Skocz do zawartości

Wytwory FSO - to były czasy (fotogaleria)


BORSUKLES
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos przetlumaczy francuski komentarz pod tym drugim zdjeciem? Cos tam jest o wlasnosciach mechanicznych duroplastu i bezpieczenstwie kabiny pasazerskiej. Widac zreszta wyraznie, ze kabina jest praktycznie nienaruszona, za to przednia czesc auta zlozyla sie w harmonijke, pochlaniajac energie zderzenia. Moj ojciec jezdzi Trampkiem (ma go od nowki czyli 1989), ja cieniasem i patrzac na te fotki zastanawiam sie czy sie z nim nie zamienic... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże trampkiem.Nie ma go co porównywać do nowych aut,bo to zupełnie inne bajki.

A z autopsji-znajomi trabanciaże z Cartoontrabant Klub robili z trabantami takie rzeczy(bez podtekstów zboczuchy ;-) ),że jak by to nie był "superbezpieczny" samochód to by już ich między nami nie było ;-)

Tescik trabiego

http://www.cartoontrabant.pl/ (trzeba wejść w "Inne",potem w "Crash").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
dokladnie. Smile u mnie w miescie jest wlasnie taki fiacior z tym silnikiem DOHC' date=' tylko ze podrasowanym. Malowanie - ala cadillac Smile furka swietna, zalozone troszkie szersze lacie (wiadomo). Jezdzi super, wyleczyl juz polowe pelnoletnich "super" BMW z miasta. Furka piekna.[/quote']

Jeśli chodzi o takiego fioletowego z białym dachem i podwójną rurą to widziałem to cacko, zaiste niezła bryka :P

A jesłi chodzi o zaprzestanie produkcji i nie wdrazanie prototypów do produkcji to nalezy podziękaować byłemu ZSRR, wszak nie wypadało żeby Polacy pomykali polonezem sportowym a ruscy jakąs starą wołgą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos Stratopoloneza, to kiedys byl o nim obszerny material w v - max (wlasnie, dlaczego juz nie ma tego prgoramu?) i robili tego poloneza z pozostałości po lancii stratos ktora rozwalil jakis rajdowiec (nie pamietam nazwiska)

 

kiedys tez holowczyc wypowiadal sie jak sie scigal polonezami to musial miec zlaczone nogi :P bo z silnikami rozne dziwne rzeczy sie potrafily dziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię komunistów i innych betonów za to co robili z polskim przemysłem. Gnoili polską myśl techniczną i nie pozwalali na wdrożenia wielu ciekawych pomysłów.

Jednym z haseł Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji było: Zachód sam skręca sobie stryczek na którym zawiśnie.

Niet dysputy...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem FSO Warszawa 1500 , czyli Fiata 125 wersja Pick - up. Pojazd w/w znany jest członkiem mojej rodzinki pod nazwą Hummer lub Hrumcio.Autko the best .Przewiezie 38 dużuch kostek siana dla moich koni,wywożę nim nawóz ze stajni, drewno z lasu, węgiel,pijanych motocyklistów i cholera wie co jeszcze.Wynalazek jest z 1991 r. silnik i skrzynia 5 z Poloneza.Na pusto pali max 7 l/100 , ale ma niestety lekki tyłeczek i rzuca nim po drodze. Z pełną paka ( udzwig ok 700 kg ) pali ok 9/100 . ale wtedy jedzie po drodze jak czołg. W śniegu daje sobie rade prawie jak Uaz. Doczepiłem do niego mały pług i odśnieżam główną ulicę we wsi.Frajda na max. Kiedy chciałem go zarejestrować to w Wydz,Komunikacji powiedziano mi,że nie da się, bo takiego wynalazku nie mają w komputerze.Ale moje dobre słowo i rewolwer poczyniły cuda i tak oto Hrumcio pomaga mi na rancho. Mam zamiar w niego zainwestować i wymieniam w tym roku blachę , a na jesień wsadzę mu gaz.Najlepsze zostawiłem na koniec.Kupiłem go z oryginalnym przebiegiem 38 tys.km. Za kwotę 538 zł.To był najlepszy interes jaki zrobiłem w dziedzinie motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratopolonez jest odbudowywany... o inne prototypy i czasem jedyne zachowane egzemplarze w muzeum w Norblinie dba klub FSO AK. Organizuja oni np. akcje SZMATA majace na celu remoncik, czyszczenie i przepalanie naszych cennych zabytkow. Chwala im za to !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "olewania"... Kojarzycie taka firme jak Diora? Za komuny - czolowy producent sprzetu RTV w Polsce. Robili sprzet (jak na tamte czasy) na naprawde wysokim poziomie. Po upadku komuny Philips zaproponowal Diorze kontrakt partnerski.

Decydenci Diory olali Philipsa, bo nie beda wpuszczac obcego kapitalu.

Dzisiaj Diora lezy i juz nawet nie kwiczy.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie fiata , który bił rekord na 250 tys km, ten dystans pokonał bezawaryjnie.  

(teraz to nie do pomyślenia  )

25 tys, co nie zmienia faktu, że pobili rekord. Pamietam, jak pomykali na "autostradzie" pod Wrocławiem ... potrzebny był nam sukces ze względów propagandowych. Takie czasy. Psu na budę było to bicie rekordu, ale to inna sprawa.

 

[ Dopisane: 08-02-2006, 12:30 ]

ten dystans pokonał bezawaryjnie.

 

nie do końca , po chyba 12 tys. trzeba bylo wymienić tłok :mrgreen: Po ok. godzinnej naprawie auto ruszyło dalej, ale przez godzinę pół Polski zamarło. Intresował się tym nawet Komitet Centralny. Sukces ten był mocno naciągany, osiągnięty niesamowitym nakładem sił i srodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "olewania"... Kojarzycie taka firme jak Diora? Za komuny - czolowy producent sprzetu RTV w Polsce. Robili sprzet (jak na tamte czasy) na naprawde wysokim poziomie. Po upadku komuny Philips zaproponowal Diorze kontrakt partnerski.

Decydenci Diory olali Philipsa, bo nie beda wpuszczac obcego kapitalu.

Dzisiaj Diora lezy i juz nawet nie kwiczy.

 

W domu ma kolumny diory kupione ok 3 ;lata temu bardz wysokiej jakości troche kosztowały ale był warte. Znajomy 3 miesiące temu kupowal diory i nnemial problemu firma pracuje pełna parą.

http://www.diora.swidnica.pl/ oto ich strona i mają dość ciekawe wyroby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...