene to chyba tylko samospawy z wsk ;):P)

 

nie że szukam alternatywy dla dt 80 i mtx 80 tylko jestem ciekaw czy jest coś jeszcze w tej cenie..

 

waże 85kg mam 176 cm wzrostu więc 80 z waszego punktu widzenia jest troche słaba ale obecnie jeźdze ogarem 200 więc i tak jak wsiąde na te 8-10KM to będe przerażony tą mocą :notworthy::D:D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Da sie kupić jakieś enduro będące kompromisem między jazda w terenie(nie tyle skoki co jazda po bagnach piachach strome podjazdy etc) a cywilizowanym użytkowaniem (jazda po piwo na zakupy)i do tego będące 80ccm do 2000 czy tak tylko w erze ??tylko dt 80 i mtx 80 wchodzą w gre czy coś jeszcze ?? 50 nie chce za bardzo bo mają moc simsona a 125 za dużo bo to musi być motorower (nie mam A). oczwywiście w związku z powyższym muszą być dokumenty i wszelkie full crosy odpadają (zresztą za tą cene to chyba tylko samospawy z wsk :P:P)

 

nie że szukam alternatywy dla dt 80 i mtx 80 tylko jestem ciekaw czy jest coś jeszcze w tej cenie..

 

waże 85kg mam 176 cm wzrostu więc 80 z waszego punktu widzenia jest troche słaba ale obecnie jeźdze ogarem 200 więc i tak jak wsiąde na te 8-10KM to będe przerażony tą mocą :buttrock::D:D

 

Jeśli masz możliwość, to proponowałbym ci, żebyś przejechał sie różnymi moto i wtedy ocenił co dla ciebie jest najlepsze. Według mnie kompromisem by było 80 lub 125 zarejestrowane na motorower. Natomiast nie zgodziłbym sie z tobą w tym, że 50 ma moc Simsona, ponieważ dobrze odblokowana 50 na Minarelli AM6 ma 9 KM, ale nie sądze, żebyś był przerażony tą mocą. Proponuje ci DT 80/50, ale przy twojej masie myśle, że w terenie bedzie ci brakowało mocy. I jeszcze zależy jaki masz budżet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja słyszałem że dt 50 ma 4-5KM simson ma z tego co wiem 3.5KM (s51 enduro)niby dt ma 5 biegów ale jest sporo cięzsza i myśle że w terenie to bym ten silnik zarżnął z moją masa (no bo 3/4 drogi bym pokonywał na 1 więc pomijając spalanie to za długo by mi to nie pochodziło)

 

skąd ludzie biorą takie tanie te drynki ?? ja jak tak patrze po allegro to średnia cena dt 80 (dobrej dt 80) to okolice 2 tys i to z reguły na niemieckich papierach i w briefie 80ccm ja nie mam dojścia żeby to zarejestrować na motorower więc odpada..........a zarejestrowane w polsce jako motorower to okolice 3000 zł podczas gdy wszędzie czytam że za 2500 powininem kupić w świetnym stanie dt 80 zarejestrowaną w polsce na motorower.......

 

raz była dt125 zarejestrowana w polsce jako motorower i nawet ładna ale stary rocznik bo 85 chyba (ten co mój ogar :lalag:) no i gościu chciał 3700 bez możliwości targowania więc lipa.......

 

właśnie dt 125 to mi najbardziej odpowiada no ale nie za moje fundusze.......kiedyś ktoś mi proponował suzuki dr 125 bodajrze ale jakoś nie akceptuje silników 4t mniejszych niż 500 w motocyklach że tak określe rejestrowalnych (czyli odpadają supercrossy typu yz itd) :icon_razz: (dr 125 ma chyba 9 KM to dt 80 ma 10 więc nie bezzasadnie tak myśle :buttrock: a spalanie na poziomie 5l/100km w jeździe miejskiej jestem w stanie znieść finansowo :flesje:)

 

obecnie moge dać maksymalnie 2000 zł (mało wiem) powiedzmy że do wakacji nie pijąc siedząc w weekendy w domu jestem w stanie uzbierać 2600(niepracujący uczeń technikum klasa maturalna =ekstremalnie niskie wpływy ) ale myśle że to bez sensu bo motocykle na lato z reguły drożeją więc co z tego że będe miał 600 zł więcej jak moto zdrożeją i wyjdzie na to samo :(??

 

chyba jestem skazany na ekstremalnie starą mtx 80 chłodzoną powietrzem nie ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr 125 ma chyba 9 KM to dt 80 ma 10

 

DR 125 i DT 80 mają taką sama moc - 12 KM, ale jest inaczej oddawana(DR ciągnie od niższych obrotów), a poza tym 4T ma większy moment obrotowy

 

 

chyba jestem skazany na ekstremalnie starą mtx 80 chłodzoną powietrzem nie ??

 

Myśle, że za 2000 zł, po porządnych poszukiwaniach powinieneś znaleźć MTX lub DT 80 chłodzone cieczą z dokumentami, ale z tym, żeby były zarejestrowane na motorower będzie problem

 

ale myśle że to bez sensu bo motocykle na lato z reguły drożeją więc co z tego że będe miał 600 zł więcej jak moto zdrożeją i wyjdzie na to samo

 

Średnie ceny DT i MTX trzymają się już od jakiegoś czasu na pewnym poziomie - 2500-3000 zł, więc myśle, że te 600 zł dużo by ci dało...

Edytowane przez Marker15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR 125 i DT 80 mają taką sama moc - 12 KM, ale jest inaczej oddawana(DR ciągnie od niższych obrotów), a poza tym 4T ma większy moment obrotowy

 

no ale przyśpieszenie dr chyba ma gorsze ??on z tego co słyszałem bardzo mało pali (3l/100km w trasie z 2 osobami przy 80km/h) a jak z awaryjnoscia?? to samo co dt czy psuje sie ??

 

Gdybym dysponował twoim budzetem kupiłbym mz-ke:)

 

hehe :D wiesz gdyby to miał być motorek tylko na pola to albo by to bym sobie coś sklepał w stylu rama od cr-ki silnik od jawy 350 i zamiast siedzieć na forum kopał bym teraz gdzieś w leśnych bagnach :D a potem bym kupił prawdziwą cr-ke albo ktm 125EXC

 

problem tkwi w tym że nie jestem aż taki hobbystą żeby 2 razy w tygodniu ryć dziury na normalnym sprzęcie a na codzień jeździć dalej ogarem :D:D

 

powiedzcie mi jak to teraz jest z silnikiem ?? jeśli bym kupił np dt 125 wsadził w to silnik od motoryny (dezamet 023) i pojechał tym na przegląd to przeszło by to ??oczywiście światła hamulce by działały wszystko dzięki czemu miałby przejśc normalny przegląd. Czy diagnosta mógłby sie np doczepić mocowań silnika i nie dać mi przeglądu ?? czy po takim przeglądzie dostane jakąs adnotacje że pojemnośc zoastała zmniejszona i wystarczy mi to do rejestracji na motorower ??

 

mógłbym udokumentować legalne pochodzenie silnika bo mam papiery na tą rozwaloną motoryne.......w papierach też pisze że jest to 50 więc chyba odpadają kombinacje z rzeczoznawcą ......

 

 

po drugie nie mam możliwości przejechać się niczym innym niż jawa 350 ogarem 200 nsr 125 czy ogar 205 więc jestem zmuszony namolnie o wszystko wypytywać :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co sadzicie o tym Moto

 

http://www.allegro.pl/item298826277_tm_rac...cm_2002rok.html --> stara aukcja nowa jest bez zdjec

 

-koles chce 5500zl

-Jak z czesciami do Tm? ile moze kosztowac tlok?

-ocenci ogulnie po fotach

Jak dla mnie to można spokojnie kupywać.(po osobistych oględzinach) Kolega śmigał z takim jednym kolesiem co miał chyba z 2000 lub 01 roku TM tylko 125 i z tłokiem to nie miał problemów.Dostał u pierwszego dilera części a cena była ta sama co innych moto(309zł). Z tego co wiem to te TM zaje***cie się prowadzą i ogólnie to bardzo przyjemne motory. Za taką cenę to myślę że watro przyczaić się na niego. :crossy:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialem zapytac o ATV konkretnie o raptora 700 z rocznikow 07/08. wprowadzili male zmiany min. zawieszenie od 08 ma regulacje i jest ze zbiornikiem gazu.

 

mial ktos przyjemnosc porównac jednego i drugiego?? czuc róznice czy nie warto dokladac i kupic 07 kilka tysi taniej

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imię Mateusz mam 24 lata wczesnie jezdziłem na szlifierkach które mi sie znudziły i teraz chcę sobie kupic jakieś super moto zeby w miare równo oddawało moc ,najlepiej jak by to było wyczynowe enduro mysle nad KTM EXC 400 -520 ,moze jaka WR ,nie wiem co kupic moze macie jakies inne propozycje . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym kupic motocykl enduro o pojemnosci 125. Ma byc nowy, z salonu, o mocy co najmniej 20 KM. Prosze nie proponujcie nic wiekszego niz 125. Narazie rozwazam te 3:

Honda HM CRE 125

KTM EXE 125

Yamaha DT 125

Prosze o inne propozycje (krotki opis tez bylby mile widziany).

Pozdrawiam Matys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem... zaczynalem od motorynki, potem derbi senda 50 r, teraz woze sie troche na crossie brata. Jezdzic umiem, ale na sprzecie za bardzo sie nie znam. Teren+ulica oczywiscie, wlasnie dlatego enduro. Ulicy dosc duzo dlatego nie jestem przekonany do exe i cre. Ale w terenie tez chce poszalec, dlatego cos mocniejszego. Wlasnie znalazlem husqvarne WRE 125. Co mozecie o niej powiedziec? Widze ze jest 2-osobowa (taki bylby najlepszy) no i jest tansza od exe. Czym wg. rozni sie WRE 125 od WR 125 ?

Edytowane przez matys_matys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...