Skocz do zawartości

Prąd ładowania


JĘDRZEJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tragedii, ale dobrze też raczej nie jest. Zarówno w XJcie (172.000km przebiegu) jak i w GPZcie (150.000 lub jak kto woli 250, 350...) miałem ładowanie w okolicach 14,2-14,4V...a GPZ to przecież Kawasaki :biggrin: W kwestii szczegółów napisz do Adama M. Na pewno będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz oryginalny regler Suzuki to stawialbym na to ze sie kiepsci.

Widze ze po zostaniu mechanikiem amatorem ( GSX 550 ) teraz bedziesz musial zostac elektrykiem :icon_mrgreen:.

Ile ci pokazuje przy wlaczonym swietle na wolnych i przy 5 tys. obr ?

Moze jednak niesprawiedliwie go oceniam - obejrzyj kostke laczaca altek z reglerem czy czasem nie jest zgrzana, a przewody sztywne.

Podlacz multimetr ( OHMY ) pod przewod masowy reglera i sprawdz czy to polaczenie jest naprawde dobre.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat.

 

W moim Farerku ładowanie wynosi ok 13,5V przy 5 000obr i włączonych światłach, czy to jeszcze norma , czy szukać usterki?

 

PS. Zdarzyło mi się ostatnio że musiałem go odpalić na pych, bo rozrusznik zaczynał zdychać. Ale stałloe to tylo raz i przez ostatni tydzień jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej, spróbuj podłączyć bezpośrednio kabel "dodatni" do + akumulatora, a masę poprowadzić oddzielnie. Mi to pomogło, a miałem takie same objawy. Jak to nie pomoże to walnięty regler.

Edytowane przez krzysiek8104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem takie objawy na dobrym akumulatorze, tzn na wolnych niezly prad ladowania, a razem z obrotami swiatlo przygasalo.

Tak ze jezeli sprawdzisz aku i okaze sie zle to aku do wymiany, a jak dobre to szukaj reglera starszej Hondy - Suzuki sa kiepskiej jakosci.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem takie objawy na dobrym akumulatorze, tzn na wolnych niezly prad ladowania, a razem z obrotami swiatlo przygasalo.

Tak ze jezeli sprawdzisz aku i okaze sie zle to aku do wymiany, a jak dobre to szukaj reglera starszej Hondy - Suzuki sa kiepskiej jakosci.

 

Adam M.

No właśnie Adam , ja mam to samo.Akumulator był sprawdzony przez speca ,jest dobry a nawet bardzo dobry :icon_razz: .Jak mam zimny silnik i regler też to napięcie z reglera wynosi nawet do 17 V.Jak regler się zagrzeje to napięcie na wolnych wychodzi 14,1 V,a jak silnik wprowadzę na 4000 to napięcie spada do 13,4-13,2 V.To teraz doradż mi czy zostawić to czy zmieniać autumat.Namierzyłem firmę która robi reglery do moto i to z regulowanym napięciem przez potencjometr.Narazie mam wyjazd do Zakopca to na wszelki wypadek birę ze sobą prostownik do kufra.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Adam , ja mam to samo.Akumulator był sprawdzony przez speca ,jest dobry a nawet bardzo dobry :icon_razz: .Jak mam zimny silnik i regler też to napięcie z reglera wynosi nawet do 17 V.Jak regler się zagrzeje to napięcie na wolnych wychodzi 14,1 V,a jak silnik wprowadzę na 4000 to napięcie spada do 13,4-13,2 V.

No to na 100% masz padnięty regulator.

Jeśli go szybko nie wymienisz to szlak trafi też akumulator.

Z tym potencjometrem to mogą być same kłopoty (wilgoć,wibracje)

Elserwis z Ostrołęki robi regulatory, może ktoś przetestował.

Ja u siebie mam wstawiony wynalazek i działa bez problemu już cztery lata.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem kiepskie ladowanie ale sprawdzilem po kolei wszystko (aku, altka) i na koncu kopłem regler na smietnik. wymienilem go i ładowanie wrocilo do normy, swiatla biel a rozrusznik kreci jak wariat. gadalem z elektrykiem i najlepiej podlaczyc amperomoerz wyhylowy do instalacji i wtedy widac jak na dloni czy regler laduje czy nie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...