Skocz do zawartości

Czy Honda Shadow nie jest za duża dla kobiety :)


suseł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Suseł, anie myślałaś o Drag Starze 650 ? Jest naprawdę niziutki. Jeżdziłam tym chyba 5 sezonów i fajnie było :)

(a wzrost i wagę mam podobne do Ciebie, może nawet mniej)

 

Zara, zara :biggrin: :eek:

Skoro ja mam 185 i mi sie fajnie jezdzi a Ty masz okolo 166 i tez Ci sie fajnie jezdzi, to znaczy .................. ze Drag 650 jest DLA KAZDEGO !!!! :biggrin: :crossy: :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara, zara :biggrin: :)

Skoro ja mam 185 i mi sie fajnie jezdzi a Ty masz okolo 166 i tez Ci sie fajnie jezdzi, to znaczy .................. ze Drag 650 jest DLA KAZDEGO !!!! :crossy: :clap: :eek:

 

Ja tam bym się raczej zgodził z wypowiedzią TATAKISa :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 1100 to znowu tak duzo sie wielkoscia rozni ???

Zwlaszcza jesli chodzi o niskie siedzenie ??? I dostep nogami do ziemi ???

Bo wiadomo ze jest troszke dluzszy,ale ............... to taka wielka roznica ??? :icon_mrgreen:

W takim wypadku dla osoby duzej, powyzej 185 co ma byc ??? :icon_razz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 1100 to znowu tak duzo sie wielkoscia rozni ???

Zwlaszcza jesli chodzi o niskie siedzenie ??? I dostep nogami do ziemi ???

Bo wiadomo ze jest troszke dluzszy,ale ............... to taka wielka roznica ??? :icon_razz:

W takim wypadku dla osoby duzej, powyzej 185 co ma byc ??? :eek:

 

 

Majkel, bliżej mi do 160 niz do 166 ;)

A różnica miedzy dragiem 650 a 1100 ... jesli chodzi o wiekość to własciwie niezauważalna :)

Ale. 1100 lepiej się prowadzi, na zakrętach przy dodawaniu gazu nie wije się jak stara kobra, mocniejszy jest, szybszy... no po prostu lepszy :) Lepiej się nim jeżdzi niż 650. (przynajmniej jak dla mnie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 1100 to znowu tak duzo sie wielkoscia rozni ???

 

jeszcze trochę i będzie następny temat z zaleceniem zakupu "motocykla docelowego" i "większą mocą, bo mały się za miesiąc znudzi" :eek:

gdzie jak gdzie, ale w chopperach nie spodziewałem się takiej dyskusji: najpierw Belgu z dziwnych przyczyn odradza vt600, potem zaczyna się zachwalanie xvs1100 i vt1100... ale zazwyczaj przez osoby, które miały mniejsze maszyny wcześniej

 

wysokość siodła nie jest jedynym kryterium wyboru: właściwie w chopperach żadnym, bo wszystkie wymienione od 535 do obu 1100 (a nawet większe) mają kanapę kierowcy 690-720mm od gruntu. natomiast waga - to już inna kategoria; od 185kg masy suchej xv535 do ponad 265 w przypadku xvs1100 i vt 1100. te dane łatwo sprawdzić, łatwo również zweryfikować w praktyce (np. przysiadając się w komisach) poręczność tych motocykli; i nie tą w winklach, ale tą na parkingu - bo z tą początkująca motocyklistka będzie częściej toczyć boje

życie podpowiada, że łatwiej _zapoznawać_się_ z przyjemnością płynącą z jazdy na 2 kołach na maszynie mniejszej i lżejszej. a i tak w ciągu roku-trzech motocykl się zmienia :)

tak więc shadow 600 (i obok virago 535) wydaje się pomysłem na razie najlepszym, dragstar 650 lub shadow 750 jeszcze dobrym. wszystko co większe lub cięższe - już nie bardzo

 

i pamiętajmy, panowie i panie, że większość z nas już jakiś czas jeździ, często nie pierwszym w swoim życiu motocyklem; a natura ludzka jest taka, że szybko "zapomina wół jak cielęciem był" :icon_razz:

jsz

Edytowane przez jeszua
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam teraz namieszane w glowie :crossy: Jakies przerobki siedzenia itp. Tego bym nie chciala... :clap:

Che poprostu kupic dobry motor, na ktorym bede sie dobrze czula przy moich "rozmiarach" :)

Przymierzyć się nie bardzo mam gdzie i jak, bo motorek bedzie sprowadzany z Francji, wiec to jest tak, że mówię znajomym jaki mnie interesuje i taki bedzie mi dostarczony... :crossy:

 

mysle ze to nie problem, przegladnij kilka ofert shadow na allegro i znajdz najblizej siebie, umow sie z kims pod pozorem zakupu i przymierz pupe do motocykla :)

A mi sie wydaje ze 750 to maksimum na pierwszy sprzet... ja kupilem 535 i cale szczescie nic wiecej, na poczatku moze zabraknac doswiadczenia i rozumu.

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, nijak się mają choppery do cruiserów:

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_vt_...shadow_2003.php

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_vt_...shadow_1999.php

zasadniczymi różnicami są kształt i głębokość błotników, szerokość i rozmiar kół, kształt kierownicy, zbiornika paliwa, itp. silnik może być ten sam

nie widzisz różnicy? zapoznaj się z genezą obu typów i nie rób ludziom wody z mózgu w oparciu o wiadomości z "very disco" :)

dobra, dość tej przegadywanki

Ten wyklad to do mnie kierowany? Bo jak tak to chyba masz jakis problem...

Czy ja gdzies sugerowalem, ze chopper i cruiser to to samo? Czy raczej wrecz przeciwnie?

 

Suseł, anie myślałaś o Drag Starze 650 ? Jest naprawdę niziutki. Jeżdziłam tym chyba 5 sezonów i fajnie było :wink: (a wzrost i wagę mam podobne do Ciebie, może nawet mniej)

To moze byc najlepszy wybor...

 

gdzie jak gdzie, ale w chopperach nie spodziewałem się takiej dyskusji: najpierw Belgu z dziwnych przyczyn odradza vt600...

Nie dziwnych tylko konkretnych popartych wlasnym doswiaczeniem.

 

i pamiętajmy, panowie i panie, że większość z nas już jakiś czas jeździ, często nie pierwszym w swoim życiu motocyklem; a natura ludzka jest taka, że szybko "zapomina wół jak cielęciem był" :)

jsz

Pamietamy... jednakze wlasnie pamietam jakie byly moje poczatki i czym bylem rozczarowany powiedzmy po pierwszych kilkuset km. Gdybym sie cofnal w czasie dokonalbym innego wyboru.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie patzre na drag star. Rowniez piekny motor... Okazuje sie, ze ile ludzi tyle opinii :bigrazz: Najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba wstrzymanie sie jeszcze troszke poki nie zasiade na kilku maszynach i nie sprawdze sama na ktorej czuje sie najlepiej :clap:

Dziekuje serdecznie za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak... ale to przecież malutki problem, wręcz żaden dla dobrego tapicera.

 

Alez oczywiscie, tylko stwierdzam fakt, iz pewnie bedzie musiala sie z tym zmierzyc :eek:

 

A tak w ogole, to troche jestem w szoku...dziewczyna kupuje motocykl - ma byc to poczatek jej przygody z motocyklami, a tu coraz wieksze pojemnosci padaja. W innych tematach, to zazwyczaj bylo stwierdzenie, ze jak ktos chcial kupowac na pierwsze moto jakas 750, czy cos wiekszego....to ze powodzenia krzyz na droge (i moim zdaniem odnosi sie to nie tylko do scigaczy, turystykow, ale i takze do chopperow), itp...a tu calkiem inaczej. Nie twierdze, ze powinna zaczynac od jakiej 125, 250..bo to sie troche mija z celem...ale nie przesadzajcie...niech ma mile wspomnienia z pierwszej przejazdzki, niech sie wrobi w jezdzenie...nauczy sie opanowywac potulniejsze maszyny...takie jest przynajmniej moje zdanie...ale wybor nalezy do Ciebie :) Ja mimo wszystko polecalabym cos w okolicach 500. Mowie to z wlasnego doswiadczenia.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie patzre na drag star. Rowniez piekny motor... Okazuje sie, ze ile ludzi tyle opinii :)

 

to fakt. pozostaje jeszcze jedna kwestia, której tutaj siakoś po dżentelmeńsku nie poruszaliśmy: ile masz do wydania na tą błyskotkę ;)

jeśli mniej - rozglądaj się raczej za shadow 600. jeśli więcej - patrz w kierunku dragstara 650. weź pod uwagę, że w chopperach istotne w cenie jest również to, w co maszyna jest "ubrana": sakwy, szyba, gmole, inne ozdoby i chromy

chyba tyle. do zobaczenia na trasie ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drag stara to chyba ten motor mi sie mniej widzi :crossy:

Jakos wpadal mi w oko strasznie shadowka :clap:

Pianiazkow na motor zalowac nie bede. Ile trzeba bedzie tyle wydam, w granicach oczywisce moich mozliwsci :rolleyes: Tak jak pisalam bede sprowadzac z Francji z a tego co wiem mozna tam dostac maszynke duzo taniej :buttrock:

A co to bedzie ... po tych wszystkich odpowiedziach jestem bardziej zmieszana :biggrin: Jak sie dzisiaj okazalo, juz mam male znajomosci u goscia ktory ma komis wiec mysle, ze poprostu przejde sie tam i przymierze sie do Shadow 650 i 750 ::bigrazz: Drag stara i inne napewno tez zobacze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole, to troche jestem w szoku...dziewczyna kupuje motocykl - ma byc to poczatek jej przygody z motocyklami, a tu coraz wieksze pojemnosci padaja.

750 na początek wydaje się dużo, ale to nadal nie jest "potfur" i powinna sobie poradzić. Shadow prowadzi się łatwo. Pierwsze chwile mogą być pełne obaw, ale potem już dłuuuuuga sielanka. W przypadku jakiejś 500, to co? Pozostaje Virago, a to moto - w moim mniemaniu - wcale nie jest takie poręczne; poza tym wystarcza na krótko. Choć sam od takowego zaczynałem. A jak się dziewczynie mniejszy Shadow spodoba, to też będzie ciekawy wybór.

Masz już upatrzonego tapicera Beti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już upatrzonego tapicera Beti?

 

Nie, narazie w ogole nie zastanawialam sie nad tym. Poki co korzystam z pogody i jezzdze ile sie da. Zima mam w planach porobic trocher moto i mam nadzieje, ze wszystko zrealizuje....a tapicer...no coz...kilka lat temu jak bylo robione siedzenie do mojego pierwszego motocykla, to robil to tapicer z Bojanowa i moim zdaniem bylo siedzenie rewelacyjnie zrobione, wiec z tym raczej nie bede miala problemu :D

 

 

Ja wyrazilam swoja opinie...chociaz prawda jest taka, ze ja bym Shadow na nic innego nie zmianiela w tej chwili...kilkoma motocyklami juz jezdzilam i ten mi odpowiada jak narazie w zupelnosci....zakochana po uszy w nim jestem:) mimo iz staruszek z niego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...