Skocz do zawartości

Czy Honda Shadow nie jest za duża dla kobiety :)


suseł
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Planuje w niedalekiej przyszlosci zakup motocykla. Ma byc to chopper. Jestem zakochana w cudzyslowie w Hondzie Shadow, ale boje sie ze moze to byc motorek za duzy dla kobiety :icon_razz: Moze konretniej dla malej kobiety ze wzrostem nieco ponad 160 cm i waga siegajaca 50 kg :P ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie koledzy dobrze radzą, choppery są generalnie przyjazne osobom niewysokim (niskie siodło), oraz lekkim i nie grzeszącym nadmiarem siły (nisko położony środek ciężkości) :P

kwestia jeszcze tego, która shadow: raczej stawiałbym na 600 niż 750 - przynajmniej do nauki jazdy, żebyś się przyzwyczaiła do masy motocykla

a, jedna ze znajomych nie grzesząca również siłą polecała do tego typu motocykli szerokie gmole, z półkolistą dolną częścią. ponoć rewelacyjnie pomaga postawić moto w razie jakiejś nieplanowanej zmiany pozycji na bliższą poziomu :banghead:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma byc to chopper. Jestem zakochana w cudzyslowie w Hondzie Shadow, ale boje sie ze moze to byc motorek za duzy dla kobiety Moze konretniej dla malej kobiety ze wzrostem nieco ponad 160 cm i waga siegajaca 50 kg ;>

 

Jeśli chodzi o shadow 600 to myśle,że będzie ok., chyba,że masz na myśli nieco większe ''szadołki''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

Myslałam o HONDzie SHADOW VT 750, rok napewno cos kolo 2000, ale jak mowicie, ze to moze byc troszke za duze... Czy jest duza roznica w wielkosci i prowadzeniu pomiedzy 600 a np 750 czy tmymi z jeszcze wiekszymi silnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suseł nie bój się-na pewno nie będzie za duża!Mam Shadowkę 750 i podobne jak ty parametry :bigrazz: i całkiem nieźle sobie z nią radzę :bigrazz: to motocykl bardzo przyjazny dla małych kobitek.Prowadzi się doskonale, co do przepychania na nierównych powierzchniach jest już trochę gorzej, ale nie jest niewykonalne. Poza tym jak już ktoś kiedyś na tym forum napisał - motocykl jest do jazdy a nie do noszenia (czy jakoś tak :D ). Najlepiej jedź do jakiegoś komisu i przejedź się różnymi "pojemnościami" Shadowki i może np. Virago i wtedy będziesz wiedziała, który pasuje ci najbardziej. Życzę trafnego wyboru i dużo przyjemności z jazdy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje w niedalekiej przyszlosci zakup motocykla. Ma byc to chopper. Jestem zakochana w cudzyslowie w Hondzie Shadow, ale boje sie ze moze to byc motorek za duzy dla kobiety :bigrazz: Moze konretniej dla malej kobiety ze wzrostem nieco ponad 160 cm i waga siegajaca 50 kg :bigrazz: ;>

 

Honde Shadow VT 600 sobie odrazu odpusc... Jest to przyjazny motocykl ale stosunkowo slaby. Zwlaszcza do dalszej turystyki i przewozenia przykladowo 2 osob z bagazem. Bardzo szybko bedziesz chciala miec nieco mocniejsza i nowoczesniejsza maszyne. Zatem Honda Shadow 750 bedzie bardzo dobrym rozwiazaniem na poczatek.

 

I jedna uwaga: moze sie czepiam ale Shadow nie jest chopperem tylko cruiserem.

Chopper to zupelnie inny rodzaj motoru.

Edytowane przez Belgu
Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honde Shadow VT 600 sobie odrazu odpusc... Jest to przyjazny motocykl ale stosunkowo slaby (...)

 

I jedna uwaga: moze sie czepiam ale Shadow nie jest chopperem tylko cruiserem.

Chopper to zupelnie inny rodzaj motoru.

 

ad. 1. to dlaczego ma sobie odpuszczać..? motocykl może niezbyt mocny, ale za to 30kg lżejszy od 750. poza tym zwróć uwagę, że kobiety rzadko zabierają pasażerów; szczególnie takie filigranowe :biggrin:

no i chyba kwestia zasadnicza: nie doradzamy tu w zakresie wyboru motocykla do długodystansowej turystyki w 2 osoby, ale choppera dla drobnej i początkującej na 2 kółkach kobiety

 

ad. 2. a od kiedy ta wyłączność? twoja 600 też jest cruiserem? a 750 black widow też? no! :biggrin:

 

co do xv535 virago: jeździłem na takiej, i muszę powiedzieć, że jakkolwiek napęd kardanem jest świetnym pomysłem, to motocykl ma niestety pewne istotne wady, np. wysoko poprowadzone wydechy utrudniają montaż sakw (mieszczą się raczej malutkie). gdybym miał wybierać dziś - wziąłbym jednak hondę shadow

jsz

Edytowane przez jeszua
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua co do shawoa to dla mnie prowadzi sie dobrze jezdze sama i jak juz cos przeworze to namiot na zlot i plecak wec nie mam problemu nie woże nikogo bo nie chce za nikogo dopowiadać. prowadzi się rewelacyjne i jest niezawodna.

Hangaround AMAZONS WMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...