Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem nowe :biggrin: Klocuszki :crossy:

 

 

 

Czyli zblizam sie do zakretu, redukuje, wyzsze obroty, gaz na full, noga wcyiagnieta, siedze prawie na baku, pokonuje zakret na full gazie wyhodze? wiec wlasnie wychodzac czasami mnie zucilo :evil: co wtedy ? Aha i jeszcze na tym torze jest tez piasek na prostch co wtedy? dociazac tyl na maxa?

Edytowane przez Patryk_99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klocuszki" "klocuszkom" nie równe.

 

Nie zapomnij usiąść blisko przodu motocykla, żeby zwiększyć przyczepność przodu i jednocześnie odciążyć tył, eliminując (zmiejszając) ryzyko zakopania się tyłu w piachu.

No raczej na odwrót. Ma się usiąść bardziej do tyłu żeby motor miał lżej pchać przednie koło. Jak siądziesz na baku to wbijasz przednie koło i w tym samym momencie tył nie dociążony zaczyna kopać. Dla tego zawsze na miękki teren robi się twardy przód a tył miękki.

 

A jakie zębatki, aby było więcej mocy? Jak myślicie?

Du dużo nie zdziałasz bo i tak ten silnik ma krótkie biegi. Co najwyżej o jeden ząb mniejszą zębatkę z przodu(jak jest 13z to na tył większą o 2-3z).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakrętem redukcja na obroty z mocą

gdy przednie koło wchodzi w zakręt to dajesz gazu , przy większej mocy można sobie pozwolić na późniejsze dodanie gazu

zewnętrzną nogę wciskasz w motocykl , zewnętrzny łokieć starasz się unosić

w piachu siadasz tak aby przód nie był zbytnio wciskany, mniej więcej na środku

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu usiasc bardziej kolo baku? czy na tyle jak jestem w piachu? :notworthy: I noge przykladowo zakret w lewo to noge lewa wystawic prosto w kolanie ? :flesje: a ten drugi lokiec (prawy) wyprostowany i jak najwyzej ? :D :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko- przy lataniu po torze bardzo czesto przod "lapie rybe", na dohamowaniu i na prostych . Jak to zminimalizowac? Utwardzic/ zmiekczyc przedni zawias? A moze cos nieswiadomie robie blednie? Czy po prsoto jest to normalne i trzeba z tym zyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko- przy lataniu po torze bardzo czesto przod "lapie rybe", na dohamowaniu i na prostych . Jak to zminimalizowac? Utwardzic/ zmiekczyc przedni zawias? A moze cos nieswiadomie robie blednie? Czy po prsoto jest to normalne i trzeba z tym zyc??

 

Ogólnie to jest tak, że to nie Twoja wina, tylko zestrojenie zawieszenia. ewentulanie tor posiada muldy, które przy prędkości powoduja taki efekt. Aby to zminimalizowac lub całkowicie tego uninąć, powinno się śrubą od regulacji przy której jest napisane reb (lub reboud lub jakos tak) pokręcić na minus. Twardość czyli comp na amorze nie powinno tutaj kolidować i może być ustawione do toru. Lepiej na tor który nie ma hopek zmiękczyć amortyzator, wygodniej się jeździ przy duzych prędkościach.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zmiekczyć zawieszenie na tyle jestem strasznie lekki 64 kg i napięcie sprężyny nic nie daje tak samo kręcenie pokrętłem na tym zbiorniczku gazowym.Można spuścić z niego troche azotu bo tam jest normlany wentylek?? mysle że to by coś dało a później jak będe chciał utawrdzić to można dopompować zwykłe powietrze w końcu jest 78% azotu w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można bo stracisz tłumienie

chyba że już straciłeś skoro piszesz że nic nie daje kręcenie śrubą od tłumienia.

 

jeśli chodzi o rybke to zmiększ tył bądź wysuń kapke lagi z półek jeśli można

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zmiekczyć zawieszenie na tyle jestem strasznie lekki 64 kg i napięcie sprężyny nic nie daje tak samo kręcenie pokrętłem na tym zbiorniczku gazowym.Można spuścić z niego troche azotu bo tam jest normlany wentylek?? mysle że to by coś dało a później jak będe chciał utawrdzić to można dopompować zwykłe powietrze w końcu jest 78% azotu w powietrzu

powietrze możesz dobić ale to nie to samo... a co do ryby tak jak enduromaster mowi wysuń lagi troche... jak nie reaguje na kręcenie śrubką to napewno juz tam nie masz powietrza a azotu ani tyle jak masz możliwość nabij azot z 8 atm a jak nie powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...