Skocz do zawartości

Złe prowadzenie CBR 900 RR


funmastah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na początek opiszę sytuację. Moja cebra to model 900 rr sc28 rocznik 94. Ma pozdejmowane owiewki. Miałem na niej dzwona, rama prosta zawieszenie przednie wymienione, tarcze także. Wszystko niby w najlepszym porządku jednak po naprawie bardzo łatwo łapie shimmy, do opanowania ale potrafi to zrobić nie tylko w zakrętach ale czasem też na prostych przy ostrym odkręcaniu. Prędkości turystyczne tak 130-180 stały się dotkliwie męczące, może bez tych owiewek trochę mnie telepie od podmuchów ale przez to chyba rybek nie powinna łapać. Jeśli ma ktoś jakikolwiek pomysł co może być przyczyną tego proszę odpowiedź bo zbrzydnie mi to jeżdzenie jesli tak ma już sie cbr zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie w Hornecie .. z resztą powyżej 150 przy szerokiej kierownicy i lekkim wietrze potrafi telepac... Rozkręć półki, poruszaj lagami i skręć wszystko.. Niby nic sie nie zmieni ale znikną naprężenia i czasami pomaga..Jeśli nie to może opona ma taką tendencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóż owiewki , i zobacz jak daleko od przedniego koła jest ''pług'' . Strzelam , że powinno być około 4 cm . Jak masz dużo mniej , to chyba jednak rama się odkształciła . Uderz na priva do właścicieli RR , żeby zmierzyli tą odległość u siebie .

A jaką oponę masz z przodu ?

Może bardziej skręć łożysko w główce ramy . W gsxf-ie ma kręcić się z lekkim oporem ,200-500 g na kierownicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj amor skretu,ja mam srada bez owiewek i bylo to samiusienko,dopuki nie zamontowalem amorka.Stary teraz shimma to historia

 

Ale to jest dobre rozwiązanie jak sie ma pewność ze wszystko jest ok a pomimo tego występuje shimmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załóż owiewki , i zobacz jak daleko od przedniego koła jest ''pług'' . Strzelam , że powinno być około 4 cm . Jak masz dużo mniej , to chyba jednak rama się odkształciła . Uderz na priva do właścicieli RR , żeby zmierzyli tą odległość u siebie .

A jaką oponę masz z przodu ?

Może bardziej skręć łożysko w główce ramy . W gsxf-ie ma kręcić się z lekkim oporem ,200-500 g na kierownicy .

 

Tak sie składa ze owiewki niezle oberwały i napewno nie sa miarodajne jesli chodzi o takie pomiary, niestety:(

W ramie jednak nie doszukuje sie winy bo wygląda jakby w ogóle nie dostała podczas dzwona ale zastanowie sie grubo nad tym fantem.

Jeszcze raz dziekuje za posty i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramie jednak nie doszukuje sie winy bo wygląda jakby w ogóle nie dostała podczas dzwona

 

gdyby wszystko było widać "na oko" to nie potrzebne by były firmy które to mierzą laserem itp

A co było wymienione w przednim zawieszeniu ???? mierzył ktoś te elementy które były założone ????? czy tylko tak na oko jest proste to zakładamy ?? Nawet jeśli kupiłeś od kogoś cały przód to też mógł być po jakiś mniejszych lub większych przejściach . Warto to sprawdzić bo ten model nie należy do wolnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolego przyw ymianie przodu nie wymianiałeś łożyska główki ramy? jak nie to na pewno jest tam zgon bo przy dzwonie nieźle dostało jeśli lagi nawet były krzywe :/

 

Łożyska główki wymieniłem, sprawdzę jeszcze łożyska w kołach dla pewności.

dzieki za posta pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w zawieszeniu masz wszystko ok to moze byc wina opony,brak owiewek ma raczej drugorzedne znaczenie, tez jeżdze 900rr bez owiewek czesto grubo ponad 200 km/h i nie ma shimmy.

 

Dzieki bardzo za tego posta :) to troche wyjaśnia mi sprawe i nie bede szukał juz winy w aerobynamice i przerze jeszcze dokładniej moja niuńke

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...